Andrew Fenn (Omega Pharma-Quick Step) znów popisał się fantastycznym sprintem i wygrał drugi wyścig z serii Mallorca Challenge – Trofeo Migjorn. Dziś Brytyjczyk pokonał Alexandr`a Porseva (Katusha) oraz Matteo Pelucchi`ego (Euorpcar).

Kolarze rywalizowali dziś na 171 kilometrowej trasie, która w końcówce była lekko pofałdowana. Pomimo wielu ataków, drugi klasyk z serii Iberostar Challenge Ciclista Mallorca zakończył się finiszem z dużej grupy.

Ponownie jak podczas niedzielnego Trofeo Palma, najlepiej finiszował 21-letni brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Świata orlików – Andrew Fenn. Rewelacyjny Brytyjczyk pokonał Rosjanina Porseva oraz Włocha Pelucchiego. Najlepszym z Polaków był Karol Domagalski (Caja Rural), który uplasował się na 36. miejscu

Wyniki:

1 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quickstep 3:52:51
2 Alexander Porsev (Rus) Katusha Team
3 Matteo Pelucchi (Ita) Team Europcar
4 Manuel Antonio Leal Cardoso (Por) Caja Rural
5 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling
6 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke
7 Jonathan Cantwell (Aus) Team Saxo Bank
8 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Orbea Continental
9 Jose Joaquin Rojas Gil (Spa) Movistar Team
10 Alexey Tsatevitch (Rus) Katusha Team
11 Daniele Bennati (Ita) Radioshack-Nissan
12 Vicente Reynes Mimo (Spa) Lotto Belisol Team
13 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol Team
14 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo Bank
15 Alexandre Blain (Fra) Endura Racing
16 Michael Matthews (Aus) Rabobank Cycling Team
17 Jose Luis Cano (Spa) Andalucia
18 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Belisol Team
19 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel – Euskadi
20 Julien Simon (Fra) Saur – Sojasun
21 André Schulze (Ger) Team Netapp
22 Remco Te Brake (Ned) Cyclingteam De Rijke
23 Egoitz Garcia Echeguibel (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
24 Daniel Schorn (Aut) Team Netapp
25 Zakkari Dempster (Aus) Endura Racing
26 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke
27 Pablo Urtasun Perez (Spa) Euskaltel – Euskadi
28 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
29 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma-Quickstep
30 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
31 Kenny De Haes (Bel) Lotto Belisol Team
32 Jonathan Mcevoy (GBr) Endura Racing
33 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol Team
34 Timon Seubert (Ger) Team Netapp
35 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha Team
36 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural
37 Ricardo Garcia Ambroa (Spa) Euskaltel – Euskadi
38 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus
39 Jérôme Pineau (Fra) Omega Pharma-Quickstep
40 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quickstep
41 Ignatas Konovalovas (Ltu) Movistar Team
42 Julien Fouchard (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
43 Romain Sicard (Fra) Euskaltel – Euskadi
44 Jérémie Galland (Fra) Saur – Sojasun
45 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha Team
46 Christophe Laborie (Fra) Saur – Sojasun
47 Jaroslaw Marycz (Pol) Team Saxo Bank
48 Kasper Klostergaard Larsen (Den) Team Saxo Bank
49 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar
50 Saïd Haddou (Fra) Team Europcar
51 Mathieu Claude (Fra) Team Europcar
52 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
53 Oliver Zaugg (Swi) Radioshack-Nissan
54 Christophe Kern (Fra) Team Europcar
55 Gustavo Cesar Veloso (Spa) Andalucia
56 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke
57 Carlos Barredo Llamazales (Spa) Rabobank Cycling Team
58 Thomas Lövkvist (Swe) Sky Procycling
59 Mikel Astarloza Chaurreau (Spa) Euskaltel – Euskadi
60 Bram Tankink (Ned) Rabobank Cycling Team
61 Tom Vermeer (Ned) Nutrixxion Abus
62 Gianni Meersman (Bel) Lotto Belisol Team
63 Maxime Vantomme (Bel) Katusha Team
64 Jesse Sergent (NZl) Radioshack-Nissan
65 Michal Golas (Pol) Omega Pharma-Quickstep
66 Kanstantsin Sivtsov (Blr) Sky Procycling
67 Jean Marc Marino (Fra) Saur – Sojasun
68 Anders Lund (Den) Team Saxo Bank
69 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling
70 Jack Anderson (Aus) Endura Racing
71 Oscar Santamaria Munoz (Spa) Burgos BH – Castilla Y Leon
72 Lars Petter Nordhaug (Nor) Sky Procycling
73 Christoph Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus
74 Salvatore Puccio (Ita) Sky Procycling
75 Grischa Niermann (Ger) Rabobank Cycling Team
76 Iker Camano Ortuzar (Spa) Endura Racing
77 Jérôme Baugnies (Bel) Team Netapp
78 Dean Windsor (Aus) Endura Racing
79 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
80 Blaz Jarc (Slo) Team Netapp
81 Branislau Samoilau (Blr) Movistar Team
82 Jose Vicente Toribio Alcolea (Spa) Andalucia
83 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quickstep
84 Igor Anton Hernandez (Spa) Euskaltel – Euskadi
85 Pablo Lechuga Rodriguez (Spa) Andalucia
86 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
87 Aritz Bagües (Spa) Orbea Continental
88 Ike Groen (Ned) Cyclingteam De Rijke
89 Stephen Cummings (GBr) BMC Racing Team
90 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural
91 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Sky Procycling
92 Manuele Boaro (Ita) Team Saxo Bank
93 Alexander Wetterhall (Swe) Endura Racing
94 Roman Osuna Montes (Spa) Andalucia
95 Benjamin King (USA) Radioshack-Nissan
96 Javier Chacon (Spa) Andalucia
97 Xabier Zandio Echaide (Spa) Sky Procycling
98 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Movistar Team
99 Laurent Didier (Lux) Radioshack-Nissan
100 Gorka Verdugo Marcotegui (Spa) Euskaltel – Euskadi
101 Yannick Eijssen (Bel) BMC Racing Team
102 Cesare Benedetti (Ita) Team Netapp
103 Jens Voigt (Ger) Radioshack-Nissan
104 Erick Rowsell (GBr) Endura Racing
105 Simon Spilak (Slo) Katusha Team
106 Fabricio Ferrari (Uru) Caja Rural
107 Igor Merino Cortazar (Spa) Orbea Continental
108 Jan Ghyselinck (Bel) Cofidis, Le Credit En Ligne
109 Nick Nuyens (Bel) Team Saxo Bank
110 Bruno Pires (Por) Team Saxo Bank
111 Linus Gerdemann (Ger) Radioshack-Nissan
112 Jakob Fuglsang (Den) Radioshack-Nissan
113 Markus Eichler (Ger) Team Netapp
114 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke
115 Jetse Bol (Ned) Rabobank Cycling Team
116 Angel Vicioso Arcos (Spa) Katusha Team
117 Lars Boom (Ned) Rabobank Cycling Team
118 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team
119 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
120 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar
121 Stef Clement (Ned) Rabobank Cycling Team
122 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
123 Alex Dowsett (GBr) Sky Procycling 0:00:23
124 Karsten Kroon (Ned) Team Saxo Bank
125 Dirk Müller (Ger) Nutrixxion Abus 0:00:31
126 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Burgos BH – Castilla Y Leon
127 Aitor Galdos Alonso (Spa) Caja Rural 0:00:33
128 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team 0:00:37
129 Marco Pinotti (Ita) BMC Racing Team
130 Paul Martens (Ger) Rabobank Cycling Team
131 Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke
132 Omar Fraile Matarranz (Spa) Orbea Continental
133 Damien Branaa (Fra) Burgos BH – Castilla Y Leon
134 Aritz Etxebarria (Spa) Orbea Continental
135 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Caja Rural
136 Denis Menchov (Rus) Katusha Team
137 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol Team
138 Pavel Brutt (Rus) Katusha Team
139 Javier Moreno Bazan (Spa) Movistar Team
140 Mikel Landa Meana (Spa) Euskaltel – Euskadi
141 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Caja Rural
142 Jan Bakelants (Bel) Radioshack-Nissan
143 Marco Bandiera (Ita) Omega Pharma-Quickstep 0:00:52
144 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team
145 Paul Voss (Ger) Endura Racing
146 Cyril Bessy (Fra) Saur – Sojasun
147 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
148 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol Team
149 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:01:19
150 Gorka Izaguirre Insausti (Spa) Euskaltel – Euskadi
151 Bauke Mollema (Ned) Rabobank Cycling Team
152 Ivan Santaromita (Ita) BMC Racing Team
153 Grischa Janorschke (Ger) Team Netapp 0:01:29
154 David Veilleux (Can) Team Europcar 0:03:28
155 Jose Luis Roldan Carmona (Spa) Andalucia 0:03:47
156 Kevin De Weert (Bel) Omega Pharma-Quickstep 0:04:10
157 Sergio Carrasco Garcia (Spa) Andalucia
158 Guillaume Levarlet (Fra) Saur – Sojasun 0:04:30
159 Julian Sanchez Pimienta (Spa) Caja Rural 0:04:37
160 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Orbea Continental
161 Nairo Alexander Quintana Rojas (Col) Movistar Team
162 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Movistar Team
163 Manuel Anton (Spa) Burgos BH – Castilla Y Leon
164 Illart Zuazubiskar (Spa) Orbea Continental 0:06:56
165 Antonio Piedra Perez (Spa) Caja Rural
166 Ruben Jimenez Ventosa (Spa) Burgos BH – Castilla Y Leon 0:09:21
167 José Vega Aguilar (Spa) Andalucia
168 Luis Mas Bonet (Spa) Burgos BH – Castilla Y Leon
169 Marc Reyness (Spa) Nutrixxion Abus
170 Efren Carazo (Spa) Burgos BH – Castilla Y Leon
171 Rick Ottema (Ned) Cyclingteam De Rijke
172 Nicolas Capdepuy (Fra) Burgos BH – Castilla Y Leon
173 Mikel Bizkarra (Spa) Orbea Continental
174 Michael Schweizer (Ger) Nutrixxion Abus
175 Steven Cozza (USA) Team Netapp
176 Rune Van Der Meijden (Ned) Cyclingteam De Rijke
177 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus
178 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus
179 Brice Feillu (Fra) Saur – Sojasun
180 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Le Credit En Ligne
181 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quickstep 0:11:23

Andrzej