Podczas GP Lugano, które odbędzie się w najbliższą niedzielę, Michele Scarponii rozpocznie tegoroczny sezon. Przypomnijmy, że od Memoriału Pantaniego w zeszłym sezonie – doświadczony Włoch nie startował w żadnym wyścigu. Oprócz niego w barwach Lampre-ISD pojadą również: Grega Bole, Matthew Lloyd, Daniele Pietropolli, Alessandro Spezialetti, Simone Stortoni, Diego Ulissi oraz Damiano Cunego.

“Chociaż Michale Scarponi będzie kapitanem, to będziemy jechali na Damiano. Chociażby dlatego, że ma już kilka wyścigów za sobą w tym roku i będzie bardziej liczył się w wyścigu. Michele w tym pierwszym jego wyścigu pojedzie, by wyczuć tempo i sprawdzić w jakiej jest obecnie formie. Muszę w tym miejscu zaznaczyć fakt, iż większość zawodników niedawno wróciła z obozu wysokogórskiego na Etnie” – mówi Maurizio Piovani dyr. sportowy

“Nie mogę doczekać się debiutu w tym sezonie i chociaż nie jestem młodym zawodnikiem, to ten pierwszy start zawsze budzi we mnie emocje. Mam za sobą dobrze przepracowany okres przygotowawczy, jednak to zweryfikują dopiero wyścigi. Postaram się być w czołówce na mecie – no i zobaczę czy nie zjadłem za dużo na Sycylii” – dodaje z uśmiechem na twarzy Scarponi.

Natomiast Damiano Cunego, na którego stawia zespół w taki sposób określa swoje szanse : “Ostatnio dużo się nie ścigałem, ale ten fakt pozwolił mi spokojnie potrenować przed GP Lugano, które zawsze jest bardzo ciekawe . To wyścig, na którym nie ma czasu na odpoczynek. Zawsze chcę uzyskać jak najlepszy wynik więc wystartuję z wielką determinacją, by to zrobić “, kończy.

Artur