Drużyna Itera-Katusha wygrała drużynową czasówkę podczas wyścigu Circuit des Ardennes. CCC Polsat Polkowice wykręciło 4. czas, a to wystarczyło do tego, by Marek Rutkiewicz wskoczył na fotel lidera francuskiej etapówki!

Drużyny rywalizowały na dystansie 25,1 kilometra, pomiędzy miejscowościami Sedan-Torcy a Charleville-Mézières-Mohon. Trasę najszybciej pokonał kontynentalny skład drużyny Katusha, który wykręcił czas 30 minut i 58 sekund. Druga lokata powędrowała do drużyny Endura Racing (czas 31:17), a trzecia do kontynentalnej Astany (czas 31:48).

Kolarze CCC Polsat Polkowice spisali się bardzo dobrze i zajęli 4. miejsce ze stratą trzech sekund do trzeciego miejsca. Dotychczasowy wicelider – Marek Rutkiewicz wyprzedził pierwszego w generalce Andre Steensena (Glud & Marstrand) i to właśnie Polak przystąpi do ostatniego, popołudniowego etapu w koszulce lidera! Gratulacje!