Trwa kolarski maj… W miniony weekend zakończył się Małopolski Wyścig Górski. Dorobek ekipy BDC MarcPol to 9. miejsce Roberta Radosza i 11. Damiana Walczaka w klasyfikacji generalnej. Przed kolarzami kolejny wyścig zaliczany do BGŻ ProLigi, Bałtyk – Karkonosze Tour (21-26 maja, 8 etapów na trasie z Kołobrzegu do Karpacza), który przed rokiem dla BDC wygrał Robert Radosz. O tym co było i co będzie rozmawiamy z Dariuszem Banaszkiem, dyrektorem sportowym BDC MarcPol:

Dariusz Banaszek: – Na Małopolskim zrobiliśmy to, co mogliśmy maksymalnie i aktualnie osiągnąć. Początek dobry w Krakowie, później niestety kraksa Darka Rudnickiego na 1. etapie. Podczas drugiego etapu czterech moich kolarzy było w pierwszej „15”, a na trzecim etapie pięknie atakował Marcin Sapa. „Saper” w swoim stylu uciekał prawie przez cały odcinek do Gliczarowa. Wyścig bez wyniku, ale ponownie potrenowaliśmy solidnie i widać, że dochodzimy do normalnej dyspozycji .Z „terminatorem”, czyli Markiem Rutkiewiczem nie ma możliwości w tej chwili nawiązać jakiejkolwiek walki, więc cieszymy się z tego co mamy, choć na razie nie jest tego za dużo. Jesteśmy jednak bardzo cierpliwi. Na pewno nasz czas nadejdzie być może na czerwcowych mistrzostwach Polski? Od przyszłej niedzieli wyścig Bałtyk – Karkonosze Tour, gdzie wystartujemy w pełnym, piętnastoosobowym składzie.  Powinno być dobrze!

Skład BDC MarcPol na Bałtyk – Karkonosze Tour: Robert Radosz, Marcin Sapa, Dariusz Baranowski, Wojciech Ziółkowski, Jarosław Kowalczyk, Konrad Dąbkowski, Eryk Latoń, Dariusz Rudnicki, Damian Walczak, Mateusz Komar, Adam Wadecki, Piotr Kirpsza, Adrian Banaszek, Kacper Gronkiewicz, Konrad Kott

Źródło: Informacja Prasowa