Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) drugi dzień z rzędu okazał się najlepszym sprinterem w wyścigu BGŻ Bałtyk-Karkonosze Tour 2012. Dziś pokonał duet BDC MarcPol – Konrada Dąbkowskiego oraz Adama Wadeckiego. Liderem pozostał Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice).

Barwny peleton przemierzający trasę z nad morza w góry, zatrzymał się dziś w Zbąszynku, by rozegrać kolejny z etapów Wyścigu Bałtyk-Karkonosze Tour 2012.

Zaraz po starcie, kolarze musieli pokonać trzy rundy po 4700m.  Następnie wyścig kierował się na Siedlec, w którym rozegrano trzy lotne premie poprzedzone rundami przez teren Gminy (każda 9,9 km). Dalej czekały te same rundy w Zbąszynku, które pokonywano po starcie. Tym razem było ich pięć. Trasa liczyła 114 kilometrów.

W początkowej fazie, aktywni byli: Adrian Banaszek (BDC MarcPol Team), Mateusz Komar (BDC MarcPol Team), Martin Grunder (Team Collos), Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice) oraz Paweł Charucki (CCC Polsat Polkowice). Długo uciekała również piątka kolarzy, w której kręcili m.in kolarze Piotra Wadeckiego – Piotr Gawroński i Nikolay Mihaylov oraz zawodnicy Warmii i Mazur. Niestety dogoniono ich zaraz po wjeździe na finałowe rundy.

Wtedy na kontratak zdecydował się Marcin Sapa (BDC MarcPol Team). „Saper” wypracował sobie nawet 1 minutową przewagę, jednak skasowała go koalicja drużyn Bank BGŻ Team oraz CCC Polsat Polkowice. Dzięki aktywnej jeździe, zdobył niebieską koszulkę sponsorowaną przez BDC

O losach tego odcinka znów zadecydował masowy sprint. Młody Grzegorz Stępniak po raz kolejny w tym roku, wyprzedził znacznie bardziej doświadczonych zawodników. Dziś drugie miejsce zajął kolejny z przedstawicieli młodego pokolenia – Konrad Dąbkowski, a trzeci był Adam Wadecki.

Pozycję lidera utrzymał Tomasz Kiendyś. 35-letni kolarz jest również najlepszym góralem wyścigu w klasyfikacji Hotelu Duet.