David Zabriskie (Garmin-Barracuda) wykręcił najlepszy czas na 5. etapie Amgen Tour of California i przerwał zwycięską passę Petera Sagana (Liquigas-Cannondale). Amerykanin odebrał tym samym Słowakowi prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolarze rywalizowali dziś na 29,7 kilometrowej czasówce w miejscowości Bakersfield. Najlepszy rezultat to dzieło mistrza Stanów Zjednoczonych w jeździe indywidualnej na czas – Davida Zabriskiego, który przejechał trasę w 35 minut i 29 sekund. Drugi czas uzyskał Jens Voigt (RadioShack Nissan-Trek), który stracił do zwycięzcy 23 sekundy. Trzeci był Tejay Van Garderen (BMC-Racing) (strata 34 s).

W klasyfikacji generalnej Zabriskie prowadzi nad Van Garderenem. Na trzecią pozycję wskoczył Robert Gesink (Rabobank).

Wyniki:

1 David ZABRISKIE Garmin-Barracuda 00:35:59.210
2 Jens VOIGT RadioShack-Nissan 0:00:23
3 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:00:34
4 Robert GESINK Rabobank Cycling Team 0:00:39
5 Andrew TALANSKY Garmin-Barracuda 0:00:48
6 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:00:49
7 Maarten TJALLINGII Rabobank Cycling Team 0:00:52
8 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:01:01
9 Tom DANIELSON Garmin-Barracuda 0:01:07
10 Rory SUTHERLAND UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:10
11 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:01:26
12 Lawson CRADDOCK Bontrager Livestrong Team 0:01:30
13 George HINCAPIE BMC Racing Team 0:01:30
14 Markel IRIZAR ARRANBURU RadioShack-Nissan 0:01:33
15 Tom DUMOULIN Argos-Shimano 0:01:37
16 Luis Leon SANCHEZ GIL Rabobank Cycling Team 0:01:40
17 Levi LEIPHEIMER Omega Pharma-QuickStep 0:01:44
18 Nathan BROWN Bontrager Livestrong Team 0:01:49
19 Matthew BUSCHE RadioShack-Nissan 0:01:49
20 Vincenzo NIBALI Liquigas-Cannondale 0:01:52
21 Bram TANKINK Rabobank Cycling Team 0:02:00
22 Fabio DUARTE AREVALO Colombia – Coldeportes 0:02:01
23 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 0:02:05
24 Pieter WEENING Orica GreenEDGE 0:02:07
25 Heinrich HAUSSLER Garmin-Barracuda 0:02:07
26 Tiago MACHADO RadioShack-Nissan 0:02:07
27 Wilco KELDERMAN Rabobank Cycling Team 0:02:08
28 Marc DE MAAR UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:10
29 Bert GRABSCH Omega Pharma-QuickStep 0:02:11
30 Fred RODRIGUEZ Team Exergy 0:02:13
31 Thomas ZIRBEL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:14
32 Timothy DUGGAN Liquigas-Cannondale 0:02:21
33 Paul MARTENS Rabobank Cycling Team 0:02:21
34 Scott ZWIZANSKI Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:02:22
35 Christophe RIBLON AG2R La Mondiale 0:02:23
36 Laurens TEN DAM Rabobank Cycling Team 0:02:23
37 Gerald CIOLEK Omega Pharma-QuickStep 0:02:25
38 Hugo HOULE Spidertech Powered by C10 0:02:32
39 Benjamin KING RadioShack-Nissan 0:02:38
40 Ben JACQUES-MAYNES Bissell Pro Cycling 0:02:39
41 Brian VANDBORG BACH Spidertech Powered by C10 0:02:43
42 Christopher HORNER RadioShack-Nissan 0:02:50
43 Sylvain GEORGES AG2R La Mondiale 0:02:52
44 Travis MEYER Orica GreenEDGE 0:02:54
45 Maxime BOUET AG2R La Mondiale 0:03:01
46 Michael MATTHEWS Rabobank Cycling Team 0:03:02
47 Victor Hugo PENA Colombia – Coldeportes 0:03:03
48 George BENNETT RadioShack-Nissan 0:03:11
49 Michael CREED Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:03:19
50 Dries DEVENYNS Omega Pharma-QuickStep 0:03:20
51 Frantisek RABON Omega Pharma-QuickStep 0:03:27
52 Peter SAGAN Liquigas-Cannondale 0:03:27
53 Kristjan KOREN Liquigas-Cannondale 0:03:29
54 Jason MCCARTNEY UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:32
55 Joseph DOMBROWSKI Bontrager Livestrong Team 0:03:35
56 David BOILY Spidertech Powered by C10 0:03:36
57 Nicolas ROCHE AG2R La Mondiale 0:03:37
58 Daniel OSS Liquigas-Cannondale 0:03:39
59 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 0:03:40
60 Andrés DÍAZ CORRALES Team Exergy 0:03:49
61 Jeffry LOUDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:52
62 Matt COOKE Team Exergy 0:03:53
63 Thomas PETERSON Garmin-Barracuda 0:03:55
64 Ian BOSWELL Bontrager Livestrong Team 0:03:57
65 Raymond KUNZLI Spidertech Powered by C10 0:04:08
66 Philip DEIGNAN UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:08
67 Josh ATKINS Bontrager Livestrong Team 0:04:14
68 Christopher BALDWIN Bissell Pro Cycling 0:04:15
69 Edward KING Liquigas-Cannondale 0:04:19
70 Bradley WHITE UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:20
71 Gavin MANNION Bontrager Livestrong Team 0:04:22
72 Timothy ROE BMC Racing Team 0:04:25
73 Nathan HAAS Garmin-Barracuda 0:04:27
74 Alex HOWES Garmin-Barracuda 0:04:31
75 Koen DE KORT Argos-Shimano 0:04:37
76 Ryan ANDERSON Spidertech Powered by C10 0:04:43
77 Morgan SCHMITT Team Exergy 0:04:54
78 Serghei TVETCOV Team Exergy 0:05:05
79 Jhon ATAPUMA Colombia – Coldeportes 0:05:07
80 Frank PIPP Bissell Pro Cycling 0:05:17
81 Stijn VANDENBERGH Omega Pharma-QuickStep 0:05:18
82 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:05:21
83 Alexander CANDELARIO Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:05:21
84 Gregory RAST RadioShack-Nissan 0:05:25
85 Christopher JONES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:05:26
86 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 0:05:27
87 Carter JONES Bissell Pro Cycling 0:05:27
88 Matt WILSON Orica GreenEDGE 0:05:27
89 Ryan EASTMAN Bontrager Livestrong Team 0:05:32
90 Lucas EUSER Spidertech Powered by C10 0:05:33
91 Romain BARDET AG2R La Mondiale 0:05:37
92 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:05:38
93 Jasper STUYVEN Bontrager Livestrong Team 0:05:38
94 Thomas DAMUSEAU Argos-Shimano 0:05:41
95 Guillaume BOIVIN Spidertech Powered by C10 0:05:51
96 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:05:55
97 Yannick EIJSSEN BMC Racing Team 0:05:59
98 Andrew BAJADALI Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:06:19
99 Carlos Julian QUINTERO Colombia – Coldeportes 0:06:19
100 Jonathan CLARKE UnitedHealthcare Pro Cycling 0:06:24
101 Tom STAMSNIJDER Argos-Shimano 0:06:27
102 Jacob RATHE Garmin-Barracuda 0:06:37
103 Jeremy VENNELL Bissell Pro Cycling 0:06:39
104 Yukihiro DOI Argos-Shimano 0:06:44
105 Wesley SULZBERGER Orica GreenEDGE 0:06:47
106 Sébastian SALAS Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:06:48
107 Marcel KITTEL Argos-Shimano 0:06:52
108 Ken HANSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:06:56
109 Juan Pablo SUAREZ Colombia – Coldeportes 0:07:00
110 Jonathan Patrick MCCARTY Spidertech Powered by C10 0:07:11
111 Michael RODRIGUEZ Colombia – Coldeportes 0:07:16
112 Mauro DA DALTO Liquigas-Cannondale 0:07:17
113 Logan MOONY Team Exergy 0:07:24
114 Roger KLUGE Argos-Shimano 0:07:48
115 Robbie MCEWEN Orica GreenEDGE 0:07:50
116 Alessandro VANOTTI Liquigas-Cannondale 0:07:51
117 Wilson MARENTES TORRES Colombia – Coldeportes 0:07:53
118 Alexandre GENIEZ Argos-Shimano 0:08:14

Klasyfikacja generalna:

1 David ZABRISKIE Garmin-Barracuda 20:29:31
2 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 0:00:34
3 Robert GESINK Rabobank Cycling Team 0:00:39
4 Andrew TALANSKY Garmin-Barracuda 0:00:48
5 Peter VELITS Omega Pharma-QuickStep 0:00:49
6 Luke DURBRIDGE Orica GreenEDGE 0:01:01
7 Tom DANIELSON Garmin-Barracuda 0:01:07
8 Rory SUTHERLAND UnitedHealthcare Pro Cycling 0:01:10
9 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:01:26
10 Markel IRIZAR ARRANBURU RadioShack-Nissan 0:01:29
11 Lawson CRADDOCK Bontrager Livestrong Team 0:01:30
12 George HINCAPIE BMC Racing Team 0:01:30
13 Tom DUMOULIN Argos-Shimano 0:01:37
14 Luis Leon SANCHEZ GIL Rabobank Cycling Team 0:01:40
15 Heinrich HAUSSLER Garmin-Barracuda 0:01:43
16 Levi LEIPHEIMER Omega Pharma-QuickStep 0:01:44
17 Nathan BROWN Bontrager Livestrong Team 0:01:49
18 Vincenzo NIBALI Liquigas-Cannondale 0:01:52
19 Fabio DUARTE AREVALO Colombia – Coldeportes 0:02:01
20 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 0:02:05
21 Wilco KELDERMAN Rabobank Cycling Team 0:02:06
22 Marc DE MAAR UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:07
23 Pieter WEENING Orica GreenEDGE 0:02:07
24 Tiago MACHADO RadioShack-Nissan 0:02:07
25 Fred RODRIGUEZ Team Exergy 0:02:09
26 Paul MARTENS Rabobank Cycling Team 0:02:21
27 Bram TANKINK Rabobank Cycling Team 0:02:22
28 Laurens TEN DAM Rabobank Cycling Team 0:02:23
29 Ben JACQUES-MAYNES Bissell Pro Cycling 0:02:35
30 Brian VANDBORG BACH Spidertech Powered by C10 0:02:43
31 Peter SAGAN Liquigas-Cannondale 0:02:47
32 Christopher HORNER RadioShack-Nissan 0:02:50
33 Sylvain GEORGES AG2R La Mondiale 0:02:52
34 Timothy DUGGAN Liquigas-Cannondale 0:03:05
35 Maxime BOUET AG2R La Mondiale 0:03:24
36 Matthew BUSCHE RadioShack-Nissan 0:03:25
37 George BENNETT RadioShack-Nissan 0:03:35
38 Nicolas ROCHE AG2R La Mondiale 0:03:37
39 Greg VAN AVERMAET BMC Racing Team 0:03:40
40 Jeffry LOUDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:46
41 Matt COOKE Team Exergy 0:03:53
42 Ian BOSWELL Bontrager Livestrong Team 0:03:57
43 Andrés DÍAZ CORRALES Team Exergy 0:03:59
44 Joseph DOMBROWSKI Bontrager Livestrong Team 0:03:59
45 Raymond KUNZLI Spidertech Powered by C10 0:04:08
46 Philip DEIGNAN UnitedHealthcare Pro Cycling 0:04:08
47 Josh ATKINS Bontrager Livestrong Team 0:04:13
48 Timothy ROE BMC Racing Team 0:04:25
49 Alex HOWES Garmin-Barracuda 0:04:26
50 Christopher BALDWIN Bissell Pro Cycling 0:04:37
51 Jhon ATAPUMA Colombia – Coldeportes 0:05:07
52 Romain BARDET AG2R La Mondiale 0:05:37
53 Mikael CHÉREL AG2R La Mondiale 0:05:55
54 Yannick EIJSSEN BMC Racing Team 0:05:59
55 Daniel OSS Liquigas-Cannondale 0:06:41
56 Wesley SULZBERGER Orica GreenEDGE 0:06:47
57 Jens VOIGT RadioShack-Nissan 0:07:19
58 Andrew BAJADALI Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:07:27
59 Alessandro VANOTTI Liquigas-Cannondale 0:08:55
60 Hugo HOULE Spidertech Powered by C10 0:09:48
61 Victor Hugo PENA Colombia – Coldeportes 0:10:55
62 Koen DE KORT Argos-Shimano 0:11:33
63 Alexander CANDELARIO Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:12:17
64 Jasper STUYVEN Bontrager Livestrong Team 0:12:34
65 Thomas DAMUSEAU Argos-Shimano 0:12:37
66 Gavin MANNION Bontrager Livestrong Team 0:12:38
67 Lucas EUSER Spidertech Powered by C10 0:13:18
68 Yukihiro DOI Argos-Shimano 0:13:40
69 Frank PIPP Bissell Pro Cycling 0:14:06
70 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 0:15:57
71 Stijn VANDENBERGH Omega Pharma-QuickStep 0:16:51
72 Tom BOONEN Omega Pharma-QuickStep 0:16:56
73 Dries DEVENYNS Omega Pharma-QuickStep 0:17:21
74 Alexandre GENIEZ Argos-Shimano 0:17:25
75 Michael MATTHEWS Rabobank Cycling Team 0:17:43
76 Edward KING Liquigas-Cannondale 0:18:18
77 Thomas PETERSON Garmin-Barracuda 0:19:07
78 Lloyd MONDORY AG2R La Mondiale 0:20:49
79 Thomas ZIRBEL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:20:53
80 Maarten TJALLINGII Rabobank Cycling Team 0:21:47
81 Ryan EASTMAN Bontrager Livestrong Team 0:23:15
82 Benjamin KING RadioShack-Nissan 0:23:31
83 Christopher JONES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:24:16
84 Bert GRABSCH Omega Pharma-QuickStep 0:25:08
85 Gerald CIOLEK Omega Pharma-QuickStep 0:25:15
86 Michael CREED Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:25:25
87 Kristjan KOREN Liquigas-Cannondale 0:26:26
88 Ryan ANDERSON Spidertech Powered by C10 0:26:29
89 Michael RODRIGUEZ Colombia – Coldeportes 0:26:43
90 Gregory RAST RadioShack-Nissan 0:27:23
91 Morgan SCHMITT Team Exergy 0:27:24
92 David BOILY Spidertech Powered by C10 0:29:10
93 Roger KLUGE Argos-Shimano 0:29:29
94 Scott ZWIZANSKI Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:31:24
95 Jeremy VENNELL Bissell Pro Cycling 0:32:28
96 Bradley WHITE UnitedHealthcare Pro Cycling 0:32:58
97 Sébastian SALAS Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:33:16
98 Guillaume BOIVIN Spidertech Powered by C10 0:33:35
99 Jonathan CLARKE UnitedHealthcare Pro Cycling 0:35:04
100 Nathan HAAS Garmin-Barracuda 0:37:54
101 Tom STAMSNIJDER Argos-Shimano 0:38:07
102 Frantisek RABON Omega Pharma-QuickStep 0:39:29
103 Matt WILSON Orica GreenEDGE 0:39:52
104 Ken HANSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:41:03
105 Mauro DA DALTO Liquigas-Cannondale 0:41:24
106 Jason MCCARTNEY UnitedHealthcare Pro Cycling 0:42:16
107 Serghei TVETCOV Team Exergy 0:44:45
108 Robbie MCEWEN Orica GreenEDGE 0:46:08
109 Jacob RATHE Garmin-Barracuda 0:46:25
110 Christophe RIBLON AG2R La Mondiale 0:47:48
111 Carter JONES Bissell Pro Cycling 0:49:43
112 Carlos Julian QUINTERO Colombia – Coldeportes 0:50:13
113 Travis MEYER Orica GreenEDGE 0:51:18
114 Jonathan Patrick MCCARTY Spidertech Powered by C10 0:52:36
115 Marcel KITTEL Argos-Shimano 0:55:29
116 Juan Pablo SUAREZ Colombia – Coldeportes 0:55:37
117 Logan MOONY Team Exergy 0:56:01
118 Wilson MARENTES TORRES Colombia – Coldeportes 0:56:58

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej