Arran Brown (MTN Qhubeka) wygrał ostatni, 10. etap wyścigu Tour du Maroc (2.2 UCI). Na piątej pozycji zameldował się Zbigniew Gucwa (CMI Trilogy). W klasyfikacji generalnej, po końcowy triumf sięgnął Reinardt Janse Van Rensburg (MTN Qhubeka).
Ostatni etap wyścigu Dookoła Maroka, prowadził z miejscowości El Jadida do Casablanci. Trasa liczyła 120 kilometrów i sprzyjała sprinterom. Po 4. triumf w sezonie sięgnął 27-letni Arran Brown. Czwarty kolarz tegorocznych mistrzostw RPA pokonał znanego dobrze polskim kibicom Ukraińca Yuria Metlushenko (Konya Torku Seker Sport) oraz swojego klubowego kolegę i rodaka, Janse Van Rensburga. Dobrze zafiniszował polski sprinter Zbigniew Gucwa, który zajął 5. pozycję. Zawodnik z Dolnego Śląska, dwukrotnie podczas wyścigu wdarł się do najlepszej dziesiątki, wcześniej udało mu się to na 7. etapie.
Klasyfikację generalną wygrał Reinardt Janse Van Rensburg. Zaledwie 23-letni mistrz RPA w jeździe na czas i srebrny medalista w wyścigu ze startu wspólnego pokonał o 39 sekund reprezentanta gospodarzy, Adila Jelloula oraz 41 sekund Ivailo Grabovsky`ego (Konya Torku Seker Spor). Gucwa skończył wyścig na 68. miejscu.
Niestety do mety nie dojechał Konrad Tomasiak (CMI Trilogy), który poważnie poobdzierał się w kraksie na jednym z ostatnich etapów.
Wyniki:
1 | Arran Brown (Rsa) MTN Qhubeka | 3:22:43 | |
2 | Metlusenko Yuriy (Ukr) Konya Torku Seker Sport | ||
3 | Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa) MTN Qhubeka | ||
4 | Soufiane Haddi (Mar) Nationale Maroc | ||
5 | Gucwa Zbigniew (Pol) CMI / The Trilogy Group | ||
6 | Billel Saada (Alg) Velo Club Sovac Algerie | ||
7 | Rasmane Ouedraogo (Bur) Velo Sport Hyerois | ||
8 | Thomas Vernaeckt (Bel) Geofco Ville D`Alger | ||
9 | Redouane Chabane (Alg) Velo Club Sovac Algerie | ||
10 | Abdelbasset Hannachi (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | ||
11 | Bileka Volodymyr (Ukr) Konya Torku Seker Sport | ||
12 | Jean Marc Maurin (Fra) Velo Sport Hyerois | ||
13 | Abdelati Saadoune (Mar) Nationale Maroc | ||
14 | Steven Garcin (Fra) Velo Sport Hyerois | ||
15 | Tarik Chaoufi (Mar) Nationale Maroc | ||
16 | Admane Aarbia (Mar) Regionale Moulay Rchid | ||
17 | Ricardo Klundert Van De (Ned) Willibrord Wil Voorruit | ||
18 | Abdessalam Dahmane (Alg) Velo Club Sovac Algerie | ||
19 | Ibon Zugasti Arrese (Esp) Start Cycling Teamataca | ||
20 | Baptiste Bidorini (Fra) Club Cycliste Le Boulou | ||
21 | Nathan Byukusenge (Rwa) Rwanda | ||
22 | Mouhssine Lahsaini (Mar) Nationale Maroc | ||
23 | Said Ali Akkouche (Tun) Tunisie | ||
24 | Bram Imming (Ned) Willibrord Wil Voorruit | ||
25 | Salah Eddine Mraouni (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
26 | Mouhcine Ichou (Mar) Regionale Moulay Rchid | ||
27 | Hichem Chabane (Alg) Velo Club Sovac Algerie | ||
28 | Mouhcine El Hamssassi (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
29 | Reda Aadel (Mar) Regionale Nord Maroc | ||
30 | Bert Scheirlinckx (Bel) Geofco Ville D`Alger | ||
31 | Faysal Alsharaa (Lba) Libya | ||
32 | Mauricio Frazer (Arg) Start Cycling Teamataca | ||
33 | Dennis Van Niekerk (Rsa) MTN Qhubeka | ||
34 | Debretsion Aron (Eri) Erythree | ||
35 | Adil Jelloul (Mar) Nationale Maroc | ||
36 | Lahcen Saber (Mar) Regionale Nord Maroc | ||
37 | Okbamariam Tesfom (Eri) Erythree | ||
38 | Patrik Tybor (Svk) Slovakia National Team | ||
39 | Joseph Biziyaremye (Rwa) Rwanda | ||
40 | Ahmed Lhanafi (Mar) Regionale Nord Maroc | ||
41 | Karim El Ofir (Mar) Regionale Moulay Rchid | ||
42 | Gabrovski Ivailo (Bul) Konya Torku Seker Sport | ||
43 | Grechyn Sergiy (Ukr) Konya Torku Seker Sport | ||
44 | Kal Mirac (Tur) Konya Torku Seker Sport | ||
45 | Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team | ||
46 | Blaise Sonnery (Fra) Bridgestone Anchor Cycling Team | ||
47 | Emile Bintunimana (Rwa) Rwanda | ||
48 | Matthew Kipling (GBr) Velo 29 Vankru OTR | ||
49 | Abdellah Ben Youcef (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | ||
50 | Henryk Cardoen (Bel) Geofco Ville D`Alger | ||
51 | Julien Schick (Fra) CMI / The Trilogy Group | ||
52 | Fathi Atunsi (Lba) Libya | ||
53 | Dijkxhoorn Rikke (Ned) Geofco Ville D`Alger | ||
54 | Nicodem Habiyambere (Rwa) Rwanda | ||
55 | Mikaël Stilite (Bel) Geofco Ville D`Alger | ||
56 | Smail Lallouchi (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | ||
57 | Debesay Mekser (Eri) Erythree | ||
58 | Gasore Hategeka (Rwa) Rwanda | ||
59 | Manuel Miranda (Chi) Start Cycling Teamataca | ||
60 | Abdellah Hida (Mar) Regionale Moulay Rchid | ||
61 | Azzedine Lagab (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | ||
62 | Yassine Ait El Attar (Mar) Regionale Moulay Rchid | ||
63 | Maher Hasnaoui (Tun) Tunisie | ||
64 | Riadh Ghedamssi (Tun) Tunisie | ||
65 | Jeremy Mounier (Fra) Velo Sport Hyerois | ||
66 | Hicham Kabou (Mar) Regionale Nord Maroc | ||
67 | Yassine Afroukh (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
68 | Guillaume Soula (Fra) CMI / The Trilogy Group | ||
69 | Othmane Elafi (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
70 | Essaid Abelouache (Mar) Regionale Nord Maroc | ||
71 | Francis Roger (Fra) Club Cycliste Le Boulou | ||
72 | Khalid Bounida (Ned) Willibrord Wil Voorruit | ||
73 | Ahmed Belgasem (Lba) Libya | ||
74 | Ahmed Mraihi (Tun) Tunisie | ||
75 | Florent Sentucq (Fra) Velo Sport Hyerois | ||
76 | Youssef Harouch Tourki (Mar) Regionale Moulay Rchid | ||
77 | Robert Orr (GBr) Velo 29 Vankru OTR | ||
78 | Mohammed Er Ragragui (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
79 | Abdelmalek Madani (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | ||
80 | Karim Hadjbouzit (Alg) Velo Club Sovac Algerie | ||
81 | Khelil Tamarnate (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | ||
82 | Bradley Potgieter (Rsa) MTN Qhubeka | ||
83 | Ruben Menendez Velasco (Esp) Start Cycling Teamataca | ||
84 | Maros Kovac (Svk) Slovakia National Team | ||
85 | Martin Wesemann (Rsa) MTN Qhubeka | ||
86 | Kenji Itami (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team | ||
87 | Mouhcine Rhaili (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
88 | Mickael Couanon (Fra) Velo Sport Hyerois | ||
89 | Simeon Green (GBr) CMI / The Trilogy Group | ||
90 | Med Said El Ammoury (Mar) Regionale Nord Maroc | 0:00:17 | |
91 | Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka | 0:00:20 | |
92 | Atalay Muhammet (Tur) Konya Torku Seker Sport | 0:00:28 | |
93 | Daniel Smith (GBr) Velo 29 Vankru OTR | 0:00:47 |
Klasyfikacja generalna:
1 | Reinardt Janse Van Rensburg (Rsa) MTN Qhubeka | 34:27:36 | |
2 | Adil Jelloul (Mar) Nationale Maroc | 0:00:39 | |
3 | Gabrovski Ivailo (Bul) Konya Torku Seker Sport | 0:00:41 | |
4 | Soufiane Haddi (Mar) Nationale Maroc | 0:02:21 | |
5 | Mouhssine Lahsaini (Mar) Nationale Maroc | ||
6 | Bileka Volodymyr (Ukr) Konya Torku Seker Sport | ||
7 | Abdelati Saadoune (Mar) Nationale Maroc | ||
8 | Bert Scheirlinckx (Bel) Geofco Ville D`Alger | ||
9 | Meron Russom (Eri) MTN Qhubeka | 0:02:49 | |
10 | Dennis Van Niekerk (Rsa) MTN Qhubeka | 0:02:53 | |
11 | Patrik Tybor (Svk) Slovakia National Team | 0:03:35 | |
12 | Reda Aadel (Mar) Regionale Nord Maroc | 0:03:41 | |
13 | Martin Wesemann (Rsa) MTN Qhubeka | 0:04:19 | |
14 | Azzedine Lagab (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | 0:06:44 | |
15 | Jean Marc Maurin (Fra) Velo Sport Hyerois | 0:19:20 | |
16 | Hichem Chabane (Alg) Velo Club Sovac Algerie | ||
17 | Dijkxhoorn Rikke (Ned) Geofco Ville D`Alger | ||
18 | Ibon Zugasti Arrese (Esp) Start Cycling Teamataca | 0:24:14 | |
19 | Jeremy Mounier (Fra) Velo Sport Hyerois | ||
20 | Mohammed Er Ragragui (Mar) Regionale Velodrome Ma | ||
21 | Florent Sentucq (Fra) Velo Sport Hyerois | 0:24:20 | |
22 | Abdelbasset Hannachi (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | 0:30:48 | |
23 | Steven Garcin (Fra) Velo Sport Hyerois | 0:31:56 | |
24 | Ahmed Lhanafi (Mar) Regionale Nord Maroc | 0:32:01 | |
25 | Tarik Chaoufi (Mar) Nationale Maroc | 0:34:07 | |
26 | Okbamariam Tesfom (Eri) Erythree | 0:36:01 | |
27 | Ruben Menendez Velasco (Esp) Start Cycling Teamataca | ||
28 | Abdellah Ben Youcef (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | 0:37:12 | |
29 | Grechyn Sergiy (Ukr) Konya Torku Seker Sport | 0:39:05 | |
30 | Metlusenko Yuriy (Ukr) Konya Torku Seker Sport | 0:39:42 | |
31 | Essaid Abelouache (Mar) Regionale Nord Maroc | 0:42:13 | |
32 | Miyataka Shimizu (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team | 0:42:24 | |
33 | Med Said El Ammoury (Mar) Regionale Nord Maroc | 0:43:00 | |
34 | Arran Brown (Rsa) MTN Qhubeka | 0:43:20 | |
35 | Blaise Sonnery (Fra) Bridgestone Anchor Cycling Team | 0:43:56 | |
36 | Thomas Vernaeckt (Bel) Geofco Ville D`Alger | 0:44:36 | |
37 | Debesay Mekser (Eri) Erythree | 0:46:27 | |
38 | Debretsion Aron (Eri) Erythree | 0:52:03 | |
39 | Bradley Potgieter (Rsa) MTN Qhubeka | 0:52:12 | |
40 | Billel Saada (Alg) Velo Club Sovac Algerie | 0:52:38 | |
41 | Maros Kovac (Svk) Slovakia National Team | 0:53:11 | |
42 | Abdelmalek Madani (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | 0:54:29 | |
43 | Karim Hadjbouzit (Alg) Velo Club Sovac Algerie | 0:56:03 | |
44 | Mouhcine Rhaili (Mar) Regionale Velodrome Ma | 0:56:32 | |
45 | Kal Mirac (Tur) Konya Torku Seker Sport | 0:56:43 | |
46 | Julien Schick (Fra) CMI / The Trilogy Group | 1:03:18 | |
47 | Francis Roger (Fra) Club Cycliste Le Boulou | 1:04:27 | |
48 | Hicham Kabou (Mar) Regionale Nord Maroc | 1:05:11 | |
49 | Bram Imming (Ned) Willibrord Wil Voorruit | 1:06:20 | |
50 | Baptiste Bidorini (Fra) Club Cycliste Le Boulou | 1:08:38 | |
51 | Admane Aarbia (Mar) Regionale Moulay Rchid | 1:09:13 | |
52 | Kenji Itami (Jpn) Bridgestone Anchor Cycling Team | 1:09:33 | |
53 | Rasmane Ouedraogo (Bur) Velo Sport Hyerois | 1:11:27 | |
54 | Salah Eddine Mraouni (Mar) Regionale Velodrome Ma | 1:11:34 | |
55 | Tomas Enrique Gil (Arg) Start Cycling Teamataca | 1:13:06 | |
56 | Maher Hasnaoui (Tun) Tunisie | 1:13:57 | |
57 | Lahcen Saber (Mar) Regionale Nord Maroc | 1:14:32 | |
58 | Nathan Byukusenge (Rwa) Rwanda | 1:14:36 | |
59 | Atalay Muhammet (Tur) Konya Torku Seker Sport | 1:20:11 | |
60 | Abdessalam Dahmane (Alg) Velo Club Sovac Algerie | 1:20:42 | |
61 | Ahmed Mraihi (Tun) Tunisie | 1:20:44 | |
62 | Nicodem Habiyambere (Rwa) Rwanda | 1:21:56 | |
63 | Mauricio Frazer (Arg) Start Cycling Teamataca | 1:22:45 | |
64 | Mickael Couanon (Fra) Velo Sport Hyerois | 1:24:09 | |
65 | Youssef Harouch Tourki (Mar) Regionale Moulay Rchid | 1:24:22 | |
66 | Mouhcine Ichou (Mar) Regionale Moulay Rchid | 1:24:54 | |
67 | Khelil Tamarnate (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | 1:29:42 | |
68 | Gucwa Zbigniew (Pol) CMI / The Trilogy Group | 1:30:19 | |
69 | Ricardo Klundert Van De (Ned) Willibrord Wil Voorruit | ||
70 | Yassine Ait El Attar (Mar) Regionale Moulay Rchid | 1:30:56 | |
71 | Redouane Chabane (Alg) Velo Club Sovac Algerie | 1:31:08 | |
72 | Mouhcine El Hamssassi (Mar) Regionale Velodrome Ma | 1:32:08 | |
73 | Daniel Smith (GBr) Velo 29 Vankru OTR | 1:34:50 | |
74 | Abdellah Hida (Mar) Regionale Moulay Rchid | 1:36:58 | |
75 | Mikaël Stilite (Bel) Geofco Ville D`Alger | 1:37:40 | |
76 | Yassine Afroukh (Mar) Regionale Velodrome Ma | 1:40:13 | |
77 | Karim El Ofir (Mar) Regionale Moulay Rchid | 1:42:05 | |
78 | Othmane Elafi (Mar) Regionale Velodrome Ma | 1:43:48 | |
79 | Fathi Atunsi (Lba) Libya | 1:52:22 | |
80 | Joseph Biziyaremye (Rwa) Rwanda | 1:52:28 | |
81 | Khalid Bounida (Ned) Willibrord Wil Voorruit | ||
82 | Guillaume Soula (Fra) CMI / The Trilogy Group | 1:55:45 | |
83 | Henryk Cardoen (Bel) Geofco Ville D`Alger | 2:02:26 | |
84 | Ahmed Belgasem (Lba) Libya | 2:05:19 | |
85 | Emile Bintunimana (Rwa) Rwanda | 2:09:55 | |
86 | Gasore Hategeka (Rwa) Rwanda | 2:11:12 | |
87 | Simeon Green (GBr) CMI / The Trilogy Group | 2:12:43 | |
88 | Riadh Ghedamssi (Tun) Tunisie | 2:21:01 | |
89 | Smail Lallouchi (Alg) Groupement Sportif Pétrolier Algérie | 2:22:10 | |
90 | Matthew Kipling (GBr) Velo 29 Vankru OTR | 2:24:02 | |
91 | Said Ali Akkouche (Tun) Tunisie | 2:26:25 | |
92 | Robert Orr (GBr) Velo 29 Vankru OTR | 2:50:43 | |
93 | Faysal Alsharaa (Lba) Libya | 3:36:45 |
Foto: tm.marocainecyclisme.net
Andrzej