Cycling: 101th Tour de France / OPQS Press ConferencePo prezentacji trasy Tour de France 2015 przyszedł czas na opinie i określanie celów poszczególnych drużyn oraz zawodników. Polskich kibiców z pewnością najbardziej interesują plany mistrza świata Michała Kwiatkowskiego i jego kolegów. Pierwszymi refleksjami podzielił się jego dyrektor sportowy. 

Tak zwanymi gwiazdami Omegi Pharma-Quick Step będą Tony Martin, Mark Cavendish, Michał Kwiatkowski i Rigoberto Uran. Drużyna za pierwszy cel obierze sobie założenie przez Tony`ego Martina żółtej koszulki po pierwszym etapie jazdy indywidualnej na czas.

– Tony jest jednym z głównych faworytów tego etapu. 14-kilometrowa jazda na czas jest dla niego lepszą opcją niż prolog. Ten odcinek rozpocznie także dość spektakularny pierwszy tydzień, bruki z pewnością odegrają ważną rolę – powiedział „Sporzie” Wilfiried Peeters, dyrektor sportowy OPQS.

Po czasówce belgijska ekipa będzie pracowała na zwycięstwa Marka Cavendisha. Wygląda na to, że po raz pierwszy zmieni się taktyka dla „Kwiatka”, który w przeciwieństwie do dwóch poprzednich edycji nie będzie walczył w klasyfikacji generalnej, a na poszczególnych etapach.

– Zdecydujemy o tym, ale być może skoncentrujemy się na zwycięstwach etapowych, a dopiero później na walce o najwyższe lokaty w klasyfikacji generalnej – dodał Peeters.

Foto: © OPQS / Tim de Waele

Marta Wiśniewska

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments