fot. Groupama-FDJ

Arnaud Démare (Groupama – FDJ) wygrał po finiszu z grupy francuski klasyk kończący się w Tours. To dla niego pierwsze zwycięstwo w sezonie. 

19. edycja La Roue Tourangelle Centre Val de Loire – Trophée Harmonie Mutuelle rozegrana została na trasie z Sainte-Maure-de-Touraine do Tours. Kolarze mieli do przejechania 204 kilometry na pofałdowanej trasie.

Po kilku nieudanych atakach ostatecznie w ucieczkę dnia zabrali się: Dylan KOWALSKI (Xelliss-Roubaix Lille Métropole), Martin Bugge URIANSTAD (Uno-X Pro Cycling Team), Théry SCHIR (Swiss Racing Academy), Valentin FERRON (Total Direct Energie) oraz Alessandro FEDELI (Delko). Ich przewaga urosła maksymalnie do trzech minut, ale peleton prowadzony przez ekipę Groupama – FDJ zdawał się kontrolować sytuację.

40 kilometrów przed metą z dużej grupy postanowił skontrować Nans PETERS (AG2R Citroën Team). Francuz szybko dojechał do ucieczki, ale duża grupa nie miała zamiaru odpuszczać. 13 kilometrów dalej grupy się zjechały, ale nie oznaczało to spokoju.

W kolejną akcję zabrali się: Pierre Luc PÉRICHON (Cofidis), August JENSEN (Delko), Alexis GOUGEARD, Clément VENTURINI (AG2R Citroën Team), Simone VELASCO (Gazprom-RusVelo), Marlon GAILLARD (Total Direct Energie) i Robin FROIDEVAUX (Swiss Racing Academy). Mimo sporych ambicji tej grupki ich marzenia o zwycięstwie skończyły się na pięć kilometrów przed metą.

O zwycięstwie zadecydował finisz z naciągniętego peletonu. W batalii Francuzów zdecydowanie szybszy okazał się Arnaud Démare (Groupama – FDJ). Drugim miejscem musiał zadowolić się Nacer Bouhanni (Team Arkéa Samsic). Trzeci był Marc Sarreau (AG2R Citroën Team).

Wyniki:

1. DEMARE Arnaud GROUPAMA-FDJ en 4h52’59”
2. BOUHANNI Nacer TEAM ARKEA-SAMSIC MT
3. SARREAU Marc AG2R CITROEN TEAM MT
4. *WELTEN Bram TEAM ARKEA-SAMSIC MT
5. CONSONNI Simone COFIDIS MT
6. *GIRMAY HAILU Biniam DELKO MT
7. PASQUALON Andrea INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX MT
8. *MOZZATO Luca B&B HOTELS P/B KTM MT
9. *MENTEN Milan BINGOAL WB MT
10. MANZIN Lorrenzo TOTAL DIRECT ENERGIE MT
11. *COTE Pier Andre RALLY CYCLING MT
12. *WÆRENSKJOLD Søren UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
13. *AULAR Orluis CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
14. CARDIS Romain ST MICHEL-AUBER 93 MT
15. LOBATO DEL VALLE Juan Jose EUSKALTEL-EUSKADI MT
16. VERMEULEN Emiel XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
17. FERASSE Thibault B&B HOTELS P/B KTM MT
18. LEVEAU Jérémy XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
19. BOUDAT Thomas TEAM ARKEA-SAMSIC MT
20. *JULLIEN Anthony AG2R CITROEN TEAM MT
21. *FROIDEVAUX Robin SWISS RACING ACADEMY MT
22. *FUENTES PANIEGO Angel BURGOS-BH MT
23. BOL Jetse BURGOS-BH MT
24. THALMANN Roland TEAM VORARLBERG MT
25. VELASCO Simone GAZPROM-RUSVELO MT
26. REZA Kévin B&B HOTELS P/B KTM MT
27. URRUTY Maxime XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
28. STRAKHOV Dmitrii GAZPROM-RUSVELO MT
29. SPRENGERS Thomas SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
30. *RIKUNOV Petr GAZPROM-RUSVELO 6
31. *JERMAN Ziga ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
32. *VERWILST Aaron SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
33. *MOLLY Kenny BINGOAL WB MT
34. BRAVO OIARBIDE Garikoitz EUSKALTEL-EUSKADI MT
35. BAGUES KALPARSORO Aritz CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
36. MERTZ Remy BINGOAL WB MT
37. *SHEFFIELD Magnus RALLY CYCLING MT
38. *NICOLAU BELTRAN Joel CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
39. PETERS Nans AG2R CITROEN TEAM MT
40. MORIN Emmanuel COFIDIS MT
41. HIVERT Jonathan B&B HOTELS P/B KTM MT
42. PICHON Laurent TEAM ARKEA-SAMSIC 9
43. *GODON Dorian AG2R CITROEN TEAM 15
44. CARPENTER Robin RALLY CYCLING 17
45. DUVAL Julien AG2R CITROEN TEAM MT
46. MALDONADO Anthony ST MICHEL-AUBER 93 28
47. MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 MT
48. SHALUNOV Evgeny GAZPROM-RUSVELO 30
49. PERICHON Pierre-Luc COFIDIS 01:26
50. *VIVIANI Attilio COFIDIS MT
51. JENSEN August DELKO 01:29
52. ABRAHAMSEN Jonas UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
53. BONIFAZIO Niccolo TOTAL DIRECT ENERGIE 01:41
54. GOUGEARD Alexis AG2R CITROEN TEAM 01:55
55. AVILA VANEGAS Edwin BURGOS-BH 01:59
56. RUBIO HERNANDEZ Diego BURGOS-BH MT
57. CIMA Damiano GAZPROM-RUSVELO MT
58. *RAJOVIC Dusan DELKO MT
59. *MARTIN GALAN Sergio Roman CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
60. *TESSON Jason ST MICHEL-AUBER 93 MT
61. *GRONDIN Donovan TEAM ARKEA-SAMSIC MT
62. *SAUGSTAD Lars UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
63. *ARANBURU Jokin EUSKALTEL-EUSKADI MT
64. *VOGEL Alex SWISS RACING ACADEMY MT
65. TRÆEN Torstein UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
66. MINALI Riccardo INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX MT
67. *ZUKOWSKY Nickolas RALLY CYCLING MT
68. VENTURINI Clément AG2R CITROEN TEAM MT
69. SINKELDAM Ramon GROUPAMA-FDJ MT
70. THOMAS Benjamin GROUPAMA-FDJ MT
71. *CHARRIN Aloïs SWISS RACING ACADEMY MT
72. *CHEVALIER Maxime B&B HOTELS P/B KTM MT
73. HARDY Romain TEAM ARKEA-SAMSIC MT
74. STÜSSI Colin TEAM VORARLBERG MT
75. *AZPARREN Xabier Mikel EUSKALTEL-EUSKADI MT
76. *GAILLARD Marlon TOTAL DIRECT ENERGIE MT
77. *FERRON Valentin TOTAL DIRECT ENERGIE MT
78. BOEV Igor GAZPROM-RUSVELO MT
79. KONOVALOVAS Ignatas GROUPAMA-FDJ 03:13
80. *DE PLUS Jasper INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 03:34
81. *BELLICAUD Jérémy INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX MT
82. *SPENGLER Mario TEAM LOTTO-KERN HAUS 04:34
83. *URIANSTAD Martin Bugge UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
84. *WEEMAES Sasha SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
85. PEYSKENS Dimitri BINGOAL WB MT
86. *GHYS Robbe SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
87. *VENCHIARUTTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
88. *CHERKASOV Nikolay GAZPROM-RUSVELO MT
89. *COLMAN Alex SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
90. *BALFOUR Stuart SWISS RACING ACADEMY MT
91. GENIEZ Alexandre TOTAL DIRECT ENERGIE MT
92. *MAITRE Florian TOTAL DIRECT ENERGIE MT
93. KOWALSKI Dylan XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
94. *TABELLION Valentin XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
95. *BARBIER Pierre DELKO MT
96. *DENIS Thomas XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE MT
97. MALUCELLI Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
98. *DE WILDE Gilles SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
99. *HUYS Laurens BINGOAL WB MT
100. ORTS Felipe BURGOS-BH MT
101. *ASKEY Lewis GROUPAMA-FDJ MT
102. GUARNIERI Jacopo GROUPAMA-FDJ MT
103. PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 MT
104. *WILDAUER Markus TEAM VORARLBERG MT
105. DE WINTER Ludwig INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX 08:11
106. TAGLIANI Filippo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
107. *ZHYHUNOU Dzmitry EUSKALTEL-EUSKADI MT
108. KULSET Kristian UNO-X PRO CYCLING TEAM MT
109. SCHIR Théry SWISS RACING ACADEMY MT
110. *MERTENS Julian SPORT VLAANDEREN-BALOISE MT
111. *BALLARIN Iker EUSKALTEL-EUSKADI MT
112. *LÜSCHER Damian SWISS RACING ACADEMY MT
113. VALLÉE Boris BINGOAL WB MT
114. VAN NIEKERK Morne ST MICHEL-AUBER 93 MT
115. GOIKOETXEA GOIOGANA Peio EUSKALTEL-EUSKADI MT
116. *FEDELI Alessandro DELKO 10:02
117. *BETZINGER Klaus TEAM LOTTO-KERN HAUS 10:32
118. *HULGAARD Morten UNO-X PRO CYCLING TEAM 11:35
119. *URBANO Carmelo CAJA RURAL-SEGUROS RGA 16:14
120. *APARICIO MUÑOZ Mario BURGOS-BH 16:15

Wycofali się:
*KUHN Jan TEAM LOTTO-KERN HAUS
BASSETT Stephen RALLY CYCLING
DAL CIN Matteo RALLY CYCLING
DE VOS Adam RALLY CYCLING
HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93
LEROUX Samuel XELLISS-ROUBAIX LILLE METROPOLE
GUERIN Alexis TEAM VORARLBERG
FORTIN Filippo TEAM VORARLBERG
LOPEZ COZARD Jasmez BURGOS-BH
MORENO SALA Adria TEAM VORARLBERG
GROSU Eduard Michael DELKO
*CZASA Moritz TEAM LOTTO-KERN HAUS
*BRESCHER Leon Eduard TEAM LOTTO-KERN HAUS
KUEN Maximilian TEAM VORARLBERG
*GONZALEZ LOPEZ David CAJA RURAL-SEGUROS RGA
*CALLE HURTADO Juan Fernando CAJA RURAL-SEGUROS RGA
PELIKAN János ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC
GAUTIER Cyril B&B HOTELS P/B KTM
*DELETTRE Alexandre DELKO
*PAJUR Markus TEAM ARKEA-SAMSIC
OURSELIN Paul TOTAL DIRECT ENERGIE
SABATINI Fabio COFIDIS
*FINE Eddy COFIDIS
*CHAMPION Thomas COFIDIS
*PENHOET Paul GROUPAMA-FDJ
VAN MELSEN Kevin INTERMARCHÉ-WANTY-GOBERT MATÉRIAUX
*VENNER Quentin BINGOAL WB
*RÜGG Lukas SWISS RACING ACADEMY
ROLLAND Pierre B&B HOTELS P/B KTM

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments