Zwycięzcą  2. etapu wyścigu Vuelta a Alentejo (2.2 UCI ) został Rosjanin Alexey Kunshin z ekipy Lokosphinx. Na 13. miejscu finiszował zawodnik ekipy CCC Polsat Polkowice, Bartłomiej Matysiak.

Podczas 2. etapu wyścigu kolarze pokonywali trasę długości 191,3 kilometra, która prowadziła z Portel do Santiago do Cocem. Ten najdłuższy z etapów tegorocznej edycji wyścigu nie należał również do trudnych. W większości trasa etapu przebiegała po płaskim z jednym podjazdem na 153 kilometrze trasy, gdzie usytuowano górska premię kat.3. Meta w Santiago do Cocem znajdowała się na niewielkim podjeździe.

Przebieg 2. etapu wyścigu był bardzo dynamiczny. Tak jak pierwszego dnia w peletonie dochodziło do licznych ataków do których bardzo aktywnie włączali się kolarze ekipy CCC Polsat Polkowice. W jednym z odjazdów znalazł się m.in. Marek Rutkiewicz, który wywalczył 2. miejsce na lotnej premii na 79 kilometrze trasy. Na kolejnej lotnej premii (143,4 km) 3. miejsce zajął Grzegorz Stępniak, a Adrian Honkisz wywalczył 4. miejsce na jedynej podczas tego etapu górskiej premii.

O zwycięstwie na 2. etapie zadecydował finisz z dużej, 44 osobowej grupy, która oderwała się od peletonu tuż przed końcem etapu, uzyskując nieznaczną przewagę nad zasadniczym peletonem. Z grupy tej zaatakował Rosjanin Alexey Kunshin który samotnie minął linię mety, uzyskując 10 sek. przewagę. Jako drugi linie mety minął  Marco Cunha z ekipy Liberty Seguros/Feira. Tuz za nim finiszował Antonio Carvalho (Mortágua).

Najlepszy rezultat z ekipy CCC Polsat Polkowice uzyskał Bartek Matysiak, który zajął 13. miejsce, tracąc do zwycięzcy 10 sek.

Liderem wyścigu po 2. etapie jest Alexey Kunshin ( Lokosphinx).
Bartek Matysiak zajmuje w klasyfikacji generalnej 12. miejsce tracąc do lidera 11 sekund.

Źródło: CCC Polsat

Poprzedni artykułSylwester Szmyd dla naszosie.pl: „Będę walczył o jak najwyższe miejsce”
Następny artykułReinardt Janse van Rensburg pierwszym liderem Tour du Maroc. Polacy aktywni.