Rigoberto UranRigoberto Uran ( Omega Pharma-QuickStep) powiedział, że nie zdecydował się jeszcze na to w którym z wielkich tourów w przyszłym roku będzie walczył o zwycięstwo.

“Zarówno Giro i Tour są równie ważne, ale będę gotów na dowolny wyścig. Nic jeszcze nie jest przesądzone w kwestii kalendarza startów. Jedyna pewna rzecz to ta, że jestem na wakacjach”, powiedział Kolumbijczyk dla Biciciclismo.

Przypomnijmy, że Uran zakończył dwie ostatnie edycje Giro d’Italia na drugim miejscu. W trzech ostatnich latach brał także udział w Vuelta a Espana. 27-latek ostatni raz w Tour de France startował w 2011 roku, kiedy to w Paryżu był dwudziesty trzeci.

“Oczywiście, że trasy obu wyścigów są zupełnie inne. Tour ma zwykle jedną lub dwie długie czasówki, a w 2015 roku jest tylko krótki prolog. W kolejnej edycji jest też sporo górskich wspinaczek i niespodzianek na płaskich etapach. Trasa bardzo się zmieniła”, dodał.

Zawodnik Omega Pharma – Quick Step swój kalendarz startów ustali wraz z drużyną podczas pierwszego zgrupowania, które zaplanowano na grudzień.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments