Zapraszamy do zapoznania się z listą startową najtrudniejszego wyścigu klasycznego świata – Paryż – Roubaix. Z numerem 1 pojedzie zeszłoroczny triumfator Johan Van Summeren, zaś ze 126 jedyny Polak – Jarosław Marycz (Team Saxo Bank).

Kto według Was zostanie triumfatorem “Piekła Północy”? Głosujcie > tutaj

GARMIN – BARRACUDA

1 VAN SUMMEREN Johan Belgium
2 BAUER Jack New Zealand
3 FARRAR Tyler United States
4 HAUSSLER Heinrich Australia
5 KLIER Andreas Germany
7 RATHE Jacob United States
8 VANMARCKE Sep Belgium
10 ROSSELER Sébastien Belgium

OMEGA PHARMA – QUICKSTEP CYCLING TEAM

11 BOONEN Tom Belgium
12 CHAVANEL Sylvain France
13 KEISSE Iljo Belgium
14 STEEGMANS Gert Belgium
15 TERPSTRA Niki Netherlands
16 TRENTIN Matteo Italy
17 VAN KEIRSBULCK Guillaume Belgium
18 VANDENBERGH Stijn Belgium

RABOBANK CYCLING TEAM

21 TJALLINGII Maarten Netherlands
22 BOOM Lars Netherlands
23 LEEZER Tom Netherlands
24 TANKINK Bram Netherlands
25 VAN EMDEN Jos Netherlands
26 VAN WINDEN Dennis Netherlands
27 VERMELTFOORT Coen Netherlands
28 WYNANTS Maarten Belgium

BMC RACING TEAM

31 BALLAN Alessandro Italy
32 BURGHARDT Marcus Germany
33 HINCAPIE George United States
34 HUSHOVD Thor Norway
35 PHINNEY Taylor United States
36 QUINZIATO Manuel Italy
37 SCHÄR Michael Switzerland
38 WYSS Danilo Switzerland

FARNESE VINI

41 POZZATO Filippo Italy
42 ASCANI Luca Italy
43 BENENATI Cristiano Italy
44 BERTOLINI Thomas Italy
45 DE PATRE Roberto Italy
46 GATTO Oscar Italy
47 GIORDANI Leonardo Italy
48 HULSMANS Kevin Belgium

SKY PROCYCLING

51 FLECHA GIANNONI Juan Antonio Spain
52 EISEL Bernhard Austria
53 BOASSON HAGEN Edvald Norway
54 HAYMAN Mathew Australia
55 HUNT Jeremy United Kingdom
56 KNEES Christian Germany
57 STANNARD Ian United Kingdom
58 SUTTON Christopher Australia

RADIOSHACK – NISSAN

61 RAST Grégory Switzerland
62 BENNATI Daniele Italy
63 GALLOPIN Tony France
64 IRIZAR ARANBURU Markel Spain
65 NIZZOLO Giacomo Italy
66 POPOVYCH Yaroslav Ukraine
67 ROULSTON Hayden New Zealand
68 SERGENT Jesse New Zealand

GREENEDGE CYCLING TEAM

71 O’GRADY Stuart Australia
72 COOKE Baden Australia
73 KEUKELEIRE Jens Belgium
74 LANCASTER Brett Australia
75 MOURIS Jens Netherlands
76 TUFT Svein Canada
77 VAITKUS Tomas Lithuania
78 WILSON Matthew Australia

LOTTO – BELISOL TEAM

81 GREIPEL André Germany
82 CORDEEL Sander Belgium
83 DE HAES Kenny Belgium
84 DEBUSSCHERE Jens Belgium
85 HENDERSON Gregory New Zealand
86 NEYENS Maarten Belgium
87 SIEBERG Marcel Germany
88 WILLEMS Frederik Belgium

KATUSHA TEAM

91 PAOLINI Luca Italy
92 HALLER Marco Austria
93 ISAYCHEV Vladimir Russia
94 KRISTOFF Alexander Norway
95 KUSCHYNSKI Aleksandr Belarus
96 PORSEV Alexander Russia
97 SELIG Rüdiger Germany
98 VANTOMME Maxime Belgium

VACANSOLEIL – DCM PRO CYCLING TEAM

102 BOECKMANS Kris Belgium
103 DEVOLDER Stijn Belgium
104 LARSSON Gustav Erik Sweden
105 MARCATO Marco Italy
106 MORTENSEN Martin Denmark
107 VEUCHELEN Frederik Belgium
109 LIGTHART Pim Netherlands
110 LINDEMAN Bertjan Netherlands

EQUIPE CYCLISTE FDJ-BIGMAT

111 GUESDON Frédéric France
112 BONNET William France
113 BOUCHER David France
114 CHAINEL Steve France
115 DELAGE Mickael France
116 HUTAROVICH Yauheni Belarus
117 LADAGNOUS Matthieu France
118 ROLLIN Dominique Canada

TEAM SAXO BANK

121 TOSATTO Matteo Italy
122 HAEDO Lucas Sebastian Argentina
123 AAEN JORGENSEN Jonas Denmark
124 KLOSTERGAARD LARSEN Kasper Denmark
125 LUND Anders Denmark
126 MARYCZ Jarosław Poland
127 MORKOV Michael Denmark
128 ROBERTS Luke Australia

LAMPRE – ISD

131 HONDO Danilo Germany
132 BONO Matteo Italy
133 BUTS Vitaliy Ukraine
134 CIMOLAI Davide Italy
135 GRAZIATO Massimo Italy
136 KRIVTSOV Dmytro Ukraine
137 KRIVTSOV Yuriy Ukraine
138 KVACHUK Oleksandr Ukraine

LIQUIGAS - CANNONDALE

141 OSS Daniel Italy
142 CANUTI Federico Italy
143 DA DALTO Mauro Italy
144 KING Edward United States
145 KOREN Kristjan Slovenia
147 MARANGONI Alan Italy
148 SAGAN Juraj Slovakia

TEAM EUROPCAR

151 TURGOT Sébastien France
152 CHAVANEL Sébastien France
153 CHTIOUI Rafai Tunisia
154 GAUDIN Damien France
155 GENE Yohann France
156 HADDOU Saďd France
157 PICHOT Alexandre France
158 VEILLEUX David Canada

AG2R LA MONDIALE

161 MONDORY Lloyd France
162 CASPER Jimmy France
163 ELMIGER Martin Switzerland
164 GAZVODA Gregor Slovenia
165 GODDAERT Kristof Belgium
166 HOUANARD Steve France
167 LEMARCHAND Romain France
168 MINARD Sébastien France

TEAM ARGOS-SHIMANO

171 VEELERS Tom Netherlands
172 DE BACKER Bert Belgium
173 DEGENKOLB John Germany
174 KLEMME Domenik Germany
175 KLUGE Roger Germany
176 SINKELDAM Ramon Netherlands
177 STAMSNIJDER Tom Netherlands
178 VAN ZANDBEEK Ronan Netherlands

ASTANA PRO TEAM

181 MURAVYEV Dmitriy Kazahkstan
182 BAZAYEV Assan Kazahkstan
183 BOZIC Borut Slovenia
184 GRUZDEV Dmitriy Kazahkstan
185 GUARNIERI Jacopo Italy
187 IGLINSKIY Valentin Kazahkstan

MOVISTAR TEAM

191 AMADOR BIKKAZAKOVA Andrey Costa Rica
192 ERVITI Imanol Spain
193 HERRADA LOPEZ Jesús Spain
194 VENTOSO ALBERDI Francisco José Spain
195 PLAZA MOLINA Ruben Spain
196 KONOVALOVAS Ignatas Lithuania
197 LASTRAS GARCIA Pablo Spain

SAUR – SOJASUN

201 ENGOULVENT Jimmy France
202 GALLAND Jérémie France
203 LABORIE Christophe France
204 MANGEL Laurent France
205 MARTIAS Rony France
206 PAĎANI Jean Lou France
207 POULHIES Stéphane France
208 TALABARDON Yannick France

EUSKALTEL – EUSKADI

211 GARCIA AMBROA Ricardo Spain
212 CAZAUX Pierre France
213 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon Spain
215 PEREZ LEZAUN Alan Spain
216 PEREZ MORENO Ruben Spain
217 SAEZ Adrian Spain
218 URTASUN PEREZ Pablo Spain

COFIDIS LE CREDIT EN LIGNE

221 CAMMAERTS Edwig Belgium
222 DUQUE Leonardo Colombia
223 FOUCHARD Julien France
224 GARCIA ETXEGIBEL Egoitz Spain
225 LABBE Arnaud France
226 PETIT Adrien France
227 SARAMOTINS Aleksejs Latvia
228 SIJMENS Nico Belgium

BRETAGNE – SCHULLER

231 VACHON Florian France
232 BLOT Guillaume France
233 DELPECH Jean-Luc France
234 DURET Sébastien France
235 HALLEGUEN Mathieu France
236 LE BON Johan France
237 MALACARNE Gaël France
238 PICHON Laurent France

TEAM NETAPP

241 EICHLER Markus Germany
242 HOLLENSTEIN Reto Switzerland
243 JANORSCHKE Grischa Germany
244 JARC Blaz Slovenia
245 SCHILLINGER Andreas Germany
246 SCHULZE André Germany
247 SCHWARZMANN Michael Germany
248 SEUBERT Timon Germany