Trek-Segafredo

W oficjalnym oświadczeniu opublikowanym przez ekipę Trek – Segafredo Ryder Hesjedal potwierdził, że po upływie obecnego sezonu zakończy karierę zawodowego sportowca. 35-letni Kanadyjczyk rozpoczął swoją przygodę z kolarstwem szosowym podpisując kontrakt z US Postal w 2004 roku, a jego największym sukcesem było zwycięstwo w Giro d’Italia przed czterema laty. 

Po wielu sezonach jazdy w różnych wariantach ekipy Garmin, Hesjedal związał się rocznym kontraktem z Trek – Segafredo i zdecydował, że po jego zakończeniu nie będzie zabiegał o znalezienie dla siebie miejsca w kolejnej drużynie.

“To z pewnością nie była łatwa decyzja, jednak uznałem, że nadszedł ku temu właściwy moment. Jestem gotowy, by stanąć naprzeciw kolejnym wyzwaniom w życiu. Przez dwie dekady koncentrowałem się na kolarstwie w różnych jego wydaniach, a teraz chcę wykorzystać to doświadczenie w inny sposób.”

“Jestem ogromnie wdzięczny ekipie Trek – Segafredo za danie mi kolejnej szansy na rywalizację w Giro d’Italia. Niestety z powodu mojej choroby nic nie ułożyło się tak, jak planowaliśmy. Sezon 2016 jeszcze się nie zakończył i jestem ogromnie zmotywowany do tego, by dać z siebie wszystko w moich pozostałych występach. Kiedy odejdę nie będzie wątpliwości, że nie odpuściłem aż do ostatniego wyścigu.”

“Jestem również wdzięczny moim drużynom, rodzinie, przyjaciołom i fanom za wsparcie, które dawali mi przez te wszystkie lata. Kocham kolarstwo i możliwość uprawiania go na profesjonalnym poziomie przez tyle sezonów było spełnieniem moich dziecięcych marzeń.”