Gediminas Bagdonas (An Post-Sean Kelly) po finiszu z kilkudziesięcioosobowej grupy wygrał 3. etap wyścigu An Post Ras (2.2 UCI). Na drugim miejscu znalazł się Marcin Białobłocki (Node 4 – Giordana Racing Team)! Liderem pozostał Pirmin Lang (Atlas Personal-Jakroo).

Trzeci dzień ścigania w irlandzkim wyścigu to 145 kilometrowy odcinek z Gort do Westport. Na metę wpadła liczna grupa, którą przyprowadził Litwin Bagdonas. 27-letni kolarz pokonał naszego Marcina Białobłockiego i odniósł tym samym drugie zwycięstwo w sezonie. Dla Polaka to już drugi raz w pierwszej trójce tego wyścigu. Kolarz z Sokółki wygrał wcześniej pierwszy etap. Wczoraj niestety stracił koszulkę lidera.

Trzeci na etapie zameldował się Holender Roy Eefting (Koga Cycling Team). Liderem jest Szwajcar Pirmin Lang (Atlas Personal-Jakroo). Polak traci do niego 12 sekund i zajmuje 5. miejsce.

Wyniki:

1 Bagdonas Gediminas Belgium An Post Sean Kelly les 144.7 km en 3h09’03″ (moy. 45.92 km/h)
2 Bialoblocki Marcin Britain Node4 Giordana Racing s/t
3 Eefting Roy Netherlands Koga Cycling s/t
4 Karwowski Cameron New Zealand National Team s/t
5 Sarreboubee Remi France AVC Aix En Provence s/t
6 Hunal Martin Czech Republic AC Sparta s/t
7 Rostollan Thomas France AVC Aix En Provence s/t
8 Hawkins Peter Britain Team IG – Sigma Sport s/t
9 Sybrandy Wouter Britain Team IG – Sigma Sport s/t
10 Armstrong Adam Dublin West Eurocycles s/t
11 Lang Pirmin Switzerland Atlas Jakroo s/t
12 Pedersen Mark S Denmark Blue Water Cycling s/t
13 Buggle Aaron Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
14 Hagen Krister Norway Oneco- Mesterhus s/t
15 Ahern Brian Dublin Dundrum Town Centre s/t
16 Bichlmann Daniel Germany Bike Aid s/t
17 Higgins Matthew Britain Node4 Giordana Racing s/t
18 McConvey Connor Belgium An Post Sean Kelly s/t
19 Hurum Sondre Norway Oneco- Mesterhus s/t
20 Kuiper Bouke Netherlands Koga Cycling s/t
21 McCann David Taiwan RTS Racing s/t
22 Moss James Britain Node4 Giordana Racing s/t
23 Varley Christian Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
24 Asjes Jelmer Netherlands Koga Cycling s/t
25 Handley Richard Britain Rapha Condor Sharp s/t
26 Krotky Rostislav Czech Republic AC Sparta s/t
27 Aregger Marcel Switzerland Atlas Jakroo s/t
28 Baldo Nicolas Switzerland Atlas Jakroo s/t
29 Lowsley-Williams James Britain UK Youth Cycling 07″
30 Downey Sean Belgium An Post Sean Kelly s/t
31 Lavery Philip Britain Node4 Giordana Racing s/t
32 Johansson Fredrick Britain UK Youth Cycling s/t
33 English Felix Britain Rapha Condor Sharp s/t
34 Exner Kai Germany Bike Aid s/t
35 Creighton Scott New Zealand National Team s/t
36 Vierbergen Lars Netherlands Koga Cycling s/t
37 Fumeaux Jonathan Switzerland Atlas Jakroo s/t
38 Roche Andrew Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
39 Bennett Sam Belgium An Post Sean Kelly s/t
40 Lacey Sean Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
41 Sherlock Ryan Tipperary Carrick IverkProduce s/t
42 Ammendola Julien France AVC Aix En Provence s/t
43 Hansen Lasse Norman Denmark Blue Water Cycling s/t
44 Salzinger Florian Switzerland Atlas Jakroo s/t
45 Meehan Andrew Meath East Spin 11 s/t
46 Vingerling Michael Netherlands Koga Cycling s/t
47 Stevenson Christopher Britain UK Youth Cycling s/t
48 Tapella Rapheal France AVC Aix En Provence s/t
49 Murphy Conor Dublin West Eurocycles s/t
50 Irvine Martyn Taiwan RTS Racing s/t
51 Prendergast Charles Dublin South UCD s/t
52 Lewis Gruffudd Britain UK Youth Cycling s/t
53 Pavek Ondrej Czech Republic AC Sparta s/t
54 Clarke Patrick Mayo Castlebar Western Edge 13″
55 Hatcher Graeme Isle Of Man Bikeline P/B Micro 42″
56 Cassidy Colm Dublin South UCD s/t
57 Dowling Mark Meath Dunboyne DID Electrical s/t
58 Appleby Dale Britain East Midlands Metaltek 03’15″
59 Richardson Simon Britain Team IG – Sigma Sport s/t
60 Craven Dan Britain Team IG – Sigma Sport s/t
61 Clarke David Britain Node4 Giordana Racing s/t
62 Griffiths Andrew Britain Team IG – Sigma Sport s/t
63 Kenneally David Cork Finance First / Apex s/t
64 Moriarty Eugene Meath East Spin 11 s/t
65 McGlynn Noel Dublin South UCD s/t
66 McLaughlin Ronan Belgium An Post Sean Kelly s/t
67 Marrey Padraig Mayo Centra s/t
68 Stockdale Ben Britain East Midlands Metaltek s/t
69 Miessen Andreas Germany Bike Aid s/t
70 Nicholson Chris Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
71 Lloyd Rhys Britain East Midlands Metaltek s/t
72 Broge Rolf Nyborg Denmark Blue Water Cycling s/t
73 Barry Michael Louth Cuchulainn Crystal s/t
74 Jennings Christopher Britain Rapha Condor Sharp s/t
75 Lang Richard Britain Rapha Condor Sharp s/t
76 Jensen Christian Jerslid Denmark Blue Water Cycling 03’17″
77 Black Tom Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
78 Gullen James Britain East Midlands Metaltek s/t
79 Mason John Meath East Spin 11 s/t
80 Walls Keith Meath Stamullen M.Donnelly s/t
81 Lynch John Cork Finance First / Apex s/t
82 Barry Edward Galway Black Rose s/t
83 Bulling Pieter New Zealand National Team s/t
84 McCabe William Dublin West Eurocycles s/t
85 Gunman Taylor New Zealand National Team s/t
86 Slattery Matt Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
87 Crowley Aidan Meath East Spin 11 s/t
88 Fox Keith Galway Black Rose s/t
89 Coyle Christopher Mayo Castlebar Western Edge s/t
90 O’Regan Timothy Meath Dunboyne DID Electrical s/t
91 McFadden Sean Antrim Chain Reaction Cycles s/t
92 Reilly Christopher Meath Stamullen M.Donnelly s/t
93 Stewart Shaun Donegal LK Bikes s/t
94 Clarke Ciaran Mayo Castlebar Western Edge s/t
95 O’Shea John Tipperary Carrick IverkProduce s/t
96 Coutts Alex Taiwan RTS Racing s/t
97 Flaherty John James Mayo Centra s/t
98 Lucey Michael Tipperary Carrick IverkProduce s/t
99 MacManusa Art Dublin South UCD s/t
100 O’Shaughnessy Ray Louth Cuchulainn Crystal s/t
101 Clifford Daniel Meath Dunboyne DID Electrical s/t
102 Brennan David Mayo Castlebar Western Edge s/t
103 Nesveda Jiri Czech Republic AC Sparta s/t
104 O’Sullivan Ciaran Antrim Chain Reaction Cycles s/t
105 Mizgayski Martin Tipperary Carrick IverkProduce s/t
106 Peelo David Cork Finance First / Apex s/t
107 Swinand Greg Tipperary Carrick IverkProduce s/t
108 Halpin Stephen Britain East Midlands Metaltek 03’57″
109 Connors Odhran Dublin Dundrum Town Centre 04’03″
110 Devlin Rory Donegal LK Bikes 04’11″
111 Lugten Jelle France AVC Aix En Provence 04’18″
112 Storan Michael Kildare Newbridge Pfizer 06’38″
113 Hooton Richard Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
114 Flanagan Michael Mayo Centra s/t
115 Schafer Timo Germany Bike Aid 06’59″
116 Mortimer Daragh Louth Cuchulainn Crystal 07’15″
117 Grenda Ben Britain Rapha Condor Sharp 10’48″
118 Kelly Robin Carlow Dan Morrissey Speedy 11’22″
119 Robinson Colin Meath Stamullen M.Donnelly s/t
120 O’Brien Patrick Dublin Dundrum Town Centre 13’22″
121 Lagan Damian Donegal LK Bikes 13’25″
122 O’Brien Donncha Cork Finance First / Apex 13’27″
123 Buchanan Mark Donegal LK Bikes s/t
124 Borresen Magnus Norway Oneco- Mesterhus s/t
125 Considine Eoghan Galway Black Rose s/t
126 Vejmelka Daniel Czech Republic AC Sparta 13’30″
127 Brady Michael Mayo Centra 16’57″
128 Poth Christian Germany Bike Aid s/t
129 Houston Kyle Antrim Chain Reaction Cycles s/t
130 Nulty Javan Meath Dunboyne DID Electrical s/t
131 Harrington Donal Mayo Centra s/t
132 Cox Stuart Galway Black Rose 17’01″
133 Whiting Daniel Dublin Dundrum Town Centre 17’02″
134 Butler Michael Tipperary DMG Visit Nenagh 17’12″
135 Quinn Colm Louth Cuchulainn Crystal s/t
136 O’Muire Fiachra Meath Dunboyne DID Electrical s/t
137 Forbord Kristian Norway Oneco- Mesterhus s/t
138 O’Sullivan Stephen Meath East Spin 11 s/t
139 McKinney Bryan Antrim Chain Reaction Cycles s/t
140 Martin Thomas Dublin West Eurocycles s/t
141 McMahon Hugh Meath Stamullen M.Donnelly s/t
142 Byrne Declan Meath Stamullen M.Donnelly s/t
143 Barry Tim Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
144 Looby Stephen Kildare Newbridge Pfizer s/t
145 Connolly Enda Kildare Newbridge Pfizer s/t
146 McCorry Myles Louth Cuchulainn Crystal s/t
147 Duncan Fraser Dublin West Eurocycles s/t
148 Ryan Simon Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
149 Chang Wei Kei Taiwan RTS Racing 32’20″
150 Collins Aidan Dublin Dundrum Town Centre s/t
151 Tuohy Peter Mayo Castlebar Western Edge s/t
152 McAllister Conor Antrim Chain Reaction Cycles s/t
153 O’Reilly Michael Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
154 Gargan John Cork Finance First / Apex s/t
155 Looby Robert Martin Kildare Newbridge Pfizer s/t

Non-partant :
O’Conluain Ciaran Dublin South UCD

Abandons :
Smith Dion New Zealand National Team
Nielsen Jacob Denmark Blue Water Cycling
Tanguy Richard Britain UK Youth Cycling
Loftus Alan   Galway Black Rose

Klasyfikacja generalna :

1 Lang Pirmin Switzerland Atlas Jakroo 9h52’00″
2 Moss James Britain Node4 Giordana Racing s/t
3 Handley Richard Britain Rapha Condor Sharp s/t
4 McConvey Connor Belgium An Post Sean Kelly s/t
5 Bialoblocki Marcin Britain Node4 Giordana Racing 12″
6 Baldo Nicolas Switzerland Atlas Jakroo 20″
7 Bagdonas Gediminas Belgium An Post Sean Kelly 22″
8 Sarreboubee Remi France AVC Aix En Provence 26″
9 Hunal Martin Czech Republic AC Sparta s/t
10 Hawkins Peter Britain Team IG – Sigma Sport s/t
11 Eefting Roy Netherlands Koga Cycling 28″
12 Karwowski Cameron New Zealand National Team s/t
13 Pedersen Mark S Denmark Blue Water Cycling s/t
14 Armstrong Adam Dublin West Eurocycles s/t
15 Buggle Aaron Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
16 Hagen Krister Norway Oneco- Mesterhus s/t
17 Krotky Rostislav Czech Republic AC Sparta s/t
18 Sybrandy Wouter Britain Team IG – Sigma Sport s/t
19 Aregger Marcel Switzerland Atlas Jakroo s/t
20 Varley Christian Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
21 Hurum Sondre Norway Oneco- Mesterhus s/t
22 Asjes Jelmer Netherlands Koga Cycling s/t
23 Kuiper Bouke Netherlands Koga Cycling s/t
24 Rostollan Thomas France AVC Aix En Provence s/t
25 Higgins Matthew Britain Node4 Giordana Racing s/t
26 McCann David Taiwan RTS Racing s/t
27 Lavery Philip Britain Node4 Giordana Racing 32″
28 Lowsley-Williams James Britain UK Youth Cycling 35″
29 English Felix Britain Rapha Condor Sharp s/t
30 Johansson Fredrick Britain UK Youth Cycling s/t
31 Fumeaux Jonathan Switzerland Atlas Jakroo s/t
32 Roche Andrew Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
33 Downey Sean Belgium An Post Sean Kelly s/t
34 Tapella Rapheal France AVC Aix En Provence s/t
35 Sherlock Ryan Tipperary Carrick IverkProduce s/t
36 Lacey Sean Carlow Dan Morrissey Speedy s/t
37 Salzinger Florian Switzerland Atlas Jakroo s/t
38 Ammendola Julien France AVC Aix En Provence s/t
39 Bennett Sam Belgium An Post Sean Kelly s/t
40 Creighton Scott New Zealand National Team s/t
41 Vingerling Michael Netherlands Koga Cycling s/t
42 Murphy Conor Dublin West Eurocycles s/t
43 Stevenson Christopher Britain UK Youth Cycling s/t
44 Hansen Lasse Norman Denmark Blue Water Cycling s/t
45 Vierbergen Lars Netherlands Koga Cycling 55″
46 Bichlmann Daniel Germany Bike Aid 02’05″
47 Exner Kai Germany Bike Aid 02’12″
48 Prendergast Charles Dublin South UCD s/t
49 Dowling Mark Meath Dunboyne DID Electrical 02’47″
50 Appleby Dale Britain East Midlands Metaltek 03’15″
51 Craven Dan Britain Team IG – Sigma Sport s/t
52 Jensen Christian Jerslid Denmark Blue Water Cycling 03’17″
53 Ahern Brian Dublin Dundrum Town Centre 03’26″
54 Irvine Martyn Taiwan RTS Racing 03’33″
55 Meehan Andrew Meath East Spin 11 s/t
56 Pavek Ondrej Czech Republic AC Sparta s/t
57 Richardson Simon Britain Team IG – Sigma Sport 03’39″
58 Clarke Patrick Mayo Castlebar Western Edge s/t
59 Clarke David Britain Node4 Giordana Racing 03’41″
60 Lang Richard Britain Rapha Condor Sharp 03’42″
61 Broge Rolf Nyborg Denmark Blue Water Cycling 03’43″
62 Nicholson Chris Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
63 McLaughlin Ronan Belgium An Post Sean Kelly s/t
64 Griffiths Andrew Britain Team IG – Sigma Sport s/t
65 Jennings Christopher Britain Rapha Condor Sharp s/t
66 Stockdale Ben Britain East Midlands Metaltek s/t
67 Lloyd Rhys Britain East Midlands Metaltek s/t
68 Bulling Pieter New Zealand National Team 03’45″
69 Gunman Taylor New Zealand National Team s/t
70 Walls Keith Meath Stamullen M.Donnelly s/t
71 Slattery Matt Tipperary DMG Visit Nenagh s/t
72 Gullen James Britain East Midlands Metaltek s/t
73 Coutts Alex Taiwan RTS Racing s/t
74 Marrey Padraig Mayo Centra 05’20″
75 Kenneally David Cork Finance First / Apex s/t
76 Moriarty Eugene Meath East Spin 11 s/t
77 Coyle Christopher Mayo Castlebar Western Edge 05’22″
78 Fox Keith Galway Black Rose s/t
79 MacManusa Art Dublin South UCD s/t
80 O’Shea John Tipperary Carrick IverkProduce s/t
81 O’Shaughnessy Ray Louth Cuchulainn Crystal s/t
82 Clifford Daniel Meath Dunboyne DID Electrical 06’43″
83 O’Sullivan Ciaran Antrim Chain Reaction Cycles s/t
84 Reilly Christopher Meath Stamullen M.Donnelly s/t
85 Cassidy Colm Dublin South UCD 06’55″
86 Lewis Gruffudd Britain UK Youth Cycling 07’15″
87 Brennan David Mayo Castlebar Western Edge 08’06″
88 McFadden Sean Antrim Chain Reaction Cycles 09’30″
89 O’Regan Timothy Meath Dunboyne DID Electrical s/t
90 McCabe William Dublin West Eurocycles s/t
91 Peelo David Cork Finance First / Apex s/t
92 Hooton Richard Tipperary DMG Visit Nenagh 10’04″
93 Halpin Stephen Britain East Midlands Metaltek 10’10″
94 Connors Odhran Dublin Dundrum Town Centre 10’16″
95 Grenda Ben Britain Rapha Condor Sharp 11’16″
96 Storan Michael Kildare Newbridge Pfizer 12’51″
97 Miessen Andreas Germany Bike Aid 13’10″
98 Lucey Michael Tipperary Carrick IverkProduce 13’12″
99 Hatcher Graeme Isle Of Man Bikeline P/B Micro 13’52″
100 Nesveda Jiri Czech Republic AC Sparta 16’27″
101 Black Tom Isle Of Man Bikeline P/B Micro s/t
102 Mason John Meath East Spin 11 16’47″
103 Poth Christian Germany Bike Aid 17’25″
104 Barry Tim Carlow Dan Morrissey Speedy 17’40″
105 Martin Thomas Dublin West Eurocycles s/t
106 O’Muire Fiachra Meath Dunboyne DID Electrical 19’17″
107 Lugten Jelle France AVC Aix En Provence 20’13″
108 Borresen Magnus Norway Oneco- Mesterhus 20’35″
109 Butler Michael Tipperary DMG Visit Nenagh 20’38″
110 Duncan Fraser Dublin West Eurocycles s/t
111 Kelly Robin Carlow Dan Morrissey Speedy 21’17″
112 Nulty Javan Meath Dunboyne DID Electrical 23’10″
113 Houston Kyle Antrim Chain Reaction Cycles s/t
114 Crowley Aidan Meath East Spin 11 23’11″
115 Lynch John Cork Finance First / Apex s/t
116 Flaherty John James Mayo Centra s/t
117 Buchanan Mark Donegal LK Bikes 23’22″
118 Ryan Simon Tipperary DMG Visit Nenagh 23’25″
119 Robinson Colin Meath Stamullen M.Donnelly 25’23″
120 Considine Eoghan Galway Black Rose 26’37″
121 McCorry Myles Louth Cuchulainn Crystal 27’07″
122 Mortimer Daragh Louth Cuchulainn Crystal 27’09″
123 Barry Michael Louth Cuchulainn Crystal 27’50″
124 O’Brien Patrick Dublin Dundrum Town Centre 31’01″
125 Cox Stuart Galway Black Rose 31’02″
126 Schafer Timo Germany Bike Aid 32’21″
127 Chang Wei Kei Taiwan RTS Racing 35’46″
128 McMahon Hugh Meath Stamullen M.Donnelly 37’03″
129 Vejmelka Daniel Czech Republic AC Sparta 38’07″
130 Flanagan Michael Mayo Centra 39’15″
131 Swinand Greg Tipperary Carrick IverkProduce 42’13″
132 Whiting Daniel Dublin Dundrum Town Centre 43’53″
133 McGlynn Noel Dublin South UCD 44’34″
134 Mizgayski Martin Tipperary Carrick IverkProduce 44’36″
135 Byrne Declan Meath Stamullen M.Donnelly 44’54″
136 Barry Edward Galway Black Rose 45’02″
137 Stewart Shaun Donegal LK Bikes 46’21″
138 Clarke Ciaran Mayo Castlebar Western Edge s/t
139 O’Brien Donncha Cork Finance First / Apex 46’44″
140 Devlin Rory Donegal LK Bikes 47’15″
141 Collins Aidan Dublin Dundrum Town Centre 52’27″
142 Looby Robert Martin Kildare Newbridge Pfizer 54’01″
143 Forbord Kristian Norway Oneco- Mesterhus 54’31″
144 Lagan Damian Donegal LK Bikes 56’29″
145 Brady Michael Mayo Centra 57’39″
146 O’Reilly Michael Carlow Dan Morrissey Speedy 59’11″
147 Harrington Donal Mayo Centra 1h00’01″
148 Looby Stephen Kildare Newbridge Pfizer 1h03’58″
149 Quinn Colm Louth Cuchulainn Crystal 1h06’06″
150 O’Sullivan Stephen Meath East Spin 11 1h07’13″
151 Connolly Enda Kildare Newbridge Pfizer s/t
152 McKinney Bryan Antrim Chain Reaction Cycles 1h13’39″
153 Gargan John Cork Finance First / Apex 1h22’21″
154 McAllister Conor Antrim Chain Reaction Cycles s/t
155 Tuohy Peter Mayo Castlebar Western Edge 1h23’12″

Foto: Sportsfile

Andrzej