Zgodnie z oczekiwaniami, Joaquim Rodriguez (Katusha) wygrał 10. etap Giro d`Italia z metą w Asyżu i został nowym liderem wyścigu! Tuż za Hiszpanem, na drugim miejscu znalazł się Bartosz Huzarski (NetApp)!

10. dzień ścigania w Giro d`Italia to kolejny, pagórkowaty etap „na wymęczenie” z metą w Asyżu. Łączny dystans odcinka wynosił 187 kilometrów, a na ostatnich 4 kilometrach znajdowały się dwa krótkie, lecz sztywne podjazdy. Meta znajdowała się na szczycie.

Chęć do zabrania się w ucieczkę mieli:  Guillaume Bonnafond (AG2R), Miguel Minguez (Euskaltel), Francesco Failli (Farnese Vini), Matthias Brändle (NetApp) i Martijn Keizer (Vacansoleil). Czołówka w najkorzystniejszym dla nich momencie wypracowała niespełna 5 minut przewagi.

Kilkanaście kilometrów dalej z przodu pozostali już tylko Bonnafond, Minguez oraz Failli. W peletonie trud skasowania tej akcji zadała sobie drużyna Katusha, pracująca na rzecz Joaquima Rodrigueza.

30 km przed metą, gdy różnica między pierwszą grupką a zasadniczym peletonem wynosiła około minuty, na przeskok zdecydował się Stef Clement (Rabobank). Holender, który dobrze radzi sobie w jeździe na czas uporał się z tym zadaniem i dołączył do trójki.

Wkrótce jednak, gdy różnica była już bardzo mała dwie grupki harcowników zjechały się i na około 10 kilometrów przed końcem zostały skasowane przez peleton. Na przedzie widoczne były „pociągi” Lampre-ISD, Garmin-Barracuda oraz RadioShack-Nissan-Trek.

Tempo na pierwszym, krótkim podjeździe nie było bardzo wysokie. Na wąskiej drodze nikt nie postawił na zdecydowany atak. Dopiero tuż przed szczytem wyskoczył Rigoberto Uran (Sky Team) oraz John Gadret (Ag2r-La Mondiale). Kolumbijczyk i Francuz ładnie składali się do zakrętów na zjeździe, jednak tuż po jego zakończeniu zostali wchłonięci przez grupkę faworytów.

Najpierw pociągnął młody Holender Tom Jelte Slagter (Rabobank), za którym pojechał Rodriguez oraz pilnujący go jak cień – Bartek Huzarski. Trójka zyskała kilkanaście metrów przewagi nad resztą, jednak ewidentnie się „czaiła” i nikt nie chciał podejmować ryzyka. Wreszcie petardę w nogach odpalił „Purito”, który zerwał Polaka i pomknął w kierunku mety. Kolarz z Sobótki nie zdołał go już dogonić, jednak zajął drugie miejsce na etapie!!! Dla Polaka to największy sukces w karierze i drugie miejsce w top 10 tegorocznej odsłony Giro! Warte zauważenia jest to, że były najlepszy góral Tour de Pologne nie osiągnął tego np. w sprincie z ucieczki, tylko po bezpośredniej walce z największymi gwiazdami światowego kolarstwa! Trzeci na mecie był Giovanni Visconti (Movistar).

Na metę przyjeżdżały grupki liczące po kilku kolarzy, przez co stworzyły się różnice czasowe. Stracił dotychczasowy lider – Ryder Hesjedal (Garmin-Barracuda), dzięki czemu na prowadzenie wysunął się Rodriguez. Kolarz Katushy skompletował tym samym zwycięstwa etapowe w trzech Wielkich Tourach.

Wyniki:

1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin KAT 4:25:05 20″
2 HUZARSKI Bartosz APP 0:02 12″
3 VISCONTI Giovanni MOV 0:02 8″
4 POZZOVIVO Domenico COG 0:06
5 GADRET John ALM 0:06
6 HESJEDAL Ryder GRM 0:06
7 SLAGTER Tom Jelte RAB 0:06
8 CATALDO Dario OPQ 0:06
9 KREUZIGER Roman AST 0:06
10 URAN URAN Rigoberto SKY 0:06
11 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 4:25:11 0:06
12 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP MOV 4:25:11 0:06
13 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 4:25:11 0:06
14 TIRALONGO Paolo ITA AST 4:25:11 0:06
15 BASSO Ivan ITA LIQ 4:25:11 0:06
16 DUPONT Hubert FRA ALM 4:25:11 0:06
17 SCARPONI Michele ITA LAM 4:25:11 0:06
18 CAPECCHI Eros ITA LIQ 4:25:11 0:06
19 CARUSO Damiano ITA LIQ 4:25:11 0:06
20 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 4:25:11 0:06
21 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 4:25:17 0:12
22 CUNEGO Damiano ITA LAM 4:25:17 0:12
23 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 4:25:20 0:15
24 PINOTTI Marco ITA BMC 4:25:20 0:15
25 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 4:25:20 0:15
26 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 4:25:25 0:20
27 LAGUTIN Sergey UZB VCD 4:25:25 0:20
28 TSCHOPP Johann SUI BMC 4:25:28 0:23
29 PAUWELS Serge BEL OPQ 4:25:28 0:23
30 DE GENDT Thomas BEL VCD 4:25:31 0:26
31 SCHLECK Frank LUX RNT 4:25:31 0:26
32 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 4:25:31 0:26
33 SZMYD Sylvester POL LIQ 4:25:31 0:26 
34 STETINA Peter USA GRM 4:25:34 0:29
35 VERMOTE Julien BEL OPQ 4:25:43 0:38
36 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 4:25:47 0:42
37 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 4:25:47 0:42
38 VANDEVELDE Christian USA GRM 4:25:47 0:42
39 DE CLERCQ Bart BEL LTB 4:25:47 0:42
40 DE GREEF Francis BEL LTB 4:25:47 0:42
41 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 4:25:47 0:42
42 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 4:26:02 0:57
43 BILLE Gaetan BEL LTB 4:26:05 1:00
44 CASAR Sandy FRA FDJ 4:26:05 1:00
45 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 4:26:12 1:07
46 BAK Lars Ytting DEN LTB 4:26:12 1:07
47 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 4:26:14 1:09
48 GATTO Oscar ITA FAR 4:26:16 1:11
49 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 4:26:18 1:13
50 GUSTOV Volodymir UKR SAX 4:26:18 1:13
51 RABOTTINI Matteo ITA FAR 4:26:18 1:13
52 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 4:26:18 1:13
53 GARATE Juan Manuel ESP RAB 4:26:18 1:13
54 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 4:26:18 1:13
55 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 4:26:18 1:13
56 ULISSI Diego ITA LAM 4:26:18 1:13
57 VAITKUS Tomas LTU OGE 4:26:18 1:13
58 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 4:26:18 1:13
59 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 4:27:19 2:14
60 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 4:27:22 2:17
61 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 4:27:22 2:17 
62 TXURRUKA Amets ESP EUS 4:27:22 2:17
63 DIETZIKER Andreas SUI APP 4:27:22 2:17
64 ROHREGGER Thomas AUT RNT 4:27:22 2:17
65 ZEITS Andrey KAZ AST 4:27:22 2:17
66 HANSEN Adam AUS LTB 4:27:22 2:17
67 SELLA Emanuele ITA AND 4:27:22 2:17
68 SALERNO Cristiano ITA LIQ 4:27:37 2:32
69 WYSS Danilo SUI BMC 4:27:51 2:46
70 SELVAGGI Mirko ITA VCD 4:27:51 2:46
71 BALLAN Alessandro ITA BMC 4:27:51 2:46
72 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 4:28:11 3:06
73 CLEMENT Stef NED RAB 4:28:43 3:38
74 ROLLIN Dominique CAN FDJ 4:28:45 3:40
75 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 4:28:48 3:43
76 COLBRELLI Sonny ITA COG 4:28:48 3:43
77 SMUKULIS Gatis LAT KAT 4:28:54 3:49
78 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 4:28:54 3:49
79 HERMANS Ben BEL RNT 4:28:54 3:49
80 GASTAUER Ben LUX ALM 4:28:54 3:49
81 VANENDERT Dennis BEL LTB 4:28:54 3:49
82 BELLETTI Manuel ITA ALM 4:28:54 3:49
83 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 4:28:54 3:49
84 AGNOLI Valerio ITA LIQ 4:28:54 3:49
85 PIRAZZI Stefano ITA COG 4:28:54 3:49
86 BERARD Julien FRA ALM 4:28:54 3:49
87 PERGET Mathieu FRA ALM 4:28:54 3:49
88 ZAUGG Oliver SUI RNT 4:28:54 3:49
89 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 4:28:54 3:49
90 PETROV Evgeni RUS AST 4:28:54 3:49
91 OLIVEIRA Nelson POR RNT 4:28:54 3:49
92 GAZVODA Gregor SLO ALM 4:28:54 3:49
93 FRANK Mathias SUI BMC 4:28:54 3:49
94 ROBERTS Luke AUS SAX 4:28:54 3:49
95 GOLAS Michal POL OPQ 4:28:54 3:49 
96 BODNAR Maciej POL LIQ 4:28:54 3:49 
97 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 4:29:00 3:55
98 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 4:29:00 3:55
99 KANGERT Tanel EST AST 4:29:00 3:55
100 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 4:29:00 3:55
101 RASMUSSEN Alex DEN GRM 4:29:00 3:55
102 MALORI Adriano ITA LAM 4:29:03 3:58
103 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 4:29:03 3:58
104 BULGAC Brian NED LTB 4:29:03 3:58
105 DELAGE Mickael FRA FDJ 4:29:03 3:58
106 DEMARE Arnaud FRA FDJ 4:29:03 3:58
107 FELLINE Fabio ITA AND 4:29:03 3:58
108 KAISEN Olivier BEL LTB 4:29:03 3:58
109 BENEDETTI Cesare ITA APP 4:29:03 3:58
110 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 4:29:39 4:34
111 SABATINI Fabio ITA LIQ 4:29:39 4:34
112 MAZZANTI Luca ITA FAR 4:29:39 4:34
113 DENIFL Stefan AUT VCD 4:29:39 4:34
114 CARRARA Matteo ITA VCD 4:29:39 4:34
115 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 4:29:39 4:34
116 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 4:29:39 4:34
117 VELITS Martin SVK OPQ 4:29:39 4:34
118 PONZI Simone ITA AST 4:29:39 4:34
119 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 4:29:39 4:34
120 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 4:29:39 4:34
121 SAMOILAU Branislau BLR MOV 4:29:39 4:34
122 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 4:29:39 4:34
123 MOUREY Francis FRA FDJ 4:29:39 4:34
124 TOSATTO Matteo ITA SAX 4:29:54 4:49
125 BOARO Manuele ITA SAX 4:29:54 4:49
126 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 4:29:54 4:49
127 BONO Matteo ITA LAM 4:29:54 4:49
128 LANCASTER Brett AUS OGE 4:29:54 4:49
129 RIGHI Daniele ITA LAM 4:29:54 4:49
130 BOS Theo NED RAB 4:29:54 4:49
131 FERRARI Roberto ITA AND 4:29:54 4:49
132 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 4:30:44 5:39
133 CHICCHI Francesco ITA OPQ 4:30:58 5:53
134 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 4:30:58 5:53
135 EISEL Bernhard AUT SKY 4:30:58 5:53
136 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 4:30:58 5:53
137 KEIZER Martijn NED VCD 4:30:58 5:53 6″
138 SCHORN Daniel AUT APP 4:30:58 5:53
139 RASCH Gabriel NOR FDJ 4:30:58 5:53
140 BARTA Jan CZE APP 4:30:58 5:53
141 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 4:30:58 5:53
142 FAILLI Francesco ITA FAR 4:30:58 5:53
143 LUND Anders DEN SAX 4:30:58 5:53
144 FAVILLI Elia ITA FAR 4:30:58 5:53
145 GASPAROTTO Enrico ITA AST 4:31:04 5:59
146 DE MARCHI Alessandro ITA AND 4:31:17 6:12
147 BATTAGLIN Enrico ITA COG 4:31:17 6:12
148 BRUTT Pavel RUS KAT 4:31:27 6:22
149 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 4:31:27 6:22 
150 BROWN Graeme AUS RAB 4:31:30 6:25
151 RENSHAW Mark AUS RAB 4:31:30 6:25
152 ROSSELER Sebastien BEL GRM 4:31:30 6:25
153 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 4:31:30 6:25
154 BANDIERA Marco ITA OPQ 4:31:30 6:25
155 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 4:31:30 6:25 
156 HUNTER Robert RSA GRM 4:32:15 7:10
157 IMPEY Daryl RSA OGE 4:32:15 7:10
158 BAUER Jack NZL GRM 4:32:17 7:12
159 MEIER Christian CAN OGE 4:32:17 7:12
160 TUFT Svein CAN OGE 4:32:17 7:12
161 PAGANI Angelo ITA COG 4:32:17 7:12
162 MODOLO Sacha ITA COG 4:32:17 7:12
163 LOCATELLI Stefano ITA COG 4:32:17 7:12
164 SCHILLINGER Andreas GER APP 4:32:17 7:12
165 SEUBERT Timon GER APP 4:32:17 7:12
166 MAES Nikolas BEL OPQ 4:32:17 7:12
167 BAKELANTS Jan BEL RNT 4:32:17 7:12
168 BRANDLE Matthias AUT APP 4:32:17 7:12 2″
169 CAZAUX Pierre FRA EUS 4:32:37 7:32
170 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 4:32:40 7:35
171 CAVENDISH Mark GBR SKY 4:32:54 7:49
172 THOMAS Geraint GBR SKY 4:32:54 7:49
173 GOSS Matthew Harley AUS OGE 4:32:54 7:49
174 KENNAUGH Peter GBR SKY 4:32:54 7:49
175 HUNT Jeremy GBR SKY 4:32:54 7:49
176 STANNARD Ian GBR SKY 4:32:54 7:49
177 LEEZER Thomas NED RAB 4:32:54 7:49
178 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 4:32:54 7:49
179 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 4:34:06 9:01
180 BALLONI Alfredo ITA FAR 4:34:08 9:03
181 GUARDINI Andrea ITA FAR 4:34:08 9:03
182 PHINNEY Taylor USA BMC 4:34:13 9:08
183 COLEDAN Marco ITA COG 4:34:13 9:08
184 SERGENT Jesse NZL RNT 4:34:13 9:08
185 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 4:34:22 9:17
186 BONNET William FRA FDJ 4:34:41 9:36
187 BOBRIDGE Jack AUS OGE 4:34:41 9:36
188 KRISTOFF Alexander NOR KAT 4:35:57 10:52
189 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 4:36:41 11:36 4″
190 CABEDO Victor ESP EUS 4:36:41 11:36

Klasyfikacja generalna:

1 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin KAT 40:27:34
2 HESJEDAL Ryder GRM 0:17
3 TIRALONGO Paolo AST 0:32
4 KREUZIGER Roman AST 0:52
5 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOV 0:52
6 BASSO Ivan LIQ 0:57
7 CARUSO Damiano LIQ 1:02
8 CATALDO Dario OPQ 1:03
9 CAPECCHI Eros LIQ 1:09
10 URAN URAN Rigoberto SKY 1:10
11 SCARPONI Michele ITA LAM 40:28:45 1:11
12 POZZOVIVO Domenico ITA COG 40:28:46 1:12
13 SCHLECK Frank LUX RNT 40:28:59 1:25
14 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL SKY 40:29:01 1:27
15 CUNEGO Damiano ITA LAM 40:29:11 1:37
16 HUZARSKI Bartosz POL APP 40:29:22 1:48
17 PARDILLA BELLON Sergio ESP MOV 40:29:25 1:51
18 SZMYD Sylvester POL LIQ 40:29:27 1:53
19 TSCHOPP Johann SUI BMC 40:29:36 2:02
20 STETINA Peter USA GRM 40:29:37 2:03
21 DE GENDT Thomas BEL VCD 40:29:39 2:05
22 VISCONTI Giovanni ITA MOV 40:29:40 2:06
23 PINOTTI Marco ITA BMC 40:29:43 2:09
24 VANDEVELDE Christian USA GRM 40:29:45 2:11
25 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP KAT 40:29:50 2:16
26 PAUWELS Serge BEL OPQ 40:30:02 2:28
27 SLAGTER Tom Jelte NED RAB 40:30:17 2:43
28 BRUSEGHIN Marzio ITA MOV 40:30:21 2:47
29 GADRET John FRA ALM 40:30:29 2:55
30 BRAMBILLA Gianluca ITA COG 40:30:32 2:58
31 LARSSON Gustav Erik SWE VCD 40:30:37 3:03
32 RUJANO GUILLEN Jose’ VEN AND 40:30:39 3:05
33 GARATE Juan Manuel ESP RAB 40:30:42 3:08
34 SEELDRAYERS Kevin BEL AST 40:30:42 3:08
35 NIEVE ITURALDE Mikel ESP EUS 40:31:09 3:35
36 DE CLERCQ Bart BEL LTB 40:31:19 3:45
37 CASAR Sandy FRA FDJ 40:31:35 4:01
38 DE GREEF Francis BEL LTB 40:31:44 4:10
39 LAGUTIN Sergey UZB VCD 40:31:44 4:10
40 SANTAROMITA Ivan ITA BMC 40:31:50 4:16
41 DUPONT Hubert FRA ALM 40:32:01 4:27
42 ULISSI Diego ITA LAM 40:32:21 4:47
43 GUSTOV Volodymir UKR SAX 40:32:25 4:51
44 NIERMANN Grischa Jan GER RAB 40:32:37 5:03
45 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP EUS 40:33:43 6:09
46 NIEMIEC Przemyslaw POL LAM 40:33:46 6:12
47 ZAUGG Oliver SUI RNT 40:34:16 6:42
48 RODRIGUEZ Jackson VEN AND 40:34:42 7:08
49 ROHREGGER Thomas AUT RNT 40:34:46 7:12
50 HERRADA LOPEZ Jose’ ESP MOV 40:35:29 7:55
51 OCHOA Carlos Jose’ VEN AND 40:35:33 7:59
52 SAMOILAU Branislau BLR MOV 40:36:42 9:08
53 BAKELANTS Jan BEL RNT 40:37:00 9:26
54 SELLA Emanuele ITA AND 40:37:48 10:14
55 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP SKY 40:39:21 11:47
56 VELASCO MURILLO Ivan ESP EUS 40:40:14 12:40
57 KANGERT Tanel EST AST 40:40:40 13:06
58 OLIVEIRA Nelson POR RNT 40:41:36 14:02
59 BARTA Jan CZE APP 40:42:08 14:34
60 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel COL AND 40:44:05 16:31
61 OROZ UGALDE Juan Jose ESP EUS 40:46:25 18:51
62 MOUREY Francis FRA FDJ 40:47:23 19:49
63 SOUPE Geoffrey FRA FDJ 40:47:24 19:50
64 GASPAROTTO Enrico ITA AST 40:47:43 20:09
65 RABOTTINI Matteo ITA FAR 40:47:50 20:16
66 WYSS Danilo SUI BMC 40:48:36 21:02
67 HANSEN Adam AUS LTB 40:49:07 21:33
