Filipe Cardoso (Efapel – Glassdrive) wygrał ostatni etap wyścigu Volta ao Alentejo (2.2 UCI). Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) był 6. Cały wyścig padł łupem Alexey`a Kunshina (Lokosphinx).

Ostatni etap portugalskiej etapówki prowadził z miejscowości Mertola do Grandola. Kolarze tego dnia musieli pokonać (151 km. Podobnie jak na poprzednich etapach, odcinek zakończył się finiszem z peletonu.

Tym razem najlepszy okazał się reprezentant gospodarzy Filipe Cardoso, który pokonał młodziutkiego Hiszpana – Jona Aberasturiego (Orbea Continental), który w poprzednim sezonie był 13. na MŚ orlików w Kopenhadze. Trzecia pozycja dla triumfatora całego wyścigu, Rosjanina Alexey`a Kunshina. 23-letni Stępniak, uplasował się na 6. miejscu.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem CCC Polsat Polkowice w klasyfikacji generalnej został Bartłomiej Matysiak. Popularny “Matys” ukończył zmagania na 14. miejscu, ze stratą 15 sekund do zwycięzcy.

Wyniki:

1 Filipe CARDOSO EFAPEL/GLASSDRIVE 3:21:46
2 Jon ABERASTURI Orbea Continental m.t.
3 Alexey KUNSHIN Lokosphinx m.t.
4 Samuel CALDEIRA CARMIM/PRIO m.t.
5 Steffen RADOCHLA Team NSP/ Ghost m.t.
6 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat/Polkowice m.t.
7 Manuel ANTON Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
8 Marco MINNAARD Rabobank Continental Team m.t.
9 Rafael SILVA Liberty Seguros/Feira m.t.
10 Luis MAS Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
11 Herman FOUCHE Team Bonitas m.t.
12 Antonio CARVALHO Mortágua m.t.
13 Marco CUNHA Liberty Seguros/Feira m.t.
14 José GONÇALVES ONDA m.t.
15 Bruno SARAIVA Louletano/Dunas Douradas m.t.
16 Hélder OLIVEIRA ONDA m.t.
17 André MOURATO Liberty Seguros/Feira m.t.
18 Daan OLIVIER Rabobank Continental Team m.t.
19 Martijn TUSVELD Rabobank Continental Team m.t.
20 Ricardo FERREIRA Maia m.t.
21 Leonel COUTINHO Liberty Seguros/Feira m.t.
22 Pascual ORENGO Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
23 Jorge MONTENEGRO Louletano/Dunas Douradas m.t.
24 Sérgio RIBEIRO EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
25 Marc GOOS Rabobank Continental Team m.t.
26 Hugo SABIDO LA/ANTARTE m.t.
27 Sergey POMOSHNIKOV Itera/Katusha m.t.
28 Mikhail ANTONOV Lokosphinx m.t.
29 Bartlomiej MATYSIAK CCC Polsat/Polkowice m.t.
30 Aritz ETXEBARRIA Orbea Continental m.t.
31 Frederico FIGUEIREDO Liberty Seguros/Feira m.t.
32 Carlos BARBERO Orbea Continental m.t.
33 Luís AFONSO Liberty Seguros/Feira m.t.
34 Igor FROLOV Itera/Katusha m.t.
35 Markus FOTHEN Team NSP/ Ghost a 0:00:07
36 Ricardo MESTRE CARMIM/PRIO m.t.
37 Adrian HONKISZ CCC Polsat/Polkowice m.t.
38 Luis FERNANDES OFM/Valongo m.t.
39 Pablo TORRES Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
40 Sergey CHERNETCKII Itera/Katusha m.t.
41 Rick ZABEL Rabobank Continental Team m.t.
42 Lukasz OWSIAN CCC Polsat/Polkowice m.t.
43 Ruben ZEPUNTKE Rabobank Continental Team m.t.
44 Dmitry SOKOLOV Lokosphinx m.t.
45 Diogo SILVA Maia m.t.
46 Pedro PAULINHO Liberty Seguros/Feira m.t.
47 Marek RUTKIEWICZ CCC Polsat/Polkowice m.t.
48 Darren LILL Team Bonitas m.t.
49 Brian MEGENS Rabobank Continental Team m.t.
50 Evgeny SHALUNOV Lokosphinx m.t.
51 Carlos VERONA Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
52 Aritz BAGÜES Orbea Continental m.t.
53 Hugo SANCHO LA/ANTARTE m.t.
54 António BARBIO Mortágua m.t.
55 Sergey BELYKH Lokosphinx m.t.
56 Illart ZUAZUBISKAR Orbea Continental m.t.
57 Damien BRANAA Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
58 Kirill SVESHNIKOV Lokosphinx m.t.
59 Hanco KACHELHOFFER Team Bonitas m.t.
60 Victor VALINHO Louletano/Dunas Douradas m.t.
61 Luís SILVA CARMIM/PRIO m.t.
62 Vergílio SANTOS LA/ANTARTE a 0:00:15
63 Pawel CHARUCKI CCC Polsat/Polkowice a 0:00:17
64 Celestino PINHO Louletano/Dunas Douradas m.t.
65 Alexander FOLIFOROV Itera/Katusha m.t.
66 Joni BRANDÃO Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
67 José MENDES LA/ANTARTE m.t.
68 Mateusz TACIAK CCC Polsat/Polkowice m.t.
69 Micael ISIDORO Louletano/Dunas Douradas a 0:00:23
70 Henrique CASIMIRO CARMIM/PRIO a 0:00:25
71 David LIVRAMENTO CARMIM/PRIO m.t.
72 Nuno RIBEIRO EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
73 Joaquim SILVA Mortágua m.t.
74 Sérgio SOUSA EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:00:41
75 Antonio OLMO Louletano/Dunas Douradas a 0:00:43
76 David BLANCO EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:00:45
77 Omar FRAILE Orbea Continental a 0:00:50
78 Ricardo VILELA EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:00:57
79 Rafael RODRIGUES Maia a 0:01:59
80 Delio FERNANDEZ ONDA m.t.
81 Rui RODRIGUES Maia m.t.
82 Angel SANCHEZ Novacaixagalicia m.t.
83 Pedro MORGADO Maia m.t.
84 César FONTE EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:02:30
85 Tomás SWIFT-METCALFE CARMIM/PRIO a 0:03:18
86 Fabio SOUSA OFM/Valongo m.t.
87 Diogo NUNES CARMIM/PRIO m.t.
88 Carlos RIBEIRO Mortágua m.t.
89 Melvin BOSKAMP Rabobank Continental Team m.t.
90 Daniel FREITAS EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
91 Cristiano TEIXEIRA Maia m.t.
92 João MATIAS ASC/KTM/Vitoria m.t.
93 Márcio BARBOSA LA/ANTARTE m.t.
94 David RODRIGUES ASC/KTM/Vitoria m.t.
95 João CORREIA Liberty Seguros/Feira m.t.
96 Jason BAKKE Team Bonitas m.t.
97 Luthando KAKA Team Bonitas m.t.
98 Moreno RIBEIRO Clube de Ciclismo José Maria Nicolau m.t.
99 Antonio RAMIREZ Novacaixagalicia m.t.
100 Xabier ZABALO Orbea Continental m.t.
101 Haritz ORBE Orbea Continental m.t.
102 Lucas SCHÄDLICH Team NSP/ Ghost m.t.
103 Célio SOUSA ONDA m.t.
104 David BELDA Burgos BH/ Castilla e Leon m.t.
105 Sergey SHILOV Lokosphinx m.t.
106 Enrique SALGUEIRO LA/ANTARTE m.t.
107 João LETRAS Clube de Ciclismo José Maria Nicolau a 0:06:30
108 Luís ALMEIDA Mortágua a 0:08:02
109 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat/Polkowice m.t.
110 René OBST Team NSP/ Ghost m.t.
111 Léo MENVILLE Team NSP/ Ghost m.t.
112 Jose NOCETE Novacaixagalicia m.t.
113 Nuno ALMEIDA Clube de Ciclismo José Maria Nicolau m.t.
114 Tiago DIONÍSIO Clube de Ciclismo José Maria Nicolau m.t.
115 Nuno MEIRELES Mortágua a 0:08:04
116 Renato AVELAR Mortágua m.t.
117 Maksim RAZUMOV Itera/Katusha a 0:09:47
118 Pavel KARPENKOV Lokosphinx m.t.
119 Gualter CARVALHO OFM/Valongo m.t.
120 Francisco RODRIGUES Novacaixagalicia m.t.
121 Bruno LIMA ONDA m.t.
122 João CABREIRA ONDA m.t.
123 Ivan LOSADA Novacaixagalicia m.t.
124 Tyler DAY Team Bonitas m.t.
125 Nelson VITORINO CARMIM/PRIO m.t.
126 Bruno SILVA LA/ANTARTE m.t.
127 Fernando GONÇALVES ASC/KTM/Vitoria m.t.
128 Iúri JORGE Louletano/Dunas Douradas m.t.
129 Rui VINHAS Louletano/Dunas Douradas m.t.
130 Pedro DUARTE Clube de Ciclismo José Maria Nicolau m.t.
131 João PINTO OFM/Valongo m.t.

Klasyfikacja generalna:
1 Alexey KUNSHIN Lokosphinx 16:16:32
2 Filipe CARDOSO EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
3 Samuel CALDEIRA CARMIM/PRIO a 0:00:01
4 Jon ABERASTURI Orbea Continental a 0:00:08
5 Marco CUNHA Liberty Seguros/Feira a 0:00:09
6 José GONÇALVES ONDA m.t.
7 Antonio CARVALHO Mortágua m.t.
8 Hugo SABIDO LA/ANTARTE m.t.
9 Marc GOOS Rabobank Continental Team a 0:00:10
10 Daan OLIVIER Rabobank Continental Team a 0:00:11
11 Sergey POMOSHNIKOV Itera/Katusha a 0:00:13
12 Marco MINNAARD Rabobank Continental Team a 0:00:15
13 Rafael SILVA Liberty Seguros/Feira m.t.
14 Bartlomiej MATYSIAK CCC Polsat/Polkowice m.t.
15 Hélder OLIVEIRA ONDA m.t.
16 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat/Polkowice a 0:00:16
17 Luís AFONSO Liberty Seguros/Feira a 0:00:24
18 Frederico FIGUEIREDO Liberty Seguros/Feira m.t.
19 Carlos VERONA Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:00:30
20 Ruben ZEPUNTKE Rabobank Continental Team a 0:00:31
21 António BARBIO Mortágua m.t.
22 Ricardo MESTRE CARMIM/PRIO m.t.
23 Adrian HONKISZ CCC Polsat/Polkowice m.t.
24 Sérgio RIBEIRO EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
25 Dmitry SOKOLOV Lokosphinx m.t.
26 Lukasz OWSIAN CCC Polsat/Polkowice a 0:00:39
27 Marek RUTKIEWICZ CCC Polsat/Polkowice a 0:00:41
28 Evgeny SHALUNOV Lokosphinx a 0:00:57
29 Carlos BARBERO Orbea Continental a 0:01:21
30 Damien BRANAA Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:01:29
31 Jorge MONTENEGRO Louletano/Dunas Douradas a 0:01:36
32 Ricardo FERREIRA Maia a 0:01:37
33 Mateusz TACIAK CCC Polsat/Polkowice a 0:01:41
34 Igor FROLOV Itera/Katusha a 0:01:47
35 Markus FOTHEN Team NSP/ Ghost m.t.
36 Hanco KACHELHOFFER Team Bonitas a 0:01:53
37 Brian MEGENS Rabobank Continental Team m.t.
38 Pawel CHARUCKI CCC Polsat/Polkowice m.t.
39 Manuel ANTON Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:01:54
40 Mikhail ANTONOV Lokosphinx a 0:01:55
41 Martijn TUSVELD Rabobank Continental Team a 0:02:00
42 Steffen RADOCHLA Team NSP/ Ghost a 0:02:01
43 Darren LILL Team Bonitas a 0:02:08
44 Aritz BAGÜES Orbea Continental a 0:02:09
45 Delio FERNANDEZ ONDA a 0:02:14
46 Sérgio SOUSA EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:02:54
47 Luís SILVA CARMIM/PRIO a 0:02:58
48 Joni BRANDÃO Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:03:12
49 Celestino PINHO Louletano/Dunas Douradas m.t.
50 André MOURATO Liberty Seguros/Feira a 0:03:22
51 Sergey BELYKH Lokosphinx a 0:03:40
52 Nuno RIBEIRO EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:03:45
53 Luis MAS Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:04:00
54 Alexander FOLIFOROV Itera/Katusha m.t.
55 Pedro PAULINHO Liberty Seguros/Feira a 0:04:04
56 Rick ZABEL Rabobank Continental Team a 0:04:07
57 César FONTE EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:04:22
58 Melvin BOSKAMP Rabobank Continental Team a 0:05:04
59 João CORREIA Liberty Seguros/Feira a 0:05:21
60 Luis FERNANDES OFM/Valongo a 0:05:37
61 Jason BAKKE Team Bonitas a 0:06:02
62 Hugo SANCHO LA/ANTARTE a 0:06:51
63 José MENDES LA/ANTARTE a 0:06:52
64 Herman FOUCHE Team Bonitas a 0:07:23
65 Sergey CHERNETCKII Itera/Katusha a 0:07:30
66 Bruno SARAIVA Louletano/Dunas Douradas a 0:07:46
67 Joaquim SILVA Mortágua a 0:08:35
68 David BLANCO EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:09:27
69 David LIVRAMENTO CARMIM/PRIO a 0:09:57
70 Márcio BARBOSA LA/ANTARTE a 0:10:22
71 Sergey SHILOV Lokosphinx a 0:10:23
72 Pascual ORENGO Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:10:24
73 Lucas SCHÄDLICH Team NSP/ Ghost a 0:10:32
74 Kirill SVESHNIKOV Lokosphinx a 0:10:43
75 Diogo SILVA Maia a 0:11:16
76 Rui VINHAS Louletano/Dunas Douradas a 0:11:23
77 Léo MENVILLE Team NSP/ Ghost a 0:12:03
78 Ricardo VILELA EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:12:04
79 Pablo TORRES Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:12:13
80 Henrique CASIMIRO CARMIM/PRIO a 0:12:19
81 Pedro MORGADO Maia a 0:12:44
82 Célio SOUSA ONDA a 0:13:04
83 Pavel KARPENKOV Lokosphinx a 0:13:12
84 Carlos RIBEIRO Mortágua a 0:13:31
85 João MATIAS ASC/KTM/Vitoria a 0:13:33
86 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat/Polkowice a 0:13:54
87 Rui RODRIGUES Maia a 0:14:01
88 Renato AVELAR Mortágua a 0:14:35
89 Illart ZUAZUBISKAR Orbea Continental a 0:14:57
90 Leonel COUTINHO Liberty Seguros/Feira a 0:15:14
91 Aritz ETXEBARRIA Orbea Continental a 0:16:22
92 Victor VALINHO Louletano/Dunas Douradas a 0:16:30
93 Vergílio SANTOS LA/ANTARTE a 0:17:30
94 Micael ISIDORO Louletano/Dunas Douradas a 0:17:41
95 Haritz ORBE Orbea Continental a 0:18:38
96 Tyler DAY Team Bonitas a 0:18:54
97 Rafael RODRIGUES Maia a 0:19:14
98 Antonio OLMO Louletano/Dunas Douradas a 0:20:12
99 Luthando KAKA Team Bonitas a 0:20:20
100 Maksim RAZUMOV Itera/Katusha a 0:20:23
101 Cristiano TEIXEIRA Maia a 0:20:33
102 Antonio RAMIREZ Novacaixagalicia a 0:20:35
103 Moreno RIBEIRO Clube de Ciclismo José Maria Nicolau a 0:21:23
104 Fabio SOUSA OFM/Valongo a 0:22:03
105 David BELDA Burgos BH/ Castilla e Leon a 0:22:08
106 Tomás SWIFT-METCALFE CARMIM/PRIO a 0:22:49
107 Nuno MEIRELES Mortágua a 0:25:19
108 Diogo NUNES CARMIM/PRIO a 0:25:44
109 David RODRIGUES ASC/KTM/Vitoria m.t.
110 Luís ALMEIDA Mortágua a 0:26:16
111 Francisco RODRIGUES Novacaixagalicia a 0:26:29
112 Enrique SALGUEIRO LA/ANTARTE a 0:27:19
113 Bruno SILVA LA/ANTARTE a 0:27:27
114 René OBST Team NSP/ Ghost a 0:28:12
115 Angel SANCHEZ Novacaixagalicia a 0:28:16
116 Omar FRAILE Orbea Continental a 0:28:31
117 Xabier ZABALO Orbea Continental a 0:28:48
118 João CABREIRA ONDA a 0:29:53
119 João PINTO OFM/Valongo m.t.
120 Nuno ALMEIDA Clube de Ciclismo José Maria Nicolau a 0:31:17
121 Ivan LOSADA Novacaixagalicia a 0:31:28
122 Daniel FREITAS EFAPEL/GLASSDRIVE a 0:32:01
123 Tiago DIONÍSIO Clube de Ciclismo José Maria Nicolau a 0:32:03
124 Nelson VITORINO CARMIM/PRIO a 0:32:13
125 Fernando GONÇALVES ASC/KTM/Vitoria a 0:33:43
126 Bruno LIMA ONDA a 0:35:35
127 Gualter CARVALHO OFM/Valongo a 0:36:10
128 Jose NOCETE Novacaixagalicia a 0:38:04
129 Pedro DUARTE Clube de Ciclismo José Maria Nicolau a 0:38:30
130 João LETRAS Clube de Ciclismo José Maria Nicolau a 0:39:22
131 Iúri JORGE Louletano/Dunas Douradas a 0:42:17

Foto: pad.pt

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments