antomarchiJulien Antomarchi (Team La Pomme Marseille 13) wygrał czwarty etap i został nowym liderem wyścigu Tour of Hainan.

Czwarty etap Tour of Hainan prowadził z Wenchang do Xinglong i liczył prawie 146 kilometrów. Profil był mocno pofałdowany, a sam finisz lekko się wznosił.

W ucieczkę zabrali się: Julien Antomarchi (Team La Pomme Marseille 13), Federico Butto (Burgos-BH) i Samir Jabrayilov (Synergy Baku Cycling Project). Antomarchi wygrał wszystkie trzy lotne finisze i jako jedyny postanowił powalczyć do końca o etapowy triumf.

Zawodnik La Pomme Marseille 13 na linii mety był szybszy od peletonu o 2 sekundy i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Dwa pozostałe miejsca na podium etapowym zajęli kolarze Lampre – Merida: Andrea Palini i Niccolo Bonifazio.

Wyniki:

1 Julien ANTOMARCHI FRA LPM 3:15:59
2 Andrea PALINI ITA LAM +2
3 Niccolo BONIFAZIO ITA LAM +2
4 Ruslan TLEUBAYEV KAZ AST +2
5 Wouter WIPPERT NED DPC +2
6 Barry MARKUS NED BEL +2
7 Mohammad Saufi MAT SENAN MAS TSG +2
8 Justin JULES FRA LPM +2
9 Hariff SALLEH MAS TSG +2
10 Ondrej RYBIN CZE ADP +2
11 Alois KANKOVSKY CZE ADP +2
12 Sergiy GRECHYN UKR UKR +2
13 Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES POR LPM +2
14 Stepan ASTAFYEV KAZ V4E +2
15 Wenlong ZHANG CHN MSS +2
16 Burr HO HKG HKG +2
17 Oleg ZEMLYAKOV KAZ V4E +2
18 Arman KAMYSHEV KAZ AST +2
19 Enver ASANOV AZE BCP +2
20 Freddy Excelino GONZALEZ MARTINEZ COL RTS +2
21 Andrea PERON ITA TNN +2
22 Elchin ASADOV AZE BCP +2
23 Artyom ZAKHAROV KAZ V4E +2
24 Volodymyr KOGUT UKR UKR +2
25 Sergey VLASSENKO KAZ V4E +2
26 Taras VOROPAYEV KAZ V4E +2
27 Lukasz OWSIAN POL CCC +2
28 Feng QIAO CHN YDL +2
29 Oleksandr SURUTKOVYCH UKR BCP +2
30 Feritcan SAMLI TUR TRK +2
31 Nick VAN DER LIJKE NED BEL +2
32 Ibai SALAS ESP BUR +2
33 Roberto FERRARI ITA LAM +2
34 Diego Leon CUERVO ZAMBRARO ESP BUR +2
35 Adrian KUREK POL CCC +2
36 Graeme BROWN AUS BEL +2
37 Alvaro ROBREDO CRESPO ESP BUR +2
38 Ching Ying MOW HKG HKG +2
39 Thomas RAEYMAEKERS BEL TNN +2
40 Boris SHPILEVSKY RUS RTS +2
41 Bekir Baki AKIRSAN TUR TRK +2
42 Fatih KELES TUR TRK +2
43 Stephen CLANCY IRL TNN +2
44 Mateusz TACIAK POL CCC +2
45 Maxim AVERIN AZE BCP +2
46 Shi Jie YU CHN TYD +2
47 Alexsandr DYACHENKO KAZ AST +2
48 Dario HERNANDEZ ESP BUR +2
49 Julien EL FARES FRA LPM +2
49 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZ AST +2
51 Federico BUTTO ITA BUR +2
52 Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI MAS TSG +2
53 José GONÇALVES POR LPM +2
54 Andrey ZEITS KAZ AST +2
55 Jinde ZHANG CHN TYD +2
56 Scott AMBROSE NZL TNN +2
57 Travis MEYER AUS DPC +2
58 Volodymyr ZAGORODNIY UKR UKR +2
59 Chun Wing LEUNG HKG HKG +2
60 Aaron PERRY NZL TNN +2
61 Jin YANG CHN MSS +2
62 Moreno HOFLAND NED BEL +2
63 Wei Kei CHANG TPE RTS +2
64 Ismail ILIASOV AZE BCP +2
65 Milan KADLEC CZE ADP +2
66 Branislau SAMOILAU BLR CCC +2
67 Meiyin WANG CHN HEN +2
68 Xiaoyong DONG CHN TYD +2
69 Manuele MORI ITA LAM +2
70 Lok Chun WU HKG HKG +2
71 Ma GUANGTONG CHN HEN +2
72 Jiamin LI CHN YDL +2
73 Christopher WILLIAMS AUS TNN +2
74 Zhikang GAO CHN HEN +2
75 Jonathan CANTWELL AUS DPC +2
76 Mohd Zamri SALEH MAS TSG +2
77 Alexandr SHUSHEMOIN KAZ V4E +2
78 Moises DUENAS NEVADO ESP BUR +2
79 Zhao JINGBIAO CHN HEN +2
80 Adrian HONKISZ POL CCC +2
81 Yuriy AGARKOV UKR UKR +2
82 Nicolas LEFRANCOIS FRA TNN +2
83 Mohd Shahrul MAT AMIN MAS TSG +2
84 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +2
85 Nikolay ZHURKIN RUS RTS +2
86 Ho San CHIU HKG HKG +2
87 Dmitriy GRUZDEV KAZ AST +2
88 Ruslan KARIMOV UZB RTS +2
89 Anwar Azis MUHD SHAIFUL MAS TSG +2
90 Thomas LEEZER NED BEL +2
91 Roman FURST CZE ADP +2
92 Victor NINO CORREDOR COL RTS +2
93 Jan KRAUS CZE ADP +2
94 Samir JABRAYILOV AZE BCP +2
95 Guanghui LI CHN YDL +2
96 Vitaliy POPKOV UKR UKR +2
97 Mario Alberto ROJAS ROJAS COL RTS +2
98 Christoph SCHWEIZER GER BCP +2
99 Mohd Nor Umardi ROSDI MAS TSG +2
100 Peilun WU CHN TYD +2
101 Ahmet AKDYLEK TUR TRK +2
102 Zhishan ZHANG CHN TYD +2
103 Lijun BAI CHN MSS +2
104 Gang XU CHN LAM +2
105 Yuepeng LIU CHN YDL +2
106 Jianpeng LIU CHN HEN +2
107 Dmitriy LUKYANOV KAZ V4E +2
108 Ying Chuan GU CHN MSS +2
109 Siu Wai KO HKG HKG +2
110 Thomas ROSTOLLAN FRA LPM +2
111 Paulius SISKEVICIUS LTU LPM +2
112 Juan carlos RIUTORT MARTINEZ ESP BUR +2
113 Maxat AYAZBAYEV KAZ AST +2
114 Martin BLAHA CZE ADP +2
115 King Wai CHEUNG HKG HKG +2
116 Vojtech HACECKY CZE ADP +2
117 Matteo BONO ITA LAM +16
118 Zhang ZHENG CHN HEN +29
119 Jiankun LIU CHN YDL +30
120 Nan WU CHN MSS +30
121 Yi Hui NI CHN MSS +30
122 Jordan KERBY AUS DPC +30
123 Muhammet ATALAY TUR TRK +2
124 Bo WANG CHN HEN +55
125 Zhi Hui JIANG CHN MSS +1:17
126 Benjamin JOHNSON AUS DPC +1:17
127 Jetse BOL NED BEL +1:37
128 Dennis VAN WINDEN NED BEL +1:37
129 Yuriy METLUSHENKO UKR UKR +2
130 Wei LIU CHN YDL +3:01
131 Floris GOESINNEN NED DPC +6:17
132 Fethullah KÖSE TUR TRK +2

Klasyfikacja generalna:
1 Julien ANTOMARCHI FRA LPM 13:22:10
2 Andrea PALINI ITA LAM +4
3 Niccolo BONIFAZIO ITA LAM +6
4 Meiyin WANG CHN HEN +8
5 Wouter WIPPERT NED DPC +10
6 Moreno HOFLAND NED BEL +10
7 Arman KAMYSHEV KAZ AST +10
8 Samir JABRAYILOV AZE BCP +13
9 Oleksandr SURUTKOVYCH UKR BCP +14
10 Maxim AVERIN AZE BCP +14
11 Federico BUTTO ITA BUR +16
12 Dario HERNANDEZ ESP BUR +16
13 Hariff SALLEH MAS TSG +17
14 Elchin ASADOV AZE BCP +17
15 Martin BLAHA CZE ADP +17
16 Jonathan CANTWELL AUS DPC +18
17 Vitaliy POPKOV UKR UKR +18
18 Lukasz OWSIAN POL CCC +19
19 Alois KANKOVSKY CZE ADP +20
20 Justin JULES FRA LPM +20
21 Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES POR LPM +20
22 Stepan ASTAFYEV KAZ V4E +20
23 Ruslan TLEUBAYEV KAZ AST +20
24 Boris SHPILEVSKY RUS RTS +20
25 Burr HO HKG HKG +20
26 Andrea PERON ITA TNN +20
27 Ibai SALAS ESP BUR +20
28 Freddy Excelino GONZALEZ MARTINEZ COL RTS +20
29 Sergey VLASSENKO KAZ V4E +20
30 Alexsandr DYACHENKO KAZ AST +20
31 Graeme BROWN AUS BEL +20
32 Oleg ZEMLYAKOV KAZ V4E +20
33 Roberto FERRARI ITA LAM +20
34 Manuele MORI ITA LAM +20
35 Julien EL FARES FRA LPM +20
36 Ahmet AKDYLEK TUR TRK +20
37 Yuriy METLUSHENKO UKR UKR +20
38 Alvaro ROBREDO CRESPO ESP BUR +20
39 Andrey ZEITS KAZ AST +20
40 Barry MARKUS NED BEL +20
41 Ismail ILIASOV AZE BCP +20
42 Sergiy GRECHYN UKR UKR +20
43 Nick VAN DER LIJKE NED BEL +20
44 Bakhtiyar KOZHATAYEV KAZ AST +20
45 Christoph SCHWEIZER GER BCP +20
46 Moises DUENAS NEVADO ESP BUR +20
47 Travis MEYER AUS DPC +20
48 Alexandr SHUSHEMOIN KAZ V4E +20
49 José GONÇALVES POR LPM +20
50 Wenlong ZHANG CHN MSS +20
51 Bekir Baki AKIRSAN TUR TRK +20
52 Enver ASANOV AZE BCP +20
53 Branislau SAMOILAU BLR CCC +20
54 Muhammet ATALAY TUR TRK +20
55 Zhao JINGBIAO CHN HEN +20
56 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC +20
57 Nicolas LEFRANCOIS FRA TNN +20
58 Volodymyr ZAGORODNIY UKR UKR +20
59 Feritcan SAMLI TUR TRK +20
60 Mateusz TACIAK POL CCC +20
61 Thomas LEEZER NED BEL +20
62 Dmitriy GRUZDEV KAZ AST +20
63 Chun Wing LEUNG HKG HKG +20
64 Dmitriy LUKYANOV KAZ V4E +20
65 Jianpeng LIU CHN HEN +20
66 Gang XU CHN LAM +20
67 Volodymyr KOGUT UKR UKR +36
68 Taras VOROPAYEV KAZ V4E +42
69 Adrian KUREK POL CCC +57
70 Yuriy AGARKOV UKR UKR +58
71 Maxat AYAZBAYEV KAZ AST +1:40
72 Lok Chun WU HKG HKG +1:48
73 Jinde ZHANG CHN TYD +1:48
74 Ying Chuan GU CHN MSS +1:48
75 Feng QIAO CHN YDL +1:51
76 Xiaoyong DONG CHN TYD +1:51
77 Artyom ZAKHAROV KAZ V4E +1:51
78 Zhishan ZHANG CHN TYD +1:51
79 Yuepeng LIU CHN YDL +1:51
80 Lijun BAI CHN MSS +1:51
81 Ma GUANGTONG CHN HEN +1:52
82 Anwar Azis MUHD SHAIFUL MAS TSG +1:53
83 Mohammad Saufi MAT SENAN MAS TSG +1:54
84 Ching Ying MOW HKG HKG +1:54
85 Jin YANG CHN MSS +1:54
86 Siu Wai KO HKG HKG +1:54
87 Adrian HONKISZ POL CCC +1:54
88 Mohd Shahrul MAT AMIN MAS TSG +1:54
89 Scott AMBROSE NZL TNN +1:54
90 Diego Leon CUERVO ZAMBRARO ESP BUR +1:54
91 Christopher WILLIAMS AUS TNN +1:54
92 Stephen CLANCY IRL TNN +1:54
93 Ho San CHIU HKG HKG +1:54
94 Wei Kei CHANG TPE RTS +1:54
95 Peilun WU CHN TYD +1:54
96 Mohd Zamri SALEH MAS TSG +1:54
97 Jiamin LI CHN YDL +1:54
98 Mario Alberto ROJAS ROJAS COL RTS +1:54
99 Mohd Nor Umardi ROSDI MAS TSG +1:54
100 King Wai CHEUNG HKG HKG +1:54
101 Victor NINO CORREDOR COL RTS +1:54
102 Paulius SISKEVICIUS LTU LPM +1:54
103 Dennis VAN WINDEN NED BEL +1:55
104 Juan carlos RIUTORT MARTINEZ ESP BUR +2:09
105 Zhang ZHENG CHN HEN +2:18
106 Shi Jie YU CHN TYD +2:27
107 Zhikang GAO CHN HEN +2:29
108 Jordan KERBY AUS DPC +2:41
109 Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI MAS TSG +2:54
110 Jetse BOL NED BEL +3:04
111 Jiankun LIU CHN YDL +3:14
112 Wei LIU CHN YDL +3:14
113 Ondrej RYBIN CZE ADP +3:34
114 Milan KADLEC CZE ADP +3:36
115 Fatih KELES TUR TRK +3:44
116 Thomas ROSTOLLAN FRA LPM +5:27
117 Ruslan KARIMOV UZB RTS +5:27
118 Nikolay ZHURKIN RUS RTS +5:27
119 Matteo BONO ITA LAM +5:41
120 Yi Hui NI CHN MSS +6:17
121 Vojtech HACECKY CZE ADP +6:26
122 Jan KRAUS CZE ADP +6:33
123 Aaron PERRY NZL TNN +6:42
124 Bo WANG CHN HEN +6:52
125 Roman FURST CZE ADP +7:15
126 Benjamin JOHNSON AUS DPC +7:19
127 Guanghui LI CHN YDL +7:20
128 Floris GOESINNEN NED DPC +8:26
129 Nan WU CHN MSS +8:46
130 Zhi Hui JIANG CHN MSS +9:55
131 Thomas RAEYMAEKERS BEL TNN +11:39
132 Fethullah KÖSE TUR TRK +12:43

 

@ArekWaluga77