Peter Sagan (Liquigas-Cannondale) nie zwalnia tempa. Słowak triumfował w dzisiejszym etapie Amgen Tour of California, umacniając się tym samym na pozycji lidera. Drugi na mecie zameldował się, podobnie jak wczoraj, Heinrich Haussler (Garmin-Barracuda), trzecie miejsce zajął Leigh Howard (Orica-GreenEdge).

Sagan prezentuje bardzo dobrą formę, nie dając swoim rywalom szans na sprinterskich końcówkach, to jednak zmieni się kiedy kolarze wjadą w góry, tam Słowak będzie musiał pracować na swojego lidera: Jestem bardzo zadowolony z wyścigu – powiedział po dzisiejszym etapie – Chcę podziękować całej drużynie za ogrom świetnej pracy, którą dla mnie wykonali. Zaczynam myśleć, że może będzie jeszcze jeden dzień dla mnie, zanim zacznie się mocniejsza wspinaczka, a co za tym idzie, nasza praca dla Vincenzo Nibalego. Wszystko się okaże – zakończył. Już jutro będziemy mieli okazję przekonać się, czy Słowak ma rację. Jutrzejszy etap wiedzie z San Jose do Livermore i liczy sobie 185,5 kilometrów.

Wyniki:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 5:02:00
2 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda
3 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
4 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
5 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy
6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
7 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team
8 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
9 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano
10 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
11 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team
12 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
13 Alexander Candelario (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
14 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano
15 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
16 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
17 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
18 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
19 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
20 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan
21 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
22 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
23 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10
24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
25 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes
26 Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling
27 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda
28 Yukihiro Doi (Jpn) Argos – Shimano
29 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
30 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan
31 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
32 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes
33 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10
34 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling
35 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10
36 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
37 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep
38 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
39 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team
40 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda
41 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
42 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
43 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
44 Matt Cooke (USA) Team Exergy
45 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
46 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10
47 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team
48 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
49 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
50 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
51 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda
52 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda
53 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
54 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
55 Andrés Díaz Corrales (Col) Team Exergy
56 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
57 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
58 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes
59 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team
60 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale
61 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team
62 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
63 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
64 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:00:44
65 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale
66 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
67 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:01:36
68 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:02
69 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:06:44
70 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
71 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
72 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan 0:08:16
73 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
74 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes
75 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
76 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team
77 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team
78 Frank Pipp (USA) Bissell Cycling
79 Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda
80 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
81 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
82 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
83 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano
84 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:11:33
85 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
86 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
87 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10
88 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
89 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia – Coldeportes
90 Thomas Zirbel (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
91 Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10
92 Scott Zwizanski (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:14:01
93 Michael Creed (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
94 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan
95 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
96 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team
97 Tom Stamsnijder (Ned) Argos – Shimano
98 Robbie McEwen (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
99 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
100 Matthew Wilson (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
101 Jason McCartney (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
102 Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda
103 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling
104 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
105 Ryan Anderson (Can) Spidertech Powered By C10
106 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:14:45
107 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano
108 Michael Friedman (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
109 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy
110 Carter Jones (USA) Bissell Cycling
111 Javier Gonzalez Barrera (Col) Colombia – Coldeportes
112 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
113 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10
114 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda
115 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy
116 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
117 Logan Loader (USA) Team Exergy
118 Sam Johnson (USA) Team Exergy
119 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
120 Andrew Dahlheim (USA) Bissell Cycling
121 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano
122 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
123 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
124 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia – Coldeportes
125 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
126 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Team Exergy
HD Patrick Bevin (NZl) Bissell Cycling 0:33:59
HD Eric Young (USA) Bissell Cycling

Klasyfikacja generalna:

1 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Cannondale 9:44:15
2 Heinrich Haussler (Aus) Garmin – Barracuda 0:00:08
3 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team 0:00:13
4 Jeffry Louder (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:14
5 Fred Rodriguez (USA) Team Exergy 0:00:16
6 Ben Jacques-Maynes (USA) Bissell Cycling
7 Marc De Maar (AHo) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:00:17
8 Markel Irizar Aranburu (Spa) RadioShack-Nissan 0:00:19
9 Josh Atkins (NZl) Bontrager Livestrong Team
10 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:00:20
11 Lawson Craddock (USA) Bontrager Livestrong Team
12 George Hincapie (USA) BMC Racing Team
13 Tom Dumoulin (Ned) Argos – Shimano
14 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Rabobank Cycling Team
15 Peter Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
16 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
17 Christopher Horner (USA) RadioShack-Nissan
18 Fabio Andres Duarte Arevalo (Col) Colombia – Coldeportes
19 Wilco Kelderman (Ned) Rabobank Cycling Team
20 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
21 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
22 Tiago Machado (Por) RadioShack-Nissan
23 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
24 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
25 Robert Gesink (Ned) Rabobank Cycling Team
26 Thomas Danielson (USA) Garmin – Barracuda
27 Darwin Atapuma Hurtado (Col) Colombia – Coldeportes
28 Andrew Talansky (USA) Garmin – Barracuda
29 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge Cycling Team
30 Raymond Kunzli (Swi) Spidertech Powered By C10
31 Brian Vandborg (Den) Spidertech Powered By C10
32 Laurens Ten Dam (Ned) Rabobank Cycling Team
33 Rory Sutherland (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
34 Levi Leipheimer (USA) Omega Pharma-Quickstep
35 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
36 Nicolas Roche (Irl) AG2R La Mondiale
37 David Zabriskie (USA) Garmin – Barracuda
38 Matt Cooke (USA) Team Exergy
39 Vincenzo Nibali (Ita) Liquigas-Cannondale
40 Andrés Díaz Corrales (Col) Team Exergy
41 Philip Deignan (Irl) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
42 Thimothy Roe (Aus) BMC Racing Team
43 Nathan Brown (USA) Bontrager Livestrong Team
44 Sylvain Georges (Fra) AG2R La Mondiale
45 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
46 Ian Boswell (USA) Bontrager Livestrong Team
47 Wesley Sulzberger (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
48 Alex Howes (USA) Garmin – Barracuda
49 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
50 Christopher Baldwin (USA) Bissell Cycling 0:00:42
51 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
52 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:43
53 George Bennett (NZl) RadioShack-Nissan 0:00:44
54 Joseph Dombrowski (USA) Bontrager Livestrong Team
55 Timothy Duggan (USA) Liquigas-Cannondale 0:01:04
56 Alessandro Vanotti (Ita) Liquigas-Cannondale
57 Andrew Bajadali (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:01:28
58 Matthew Busche (USA) RadioShack-Nissan 0:01:56
59 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Cannondale 0:03:22
60 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team 0:07:04
61 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team
62 Steve Morabito (Swi) BMC Racing Team
63 Thomas Damuseau (Fra) Argos – Shimano 0:07:16
64 Hugo Houle (Can) Spidertech Powered By C10
65 Koen De Kort (Ned) Argos – Shimano
66 Alexander Candelario (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
67 Jasper Stuyven (Bel) Bontrager Livestrong Team
68 Yukihiro Doi (Jpn) Argos – Shimano
69 Victor Hugo Pena Grisales (Col) Colombia – Coldeportes
70 Jens Voigt (Ger) RadioShack-Nissan
71 Lucas Euser (USA) Spidertech Powered By C10
72 Gavin Mannion (USA) Bontrager Livestrong Team 0:08:36
73 Edward King (USA) Liquigas-Cannondale
74 Alexandre Geniez (Fra) Argos – Shimano 0:09:00
75 Frank Pipp (USA) Bissell Cycling 0:09:09
76 Stijn Vandenbergh (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:11:53
77 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quickstep
78 Jeremy Vennell (NZl) Bissell Cycling 0:14:19
79 Ryan Anderson (Can) Spidertech Powered By C10 0:14:21
80 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma-Quickstep
81 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 0:15:05
82 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
83 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale 0:15:31
84 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:15:32
85 Benjamin King (USA) RadioShack-Nissan
86 Kristijan Koren (Slo) Liquigas-Cannondale
87 Thomas Peterson (USA) Garmin – Barracuda
88 Bert Grabsch (Ger) Omega Pharma-Quickstep
89 Ryan Eastman (USA) Bontrager Livestrong Team
90 Sébastian Salas (Can) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:18:08
91 Thomas Zirbel (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies 0:18:49
92 David Boily (Can) Spidertech Powered By C10
93 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
94 Jonathan Patrick McCarty (USA) Spidertech Powered By C10
95 Michael Rodriguez Galindo (Col) Colombia – Coldeportes 0:19:11
96 Sam Johnson (USA) Team Exergy 0:19:48
97 Bradley White (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:21:13
98 Maarten Tjallingii (Ned) Rabobank Cycling Team 0:21:15
99 Grégory Rast (Swi) RadioShack-Nissan 0:21:17
100 Matthew Wilson (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
101 Robbie McEwen (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
102 Scott Zwizanski (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
103 Tom Stamsnijder (Ned) Argos – Shimano
104 Michael Creed (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
105 Nathan Haas (Aus) Garmin – Barracuda
106 Carter Jones (USA) Bissell Cycling 0:22:01
107 Mauro Da Dalto (Ita) Liquigas-Cannondale
108 Logan Loader (USA) Team Exergy
109 Javier Gonzalez Barrera (Col) Colombia – Coldeportes
110 Guillaume Boivin (Can) Spidertech Powered By C10
111 Juan Pablo Suarez Suarez (Col) Colombia – Coldeportes
112 Gerald Ciolek (Ger) Omega Pharma-Quickstep
113 Roger Kluge (Ger) Argos – Shimano
114 Ken Hanson (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
115 Marcel Kittel (Ger) Argos – Shimano
116 Morgan Schmitt (USA) Team Exergy
117 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quickstep
118 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia – Coldeportes 0:23:41
119 Jason McCartney (USA) UnitedHealthcare Pro Cycling Team 0:26:09
120 Travis Meyer (Aus) Orica GreenEdge Cycling Team
121 Wilson Alexander Marentes Torres (Col) Colombia – Coldeportes 0:26:53
122 Serghei Tvetcov (Mda) Team Exergy
123 Michael Friedman (USA) Team Optum presented by Kelly Benefit Strategies
124 Jacob Rathe (USA) Garmin – Barracuda
125 Carlos Eduardo Alzate Escobar (Col) Team Exergy
126 Andrew Dahlheim (USA) Bissell Cycling 0:31:28

Foto: corvospro.com

Natalia