Zawodnik ekipy FDJ-BigMat, Yoann Offredo został zawieszony na jeden sezon przez Francuski Związek Kolarski. 25-letni kolarz, trzy razy w ciągu 18. miesięcy nie stawił się na kontroli antydopingowej, co automatycznie niesie za sobą dyskwalifikację. W jego przypadku, banicja wygaśnie na koniec 2012 roku.

Chodzi oczywiście o system ADAMS, w którym zawodnicy muszą podawać swoje aktualne miejsce pobytu. Offredo trzy razy nie uaktualnił tego systemu i kontrolerzy, czyli popularne “wampiry” zostali wprowadzeni w błąd i nie mogli pobrać próbek od kolarza.

Komisja dyscyplinarna była łaskawa w stosunku do Offredo. Francuz maksymalnie mógł dostać dwuletnie zawieszenie, oraz utracić wszystkie swoje wyniki z poprzedniego sezonu. Jednak w jego przypadku, karę ograniczono do jednego sezonu.

“Yoann krzyczał ze złości i miał racje. Ja go popieram. To dobra zasada, jednak musi obowiązywać wszystkich. Muszę powiedzieć, że jest oburzony, przygnębiony, a w jego oczach widziałem łzy”, powiedział dyrektor sportowy FDJ-BigMat – Martial Gayant.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments