W przyszłym sezonie kolarze Bora-Hansgrohe będą jeździli na rowerach Specialized, z kolei Astana przesiądzie się na Argon 18.

Niedługo po ogłoszeniu transferu Petera Sagana i Macieja Bodnara Specialized i Bora-Hansgrohe (dotychczas Bora-Argon 18) oficjalnie potwierdziły swoje porozumienie na następne trzy lata. To oznacza, że kolarze niemieckiej ekipy będą jeździli na rowerach amerykańskiej marki i będą ubrani w kaski oraz buty Specialized. Na koła Roval założą też ogumienie producenta.

Podobny zestaw (z kołami Corima zamiast Roval) był w użyciu Astany w obecnym sezonie. Kazachska drużyna rozstaje się ze Specialized. Współpraca drużyny z producentem trwała od 2010 roku, kiedy ekipa prowadzona wtedy przez Alberto Contadora przestała jeździć na Trek.

Od sezonu 2017 podopieczni Alexandra Vinokurova będą jeździli na rowerach Argon 18. Również tutaj został podpisany trzyletni kontrakt. Kanadyjczycy awansują do WorldTour po tym jak dopiero w zeszłym roku dołączyli do zawodowego kolarstwa z Bora-Argon 18 na poziomie ProContinental. Razem z nowym producentem do Astany przyjdą czterej nowi kolarze – m.in. Michael Valgren i Oscar Gatto.

Poprzedni artykułMłodzi stażyści 2016
Następny artykułZwycięzca Giro d’Italia ogłasza zakończenie kariery
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo

A co z osprzętem ? Astana jeździła do tej pory na Campie, a Bora miała jakiś mix Shimano i FSA .