Foto: Patrik Patek

Już tradycyjnie od 1 sierpnia można potwierdzać kolarskie transfery. Także od dziś staże w zespołach rozpoczynają młodsi kolarze, którzy będą szukać swojej szansy na zaistnienie w wielkim świecie kolarstwa.

Poniżej zestawienie stażystów na rok 2016 w zespołach World Tour, Pro Continental oraz Continental. Niestety wśród nazwisk nie ma żadnego Polaka, a polskie ekipy także nie zaoferowały póki co stażu żadnemu młodemu kolarzowi.

1 Lienhard Fabian 1993 SUI BMC W.T.
2 Eisenhart Taylor 1994 USA BMC W.T.
3 Dibben Jonathan 1994 GBR Cannondale Drapac W.T.
4 Eyob Metkel 1993 ERI Dimension Data W.T.
5 Ghebreigzabhier Amanuel 1994 ERI Dimension Data W.T.
6 Gibbons Ryan 1994 RSA Dimension Data W.T.
7 Schreurs Hamish 1994 NZL Etixx QuickStep W.T.
8 Garcia Cortina Ivan 1995 ESP Etixx QuickStep W.T.
9 Costa Adrien 1997 USA Etixx QuickStep W.T.
10 Doubey Fabien 1993 FRA FDJ W.T.
11 Vincent Leo 1995 FRA FDJ W.T.
12 Gaudu David 1996 FRA FDJ W.T.
13 Hoekstra Jochem 1992 NED Giant Alpecin W.T.
14 Tusveld Martijn 1993 NED Giant Alpecin W.T.
15 Kanter Max 1997 GER Giant Alpecin W.T.
16 Masnada Fausto 1993 ITA Lampre Merida W.T.
17 Ravasi Edward 1994 ITA Lampre Merida W.T.
18 Troia Oliviero 1994 ITA Lampre Merida W.T.
19 Shaw James 1996 GBR Lotto Soudal W.T.
20 Carapaz Richard 1993 ECU Movistar W.T.
21 Schultz Nicholas 1994 AUS Orica BikeExchange W.T.
22 Doull Owain 1993 GBR Sky W.T.
23 Ballerini Davide 1994 ITA Tinkoff W.T.
24 Montagnoli Andrea 1995 ITA Tinkoff W.T.
25 Fortunato Lorenzo 1996 ITA Tinkoff W.T.
26 Mosca Jacopo 1993 ITA Trek Segafredo W.T.
27 Allegaert Piet 1995 BEL Trek Segafredo W.T.
28 Gasparrini Rino 1992 ITA Androni Sidermec Prof.
29 Zabala Lopez Josu 1993 ESP Caja Rural Prof.
30 Azkarate Ramirez Iker 1994 ESP Caja Rural Prof.
31 Irisarri Jon 1995 ESP Caja Rural Prof.
32 Le Turnier Mathias 1995 FRA Cofidis Prof.
33 Godon Dorian 1996 FRA Cofidis Prof.
34 Vaubourzeix Thomas 1989 FRA Delko Marseille Prof.
35 Merignat Soflane 1997 FRA Delko Marseille Prof.
36 Ourselin Paul 1994 FRA Direct Energie Prof.
37 Sellier Simon 1995 FRA Direct Energie Prof.
38 Gaillard Marlon 1996 FRA Direct Energie Prof.
39 Mottier Justin 1993 FRA Fortuneo Vital Concept Prof.
40 Guerin Camille 1994 FRA Fortuneo Vital Concept Prof.
41 Mendonca Luis 1986 POR Funvic Soul Cycles Prof.
42 Rincon Ramiro 1987 COL Funvic Soul Cycles Prof.
43 Machado Gabriel 1997 BRA Funvic Soul Cycles Prof.
44 Kobayashi Marino 1994 JPN Nippo Vini Fantini Prof.
45 Bagioli Nicola 1995 ITA Nippo Vini Fantini Prof.
46 Gaona Vazquez David 1997 MEX Nippo Vini Fantini Prof.
47 Van Ijzendoorn Rik 1987 NED Novo Nordisk Prof.
48 Valognes Quentin 1996 FRA Novo Nordisk Prof.
49 Weifenbach Alexander 1990 GER Stolting Service Group Prof.
50 Willwohl Willi 1994 GER Stolting Service Group Prof.
51 Backofen Moritz 1995 GER Stolting Service Group Prof.
52 Meurisse Xandro 1992 BEL Wanty Groupe Gobert Prof.
53 Biermans Jenthe 1995 BEL Wanty Groupe Gobert Prof.
54 Raileanu Cristian 1993 MDA Wilier Southeast Prof.
55 Perez Xuban 1996 ESP Wilier Southeast Prof.
56 Campigli Nicola 1994 ITA Amore e Vita SMP Cont.
57 Pelegri Oscar 1994 ESP Amore e Vita SMP Cont.
58 Touze Fabien 1996 FRA HP BTP Auber 93 Cont.
59 Hennessy Jacob 1996 GBR JLT Condor Cont.
60 Lecroq Jeremy 1995 FRA Klein Constantia Cont.
61 Buning Jorn 1996 NED Parkhotel Valkenburg Cont.
62 Junte Maarten 1996 NED Parkhotel Valkenburg Cont.
63 Kowalski Dylan 1994 FRA Roubaix Lille Metropole Cont.
64 Barbier Pierre 1997 FRA Roubaix Lille Metropole Cont.
65 Fedeli Alessandro 1996 ITA Unieuro Wilier Trevigiani Cont.
66 Moro Stefano 1997 ITA Unieuro Wilier Trevigiani Cont.

 

źródło: www.ciclismoweb.net