Fot. DkpCycling&Life

Adam Stachowiak wygrywa pierwszy wyścig z polskiego kalendarza! Dla ekipy Voster ATS to drugie zwycięstwo podczas tego weekendu.

Na oficjalnym otwarciu kolarskiego sezonu w Polsce peleton miał do pokonania 7 okrążeń liczących 19 kilometrów wokół Ślęży. Już od samego startu tempo było bardzo wysokie, a do tego nie brakowało ucieczek. Na pierwszej pętli przewaga harcowników wynosiła już nawet półtorej minuty, ale drugie okrążenie już peleton pokonywał razem.

Po około pięćdziesięciu kilometrach na czele znalazła się czwórka zawodników z trójką Polaków – Michał Podlaski (Wibatech), Artur Detko (Hurom) i Adam Stachowiak (Voster ATS). Z peletonu, który tracił wówczas już 4 minuty do czołówki, wyrwała się grupka kontrująca i „zawisła” ok. 2 minut za ucieczką.

Kolejne pętle nie zmieniały za bardzo sytuacji na trasie. Niecałe 40 kilometrów przed metą uciekająca czwórka wciąż była na czele z tą różnicą, że coraz bliżej byli kontrujący zawodnicy. Peleton nadal tracił ok. 2 minut przy wjedzie na ostatnie okrążenie i coraz bardziej możliwe było, że to harcownicy rozegrają między sobą walkę o wygraną pierwszego wyścigu w polskim kalendarzu.

Do Podlaskiego, Detki, Stachowiaka i Litwina Lasinisa Venantasa w końcówce dołączył jeszcze Damian Bieniek, a peleton wciąż zaciekle gonił i niemalże dopiął swego tuż przed metą. Ostatecznie popularny „Stachu” był tego dnia najmocniejszy i podopieczny Mariusza Witeckiego dał drużynie Voster ATS drugie zwycięstwo w ciągu weekendu. Drugie miejsce zajął współtowarzysz Stachowiaka z ucieczki – Michał Podlaski, a podium uzupełnił kolega klubowy „Sutka” – Maciej Paterski.

Pełne wyniki wyścigu panów oraz pozostałych kategorii z otwarcia sezonu w Sobótce – tutaj.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments