Stanislau Bazhkou (Palazzago Elledent Mcipollini) pokonał Pawła Poljańskiego (Sestese) i wygrał klasyk  La Ciociarissima. To kolejny, bardzo dobry wynik Polaka w tym sezonie.

Wyścig liczył 162 kilometry, a kończył się w miejscowości Sora. 22-letni Poljański na ostatnich kilkudziesięciu kilometrach znalazł się w decydującej akcji dnia. Wraz z grupą innych kolarzy odjechał od reszty stawki. Były zawodnik GK Cartusia Kartuzy odjechał od współtowarzyszy, jednak w końcówce dogonił go 21-letni Białorusin Bazhkou.

Czwarty kolarz mistrzostw swojego kraju seniorów, na mecie miał 4 sekundy przewagi nad Polakiem. Trzeci przyjechał Evgenii Krivosheev (Brogio).