Lionel Taminiaux (Cycling Team Wallonie-Bruxelles) po udanej ucieczce wygrał La Roue Tourangelle. 

Francuski klasyk La Roue Tourangelle Région Centre Val de Loire – Trophée Harmonie Mutuelle był rozgrywany po raz 18. Kolarze na trasie z Chinon do Tours mieli do przejechania 186 kilometrów, a po drodze czekało na nich jedenaście krótkich podjazdów.

W wyścigu mieliśmy dwóch swoich reprezentantów: Przemysława Kasperkiewicza (Delko Marseille Provence) i Alana Banaszka (Caja Rural – Seguros RGA).

W pierwszą ucieczkę zabrali się: Joseph ARERUYA (Delko Marseille Provence), Matteo SPREAFICO (Androni Giocattoli-Sidermec), Xavier CANELLAS SANCHEZ (Caja Rural-Seguros RGA), Robin CARPENTER (Rally UHC Cycling), Cyrille THIÈRY (Swiss Racing Academy) i Lionel TAMINIAUX (Cycling Team Wallonie-Bruxelles).

Ucieczka w pewnym momencie miała ponad siedem minut przewagi. W miarę pokonywania kolejnych kilometrów z czołówki zaczęli odpadać kolarze. Po sektorze bruku Pavé du Barrage na czele zostali Carpenter, Thiery i Taminiaux.

25 kilometrów przed metą tempa kolegów nie wytrzymał Thiery. Prowadząca dwójka dobrze współpracowała, ale peleton cały czas na nich naciskał. Carpenter próbował atakować tuż przed ostatnim kilometrem, ale Taminiaux nie dawał za wygraną.

Finiszowy sprint tej dwójki lepiej rozegrał Lionel Taminiaux (Cycling Team Wallonie-Bruxelles), który pokonał Robina Carpentera (Rally UHC Cycling). Spóźnioną o 12 sekund grupę przyprowadził Marc Sarreau (Groupama – FDJ).

Wyniki:

1 TAMINIAUX Lionel WALLONIE BRUXELLES les 186 km en 4h23’35”
2 CARPENTER Robin RALLY UHC CYCLING MT
3 SARREAU Marc GROUPAMA-FDJ 12
4 BOUDAT Thomas DIRECT ENERGIE MT
5 BOUHANNI Nacer COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
6 COQUARD Bryan VITAL CONCEPT-B&B HOTELS 14
7 PLANCKAERT Baptiste WALLONIE BRUXELLES MT
8 DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE MT
9 RUSSO Clément TEAM ARKEA-SAMSIC MT
10 LE CUNFF Kévin ST MICHEL-AUBER 93 MT
11 VENDRAME Andrea ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
12 MALDONADO Anthony ST MICHEL-AUBER 93 MT
13 SCHMIDT Fabien DELKO MARSEILLE PROVENCE MT
14 JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE MT
15 * BARBIER Pierre NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
16 EL FARES Julien DELKO MARSEILLE PROVENCE MT
17 GOMEZ PEÑALOZA Braan MANZANA POSTOBON TEAM MT
18 THALMANN Roland TEAM VORARLBERG SANTIC MT
19 STÜSSI Colin TEAM VORARLBERG SANTIC MT
20 * WELTEN Bram TEAM ARKEA-SAMSIC MT
21 * SCHMID Mauro SWISS RACING ACADEMY MT
22 DELAGE Mickaël GROUPAMA-FDJ MT
23 SCHELLING Patrick TEAM VORARLBERG SANTIC MT
24 SOUPE Geoffrey COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
25 DERNIES Tom NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
26 IDJOUADIENE Pierre NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
27 DE VOS Adam RALLY UHC CYCLING MT
28 OURSELIN Paul DIRECT ENERGIE MT
29 ANDERSON Ryan RALLY UHC CYCLING MT
30 BARBIER Rudy ISRAEL CYCLING ACADEMY MT
31 BIDARD François AG2R LA MONDIALE MT
32 JAKIN Alo ST MICHEL-AUBER 93 MT
33 BANZER Gordian TEAM VORARLBERG SANTIC MT
34 CATAFORD Alexander ISRAEL CYCLING ACADEMY 24
35 FERASSE Thibault NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE MT
36 LADAGNOUS Matthieu GROUPAMA-FDJ MT
37 WIRTGEN Tom WALLONIE BRUXELLES MT
38 REZA Kévin VITAL CONCEPT-B&B HOTELS 29
39 VACHON Florian TEAM ARKEA-SAMSIC 30
40 THOMAS Benjamin GROUPAMA-FDJ 33
41 BUSATO Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC 36
42 MOLLY Kenny WALLONIE BRUXELLES 45
43 SOTO MARTINEZ Nelson Andres CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
44 BOUCHARD Geoffrey AG2R LA MONDIALE MT
45 SIX Franklin WALLONIE BRUXELLES 57
46 PETERS Nans AG2R LA MONDIALE 01:03
47 OCHOA CAMARGO Diego Antonio MANZANA POSTOBON TEAM 01:09
48 JOURNIAUX Axel DIRECT ENERGIE 01:28
49 MAISON Jérémy TEAM ARKEA-SAMSIC 01:35
50 PARRA ARIAS Jordan MANZANA POSTOBON TEAM MT
51 ROBEET Ludovic WALLONIE BRUXELLES MT
52 BARTHE Cyril EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS MT
53 FRIESECKE Gian SWISS RACING ACADEMY MT
54 GUERIN Alexis DELKO MARSEILLE PROVENCE MT
55 KASPERKIEWICZ Przemysław DELKO MARSEILLE PROVENCE MT
56 MOREIRA GUARINO Mauricio CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
57 GOLDSTEIN Roy ISRAEL CYCLING ACADEMY MT
58 PAILLOT Yoann ST MICHEL-AUBER 93 MT
59 BRANDLE Matthias ISRAEL CYCLING ACADEMY MT
60 ELLSAY Nigel RALLY UHC CYCLING MT
61 MENDOZA CARDONA Omar Alberto MANZANA POSTOBON TEAM MT
62 MALUCELLI Matteo CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
63 MORA VEDRI Sebastian CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
64 FRAPPORTI Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
65 STEIMLE Jannik TEAM VORARLBERG SANTIC MT
66 MANZIN Lorrenzo VITAL CONCEPT-B&B HOTELS MT
67 CARDIS Romain DIRECT ENERGIE MT
68 BONNAMOUR Franck TEAM ARKEA-SAMSIC MT
69 CARISEY Clément ISRAEL CYCLING ACADEMY MT
70 LE TURNIER Mathias COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 01:44
71 COUSIN Jérôme DIRECT ENERGIE MT
72 PERICHON Pierre-Luc COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 02:11
73 HOFSTETTER Hugo COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS MT
74 GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE 03:15
75 ERMENAULT Corentin VITAL CONCEPT-B&B HOTELS MT
76 SPREAFICO Matteo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
77 NÕMMELA Aksel WALLONIE BRUXELLES MT
78 * GENIETS Kevin GROUPAMA-FDJ MT
79 GROSU Eduard Michael DELKO MARSEILLE PROVENCE MT
80 COURTEILLE Arnaud VITAL CONCEPT-B&B HOTELS MT
81 HOELGAARD Daniel GROUPAMA-FDJ MT
82 HUREL Tony ST MICHEL-AUBER 93 05:23
83 MAURELET Flavien ST MICHEL-AUBER 93 MT
84 THIERY Cyrille SWISS RACING ACADEMY MT
85 RESTREPO VALENCIA Jhonatan MANZANA POSTOBON TEAM 06:38
86 FREULER Jan-André AMORE & VITA-PRODIR 06:51
87 DIAZ GALLEGO Jose Manuel TEAM VORARLBERG SANTIC MT
88 * MONCASSIN Maxence AMORE & VITA-PRODIR MT
89 ORRICO Davide TEAM VORARLBERG SANTIC MT
90 * CANELLAS Xavier CAJA RURAL-SEGUROS RGA MT
91 LOPEZ COZARD Jaimez EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS MT
92 ARERUYA Joseph DELKO MARSEILLE PROVENCE 07:15
93 VERMEULEN Emiel NATURA4EVER-ROUBAIX-LILLE METROPOLE 08:51
94 * ANSONS Kristers AMORE & VITA-PRODIR MT
95 PAUMANN Fabian SWISS RACING ACADEMY MT
96 KANEPEJS Deins AMORE & VITA-PRODIR MT
97 VIEL Mattia ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC MT
98 SELLIER Simon DIRECT ENERGIE MT
99 * AMADOR CASTAÑO Juan Jose MANZANA POSTOBON TEAM MT
100 ORONTE Emerson RALLY UHC CYCLING MT
101 DANIEL Maxime TEAM ARKEA-SAMSIC 09:06
102 UDONDO Gotzon EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS 09:34

Wycofali się:
PELCERS Kristaps AMORE & VITA-PRODIR
COSNEFROY Benoit AG2R LA MONDIALE
KRÄHEMANN Raphaël SWISS RACING ACADEMY
ARISTI GARDOKI Mikel EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS
* VOGEL Alex SWISS RACING ACADEMY
FOURNIER Marc VITAL CONCEPT-B&B HOTELS
FEDRIGO Leonardo ANDRONI GIOCATTOLI-SIDERMEC
* BANASZEK Alan CAJA RURAL-SEGUROS RGA
BARRENETXEA Ander EUSKADI BASQUE COUNTRY-MURIAS