Już tradycyjnie od 1 sierpnia można potwierdzać kolarskie transfery. Także od dziś staże w zespołach rozpoczynają młodsi kolarze, którzy będą szukać swojej szansy na zaistnienie w wielkim świecie kolarstwa.
Poniżej zestawienie stażystów na rok 2016 w zespołach World Tour, Pro Continental oraz Continental. Niestety wśród nazwisk nie ma żadnego Polaka, a polskie ekipy także nie zaoferowały póki co stażu żadnemu młodemu kolarzowi.
1 | Lienhard Fabian | 1993 | SUI | BMC | W.T. |
2 | Eisenhart Taylor | 1994 | USA | BMC | W.T. |
3 | Dibben Jonathan | 1994 | GBR | Cannondale Drapac | W.T. |
4 | Eyob Metkel | 1993 | ERI | Dimension Data | W.T. |
5 | Ghebreigzabhier Amanuel | 1994 | ERI | Dimension Data | W.T. |
6 | Gibbons Ryan | 1994 | RSA | Dimension Data | W.T. |
7 | Schreurs Hamish | 1994 | NZL | Etixx QuickStep | W.T. |
8 | Garcia Cortina Ivan | 1995 | ESP | Etixx QuickStep | W.T. |
9 | Costa Adrien | 1997 | USA | Etixx QuickStep | W.T. |
10 | Doubey Fabien | 1993 | FRA | FDJ | W.T. |
11 | Vincent Leo | 1995 | FRA | FDJ | W.T. |
12 | Gaudu David | 1996 | FRA | FDJ | W.T. |
13 | Hoekstra Jochem | 1992 | NED | Giant Alpecin | W.T. |
14 | Tusveld Martijn | 1993 | NED | Giant Alpecin | W.T. |
15 | Kanter Max | 1997 | GER | Giant Alpecin | W.T. |
16 | Masnada Fausto | 1993 | ITA | Lampre Merida | W.T. |
17 | Ravasi Edward | 1994 | ITA | Lampre Merida | W.T. |
18 | Troia Oliviero | 1994 | ITA | Lampre Merida | W.T. |
19 | Shaw James | 1996 | GBR | Lotto Soudal | W.T. |
20 | Carapaz Richard | 1993 | ECU | Movistar | W.T. |
21 | Schultz Nicholas | 1994 | AUS | Orica BikeExchange | W.T. |
22 | Doull Owain | 1993 | GBR | Sky | W.T. |
23 | Ballerini Davide | 1994 | ITA | Tinkoff | W.T. |
24 | Montagnoli Andrea | 1995 | ITA | Tinkoff | W.T. |
25 | Fortunato Lorenzo | 1996 | ITA | Tinkoff | W.T. |
26 | Mosca Jacopo | 1993 | ITA | Trek Segafredo | W.T. |
27 | Allegaert Piet | 1995 | BEL | Trek Segafredo | W.T. |
28 | Gasparrini Rino | 1992 | ITA | Androni Sidermec | Prof. |
29 | Zabala Lopez Josu | 1993 | ESP | Caja Rural | Prof. |
30 | Azkarate Ramirez Iker | 1994 | ESP | Caja Rural | Prof. |
31 | Irisarri Jon | 1995 | ESP | Caja Rural | Prof. |
32 | Le Turnier Mathias | 1995 | FRA | Cofidis | Prof. |
33 | Godon Dorian | 1996 | FRA | Cofidis | Prof. |
34 | Vaubourzeix Thomas | 1989 | FRA | Delko Marseille | Prof. |
35 | Merignat Soflane | 1997 | FRA | Delko Marseille | Prof. |
36 | Ourselin Paul | 1994 | FRA | Direct Energie | Prof. |
37 | Sellier Simon | 1995 | FRA | Direct Energie | Prof. |
38 | Gaillard Marlon | 1996 | FRA | Direct Energie | Prof. |
39 | Mottier Justin | 1993 | FRA | Fortuneo Vital Concept | Prof. |
40 | Guerin Camille | 1994 | FRA | Fortuneo Vital Concept | Prof. |
41 | Mendonca Luis | 1986 | POR | Funvic Soul Cycles | Prof. |
42 | Rincon Ramiro | 1987 | COL | Funvic Soul Cycles | Prof. |
43 | Machado Gabriel | 1997 | BRA | Funvic Soul Cycles | Prof. |
44 | Kobayashi Marino | 1994 | JPN | Nippo Vini Fantini | Prof. |
45 | Bagioli Nicola | 1995 | ITA | Nippo Vini Fantini | Prof. |
46 | Gaona Vazquez David | 1997 | MEX | Nippo Vini Fantini | Prof. |
47 | Van Ijzendoorn Rik | 1987 | NED | Novo Nordisk | Prof. |
48 | Valognes Quentin | 1996 | FRA | Novo Nordisk | Prof. |
49 | Weifenbach Alexander | 1990 | GER | Stolting Service Group | Prof. |
50 | Willwohl Willi | 1994 | GER | Stolting Service Group | Prof. |
51 | Backofen Moritz | 1995 | GER | Stolting Service Group | Prof. |
52 | Meurisse Xandro | 1992 | BEL | Wanty Groupe Gobert | Prof. |
53 | Biermans Jenthe | 1995 | BEL | Wanty Groupe Gobert | Prof. |
54 | Raileanu Cristian | 1993 | MDA | Wilier Southeast | Prof. |
55 | Perez Xuban | 1996 | ESP | Wilier Southeast | Prof. |
56 | Campigli Nicola | 1994 | ITA | Amore e Vita SMP | Cont. |
57 | Pelegri Oscar | 1994 | ESP | Amore e Vita SMP | Cont. |
58 | Touze Fabien | 1996 | FRA | HP BTP Auber 93 | Cont. |
59 | Hennessy Jacob | 1996 | GBR | JLT Condor | Cont. |
60 | Lecroq Jeremy | 1995 | FRA | Klein Constantia | Cont. |
61 | Buning Jorn | 1996 | NED | Parkhotel Valkenburg | Cont. |
62 | Junte Maarten | 1996 | NED | Parkhotel Valkenburg | Cont. |
63 | Kowalski Dylan | 1994 | FRA | Roubaix Lille Metropole | Cont. |
64 | Barbier Pierre | 1997 | FRA | Roubaix Lille Metropole | Cont. |
65 | Fedeli Alessandro | 1996 | ITA | Unieuro Wilier Trevigiani | Cont. |
66 | Moro Stefano | 1997 | ITA | Unieuro Wilier Trevigiani | Cont. |
źródło: www.ciclismoweb.net