Tomasz Olejnik (Team Veranda Rideau – Super U) podsumował na swoim blogu start w Tour de Bretagne, gdzie zajął 2. miejsce na jednym z etapów. „Olej” przygotowuje się teraz do 4 dni Dunkierki, które pokaże stacja Eurosport!

„No i udało się powalczyć choć na jednym z etapów. W 5-ty dzień na 12-tym kilometrze peleton skasował Michała i zaraz poszła poprawka ze mną w składzie. Byliśmy w 4-kę i wypracowaliśmy 3 i pół minuty przewagi, cały czas czołowy wiatr, deszcz i 7 stopni. Na 100-ym kilometrze mieliśmy już jedynie 1min przewagi, a towarzysze ucieczki pod premie górską krzyczą mi piano piano. Reszta ucieczki została na szczycie doścignięta, a ja pojechałem sobie 50km czasówkę. Jak dojeżdżałem na rundy to miałem jeszcze minutę przewagi nad dwoma zawodnikami „Pomme Marseille”. Niestety na krętej i śliskiej rundzie traciłem dużo cennych sekund i na 7km do mety dojechał do mnie Siskievicius. Byłem ujechany i puściłem mu koło na kloca do mety, trochę szkoda ale nie ma co gdybać, 2gie miejsce też nie jest złe. Podczas wyścigu dowiedziałem się, że będę jechał „4 dni Dunkierki” więc mam tylko 2 dni aby w pełni wypocząć. Wyścig będzie transmitowany przez Eurosport i Eurosport 2 więc zapraszam do oglądania, 4-8 Maj”.