68 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey CRC MOV 40:49:17 21:43
69 VERMOTE Julien BEL OPQ 40:49:28 21:54
70 FELLINE Fabio ITA AND 40:50:53 23:19
71 AGNOLI Valerio ITA LIQ 40:51:14 23:40
72 VICIOSO ARCOS Angel ESP KAT 40:52:03 24:29
73 GOLAS Michal POL OPQ 40:52:05 24:31
74 PIRAZZI Stefano ITA COG 40:53:40 26:06
75 SPEZIALETTI Alessandro ITA LAM 40:54:31 26:57
76 TOSATTO Matteo ITA SAX 40:55:09 27:35
77 SABATINI Fabio ITA LIQ 40:55:21 27:47
78 BONNAFOND Guillaume FRA ALM 40:56:31 28:57
79 MALORI Adriano ITA LAM 40:57:01 29:27
80 BATTAGLIN Enrico ITA COG 40:57:18 29:44
81 GASTAUER Ben LUX ALM 40:58:08 30:34
82 PERGET Mathieu FRA ALM 40:58:18 30:44
83 SANTAMBROGIO Mauro ITA BMC 40:58:24 30:50
84 DIETZIKER Andreas SUI APP 40:59:13 31:39
85 BERARD Julien FRA ALM 40:59:23 31:49
86 CLEMENT Stef NED RAB 40:59:26 31:52
87 BRUTT Pavel RUS KAT 41:00:14 32:40
88 FRANK Mathias SUI BMC 41:00:36 33:02
89 PONZI Simone ITA AST 41:01:04 33:30
90 VELITS Martin SVK OPQ 41:02:28 34:54
91 BALLAN Alessandro ITA BMC 41:02:40 35:06
92 MONTAGUTI Matteo ITA ALM 41:02:59 35:25
93 FAILLI Francesco ITA FAR 41:03:02 35:28
94 ROBERTS Luke AUS SAX 41:04:56 37:22
95 HOLLENSTEIN Reto SUI APP 41:05:10 37:36
96 PETROV Evgeni RUS AST 41:05:34 38:00
97 SMUKULIS Gatis LAT KAT 41:05:39 38:05
98 BAK Lars Ytting DEN LTB 41:06:15 38:41
99 PIETROPOLLI Daniele ITA LAM 41:06:35 39:01
100 VENTOSO ALBERDI Francisco J. ESP MOV 41:06:39 39:05
101 COLBRELLI Sonny ITA COG 41:07:09 39:35
102 LUND Anders DEN SAX 41:07:18 39:44
103 IMPEY Daryl RSA OGE 41:08:32 40:58
104 BODNAR Maciej POL LIQ 41:08:55 41:21
105 DENIFL Stefan AUT VCD 41:09:30 41:56
106 MARCZYNSKI Tomasz POL VCD 41:09:32 41:58
107 KWIATKOWSKI Michal POL OPQ 41:10:11 42:37
108 BRANDLE Matthias AUT APP 41:10:11 42:37
109 TXURRUKA Amets ESP EUS 41:11:23 43:49
110 BENEDETTI Cesare ITA APP 41:11:24 43:50
111 GATTO Oscar ITA FAR 41:13:42 46:08
112 ZEITS Andrey KAZ AST 41:13:59 46:25
113 PAGANI Angelo ITA COG 41:14:14 46:40
114 VAITKUS Tomas LTU OGE 41:15:35 48:01
115 CARRARA Matteo ITA VCD 41:15:43 48:09
116 LOSADA ALGUACIL Alberto ESP KAT 41:17:10 49:36
117 BEPPU Fumiyuki JPN OGE 41:17:53 50:19
118 CABEDO Victor ESP EUS 41:18:49 51:15
119 MAES Nikolas BEL OPQ 41:18:53 51:19
120 HERMANS Ben BEL RNT 41:19:11 51:37
121 DYACHENKO Alexsandr KAZ AST 41:19:30 51:56
122 MAZZANTI Luca ITA FAR 41:20:01 52:27
123 SELVAGGI Mirko ITA VCD 41:21:03 53:29
124 BELLETTI Manuel ITA ALM 41:21:30 53:56
125 THOMAS Geraint GBR SKY 41:21:51 54:17
126 SERPA PEREZ Jose Rodolfo COL AND 41:21:59 54:25
127 RIGHI Daniele ITA LAM 41:22:13 54:39
128 KENNAUGH Peter GBR SKY 41:22:36 55:02
129 BAUER Jack NZL GRM 41:23:10 55:36
130 SCHORN Daniel AUT APP 41:25:11 57:37
131 GAZVODA Gregor SLO ALM 41:26:16 58:42
132 LOCATELLI Stefano ITA COG 41:26:16 58:42
133 LONGO BORGHINI Paolo ITA LIQ 41:26:32 58:58
134 CHRISTENSEN Mads DEN SAX 41:27:32 59:58
135 VANENDERT Dennis BEL LTB 41:27:57 1:00:23
136 HAEDO Lucas Sebastian ARG SAX 41:28:23 1:00:49
137 BONO Matteo ITA LAM 41:28:29 1:00:55
138 KEUKELEIRE Jens BEL OGE 41:28:40 1:01:06
139 JORGENSEN Jonas Aaen DEN SAX 41:28:48 1:01:14
140 LANCASTER Brett AUS OGE 41:29:02 1:01:28
141 BOARO Manuele ITA SAX 41:29:57 1:02:23
142 GOSS Matthew Harley AUS OGE 41:30:50 1:03:16
143 ROLLIN Dominique CAN FDJ 41:31:33 1:03:59
144 STANNARD Ian GBR SKY 41:32:54 1:05:20
145 DELAGE Mickael FRA FDJ 41:33:27 1:05:53
146 SERGENT Jesse NZL RNT 41:33:31 1:05:57
147 MEIER Christian CAN OGE 41:33:32 1:05:58
148 HUNTER Robert RSA GRM 41:34:20 1:06:46
149 MODOLO Sacha ITA COG 41:35:04 1:07:30
150 NIZZOLO Giacomo ITA RNT 41:35:28 1:07:54
151 DE MARCHI Alessandro ITA AND 41:36:14 1:08:40
152 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU GRM 41:36:39 1:09:05
153 SALERNO Cristiano ITA LIQ 41:37:36 1:10:02
154 BILLE Gaetan BEL LTB 41:37:51 1:10:17
155 DEMARE Arnaud FRA FDJ 41:38:14 1:10:40
156 BANDIERA Marco ITA OPQ 41:40:01 1:12:27
157 FAVILLI Elia ITA FAR 41:40:01 1:12:27
158 HAEDO Juan Jose’ ARG SAX 41:41:51 1:14:17
159 VEIKKANEN Jussi FIN FDJ 41:42:17 1:14:43
160 CHICCHI Francesco ITA OPQ 41:42:19 1:14:45
161 KRISTOFF Alexander NOR KAT 41:43:29 1:15:55
162 RENSHAW Mark AUS RAB 41:43:32 1:15:58
163 DE NEGRI Pier Paolo ITA FAR 41:43:53 1:16:19
164 TUFT Svein CAN OGE 41:44:08 1:16:34
165 CAVENDISH Mark GBR SKY 41:44:59 1:17:25
166 RASCH Gabriel NOR FDJ 41:45:49 1:18:15
167 KEIZER Martijn NED VCD 41:46:22 1:18:48
168 KAISEN Olivier BEL LTB 41:47:17 1:19:43
169 KUSCHYNSKI Aleksandr BLR KAT 41:47:18 1:19:44
170 SEUBERT Timon GER APP 41:48:11 1:20:37
171 LEEZER Thomas NED RAB 41:48:24 1:20:50
172 IGNATYEV Mikhail RUS KAT 41:49:49 1:22:15
173 CAZAUX Pierre FRA EUS 41:49:54 1:22:20
174 EISEL Bernhard AUT SKY 41:52:07 1:24:33
175 BULGAC Brian NED LTB 41:52:09 1:24:35
176 SCHILLINGER Andreas GER APP 41:52:49 1:25:15
177 FERRARI Roberto ITA AND 41:53:15 1:25:41
178 COLEDAN Marco ITA COG 41:54:05 1:26:31
179 BALLONI Alfredo ITA FAR 41:54:28 1:26:54
180 SAEZ DE ARREGUI Adrian ESP EUS 41:57:06 1:29:32
181 BROWN Graeme AUS RAB 41:58:15 1:30:41
182 BOBRIDGE Jack AUS OGE 41:59:13 1:31:39
183 RASMUSSEN Alex DEN GRM 41:59:33 1:31:59
184 ROSSELER Sebastien BEL GRM 42:05:04 1:37:30
185 BONNET William FRA FDJ 42:06:16 1:38:42
186 PHINNEY Taylor USA BMC 42:10:44 1:43:10
187 GUARDINI Andrea ITA FAR 42:12:18 1:44:44
188 HUNT Jeremy GBR SKY 42:12:33 1:44:59
189 MINGUEZ AYALA Miguel ESP EUS 42:13:41 1:46:07
190 BOS Theo NED RAB 42:15:14 1:47:40

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
Łukasz

Brawo Bartosz Huzarski!
W Giro Polacy jadą świetnie, w ogóle cały ten sezon jest świetny dla polskiego kolarstwa:) tak dalej

qwerty
qwerty

Pozostaje nam tylko czekać na pierwsze zwycięstwo w Giro:)

Masto
Masto

Brawo Huzar !! Nasi zaczynają sie przebijać !

Jaro
Jaro

Brawo Bartek serce strasznie mi biło jak finiszowałeś 🙂

Czarek
Czarek

Wielkie brawa dla Bartosza Huzarskiego oraz pozostałych Polaków jadących w Giro.