Dwie polskie drużyny staną na starcie francuskiego klasyku La Roue Tourangelle (1.2 UCI). Będą to Bank BGŻ Team oraz CCC Polsat Polkowice.

To już 10. edycja wyścigu rozgrywanego na pagórkowatych drogach środkowej Francji w okolicy miasta Tours. Najdłuższy podjazd usytuowany jest na 140. kilometrze i często właśnie tam dochodzi do akcji decydujących o końcowym zwycięstwie. W 2004 roku triumfatorem imprezy był Błażej Janiaczyk, jeżdżący obecnie w barwach Bank BGŻ Team. Dwa lata wcześniej, najlepszy był inny z naszych rodaków – Mariusz Wiesiak.

W ubiegłym sezonie, pierwszy linię mety przekroczył Kanadyjczyk David Veilleux (Team Europcar), który pokonał towarzysza z ucieczki Anthony`ego Delaplace (Saur-Sojasun) oraz najszybszego z peletonu – Sébastiena Chavanela (Team Europcar)

Na starcie tegorocznej odsłony wyścigu, która odbędzie się 18 marca, zobaczymy dwie polskie ekipy kontynentalne: Bank BGŻ Team oraz CCC Polsat Polkowice. Pełną listę drużyn oraz ich składy, powinniśmy poznać w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

źródło: własne i Bank BGŻ Team

Andrzej