antomarchiJulien Antomarchi (Team La Pomme Marseille 13) został triumfatorem królewskiego etapu Tour of Hainan. Francuz objął także prowadzenie w generalce.

Królewski etap Tour of Hainan liczył niespełna 200 kilometrów. Kolarze podążali z Dongfang do Wuzhishan, a na trasie czekały na nich trzy górskie premie pierwszej kategorii.

Także dziś w ucieczkę zabrał się kolarz CCC Polsat Polkowice. Tym razem był to Branislau Samoilau. Razem z Białorusinem swoich sił spróbowali Tom Leezer (Belkin-Pro Cycling Team) i Serhiy Grechyn (Ukraina). Najbardziej wygranym z tej trójki okazał się Grechyn, który dzięki walce na podjazdach został nowym liderem klasyfikacji górskiej.

Po skasowaniu ucieczki na kolejny atak zdecydowała się dwójka Julien Antomarchi (Team La Pomme Marseille 13), Andrey Zeits (Astana). Wypracowali oni sobie ponad 30 sekund przewagi nad grupą i mogli między sobą rozegrać walkę o zwycięstwo na etapie.

Po raz drugi na Tour of Hainan z triumfu mógł cieszyć się Antomarchi. Francuz odzyskał także prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Drugi był Zeits, a z dużej grupy najszybciej finiszował Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida).

Wyniki:

1 Julien ANTOMARCHI LPM 5:03:00
2 Andrey ZEITS AST 1
3 Niccolo BONIFAZIO LAM 39
4 Julien EL FARES LPM 41
5 Alexsandr DYACHENKO AST 41
6 José GONÇALVES LPM 41
7 Manuele MORI LAM 43
8 Nick VAN DER LIJKE BEL 57
9 Moises DUENAS NEVADO BUR 57
10 Meiyin WANG HEN +1:08
11 Matteo BONO LAM +1:08
12 Lukasz OWSIAN CCC +1:10
13 Adrian HONKISZ CCC +1:10
14 Oleksandr SURUTKOVYCH BCP +1:15
15 Alexandr SHUSHEMOIN V4E +1:15
16 Nikolay MIHAYLOV CCC +1:15
17 Volodymyr ZAGORODNIY UKR +1:15
18 Ibai SALAS BUR +1:19
19 Elchin ASADOV BCP +1:19
20 Victor NINO CORREDOR RTS +1:25
21 Thomas LEEZER BEL +2:02
22 Sergiy GRECHYN UKR +2:02
23 Arman KAMYSHEV AST +2:02
24 Oleg ZEMLYAKOV V4E +2:05
25 Roberto FERRARI LAM +2:33
26 Mohd Shahrul MAT AMIN TSG +2:47
27 Ying Chuan GU MSS +2:50
28 Thomas ROSTOLLAN LPM +2:56
29 Diego Leon CUERVO ZAMBRARO BUR +4:51
30 Fatih KELES TRK +5:35
31 Artyom ZAKHAROV V4E +6:12
32 Wei Kei CHANG RTS +6:23
33 Justin JULES LPM +7:19
34 Samir JABRAYILOV BCP +7:43
35 Stepan ASTAFYEV V4E +7:43
36 Taras VOROPAYEV V4E +8:10
37 Volodymyr KOGUT UKR +8:23
38 Maxim AVERIN BCP +8:23
39 Branislau SAMOILAU CCC +8:23
40 Mateusz TACIAK CCC +8:23
41 Gang XU LAM +8:23
42 Lijun BAI MSS +8:57
43 Zhishan ZHANG TYD +9:00
44 Zhao JINGBIAO HEN +9:20
45 Bakhtiyar KOZHATAYEV AST +10:37
46 Freddy Excelino GONZALEZ MARTINEZ RTS +10:50
47 Sergey VLASSENKO V4E +10:55
48 Adrian KUREK CCC +10:55
49 Dmitriy LUKYANOV V4E +11:26
50 Bekir Baki AKIRSAN TRK +13:44
51 Feng QIAO YDL +14:26
52 Ahmet AKDYLEK TRK +14:30
53 Burr HO HKG +16:29
54 Ruslan TLEUBAYEV AST +16:34
55 Moreno HOFLAND BEL +16:35
56 Andrea PALINI LAM +16:35
57 Barry MARKUS BEL +16:35
58 Muhammet ATALAY TRK +16:35
59 Jonathan CANTWELL DPC +16:35
60 Travis MEYER DPC +16:35
61 Jordan KERBY DPC +16:35
62 Mohd Zamri SALEH TSG +16:38
63 Ho San CHIU HKG +16:38
64 Scott AMBROSE TNN +16:38
65 Andrea PERON TNN +16:38
66 Zhikang GAO HEN +16:38
67 Nicolas LEFRANCOIS TNN +16:38
68 Roman FURST ADP +16:38
69 Martin BLAHA ADP +16:38
70 Milan KADLEC ADP +16:38
71 Ondrej RYBIN ADP +16:38
72 Mohammad Saufi MAT SENAN TSG +16:38
73 Paulius SISKEVICIUS LPM +16:38
74 Dennis VAN WINDEN BEL +16:38
75 Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES LPM +16:38
76 Jianpeng LIU HEN +16:38
77 Bo WANG HEN +17:25
78 Jetse BOL BEL +17:25
79 Mohd Nor Umardi ROSDI TSG +17:25
80 Dario HERNANDEZ BUR +17:25
81 Christopher WILLIAMS TNN +19:00
82 Graeme BROWN BEL +19:00
83 Alois KANKOVSKY ADP +19:00
84 Dmitriy GRUZDEV AST +19:00
85 Federico BUTTO BUR +19:00
86 Fethullah KÖSE TRK +19:00
87 Alvaro ROBREDO CRESPO BUR +19:00
88 Feritcan SAMLI TRK +19:00
89 Peilun WU TYD +19:00
90 Chun Wing LEUNG HKG +19:00
91 Xiaoyong DONG TYD +19:00
92 Hariff SALLEH TSG +19:00
93 Anwar Azis MUHD SHAIFUL TSG +19:00
94 Jiamin LI YDL +19:00
95 Enver ASANOV BCP +19:00
96 Yuriy METLUSHENKO UKR +19:00
97 Lok Chun WU HKG +19:00
98 Siu Wai KO HKG +19:00
99 Jan KRAUS ADP +19:00
100 Zhang ZHENG HEN +19:00
101 Shi Jie YU TYD +19:00
102 Ching Ying MOW HKG +19:00
103 Wouter WIPPERT DPC +19:31
104 Yuriy AGARKOV UKR +19:42
105 Yi Hui NI MSS +20:55
106 Vojtech HACECKY ADP +20:58
107 Maxat AYAZBAYEV AST +22:03
108 Zhi Hui JIANG MSS +22:03
DNF Benjamin JOHNSON DPC
DNF Stephen CLANCY TNN
DNF Thomas RAEYMAEKERS TNN
DNF Juan carlos RIUTORT MARTINEZ BUR
DNF Vitaliy POPKOV UKR
DNF Ismail ILIASOV BCP
DNF Christoph SCHWEIZER BCP
DNF Boris SHPILEVSKY RTS
DNF Nikolay ZHURKIN RTS
DNF Mario Alberto ROJAS ROJAS RTS
DNF Ruslan KARIMOV RTS
DNF Nan WU MSS
DNF Jin YANG MSS
DNF Jinde ZHANG TYD
DNF Yuepeng LIU YDL
DNF Wei LIU YDL
DNF Jiankun LIU YDL
DNF Guanghui LI YDL
DSQ Ma GUANGTONG HEN
DNS Nur Amirul Fakhruddin MARZUKI TSG

Klasyfikacja generalna:
1 Julien ANTOMARCHI LPM 27:00:09
2 Andrey ZEITS AST 25
3 Niccolo BONIFAZIO LAM 35
4 José GONÇALVES LPM +1:08
5 Julien EL FARES LPM +1:10
6 Alexsandr DYACHENKO AST +1:11
7 Manuele MORI LAM +1:13
8 Meiyin WANG HEN +1:26
9 Nick VAN DER LIJKE BEL +1:27
10 Moises DUENAS NEVADO BUR +1:27
11 Lukasz OWSIAN CCC +1:39
12 Nikolay MIHAYLOV CCC +1:45
13 Volodymyr ZAGORODNIY UKR +1:45
14 Elchin ASADOV BCP +1:46
15 Arman KAMYSHEV AST +2:17
16 Sergiy GRECHYN UKR +2:28
17 Thomas LEEZER BEL +2:29
18 Roberto FERRARI LAM +3:03
19 Victor NINO CORREDOR RTS +3:29
20 Oleksandr SURUTKOVYCH BCP +4:13
21 Alexandr SHUSHEMOIN V4E +4:54
22 Ibai SALAS BUR +4:56
23 Oleg ZEMLYAKOV V4E +5:09
24 Adrian HONKISZ CCC +6:16
25 Mohd Shahrul MAT AMIN TSG +7:58
26 Samir JABRAYILOV BCP +8:06
27 Stepan ASTAFYEV V4E +8:13
28 Ying Chuan GU MSS +9:46
29 Diego Leon CUERVO ZAMBRARO BUR +10:02
30 Matteo BONO LAM +10:32
31 Artyom ZAKHAROV V4E +10:33
32 Justin JULES LPM +10:56
33 Maxim AVERIN BCP +11:07
34 Wei Kei CHANG RTS +11:36
35 Branislau SAMOILAU CCC +12:00
36 Taras VOROPAYEV V4E +12:09
37 Volodymyr KOGUT UKR +12:18
38 Mateusz TACIAK CCC +12:22
39 Gang XU LAM +12:26
40 Fatih KELES TRK +12:38
41 Zhao JINGBIAO HEN +12:53
42 Bakhtiyar KOZHATAYEV AST +14:16
43 Freddy Excelino GONZALEZ MARTINEZ RTS +14:29
44 Sergey VLASSENKO V4E +14:33
45 Dmitriy LUKYANOV V4E +15:05
46 Adrian KUREK CCC +15:11
47 Lijun BAI MSS +15:56
48 Zhishan ZHANG TYD +16:19
49 Andrea PALINI LAM +16:39
50 Ruslan TLEUBAYEV AST +17:00
51 Ahmet AKDYLEK TRK +18:09
52 Bekir Baki AKIRSAN TRK +19:12
53 Jordan KERBY DPC +19:26
54 Burr HO HKG +20:03
55 Moreno HOFLAND BEL +20:04
56 Jonathan CANTWELL DPC +20:10
57 Travis MEYER DPC +20:14
58 Domingos ANDRÉ MACIEL GONÇALVES LPM +20:17
59 Andrea PERON TNN +20:17
60 Jianpeng LIU HEN +20:17
61 Dario HERNANDEZ BUR +21:00
62 Feng QIAO YDL +21:25
63 Mohammad Saufi MAT SENAN TSG +21:51
64 Barry MARKUS BEL +21:57
65 Martin BLAHA ADP +21:57
66 Nicolas LEFRANCOIS TNN +22:06
67 Dennis VAN WINDEN BEL +22:21
68 Zhikang GAO HEN +22:26
69 Enver ASANOV BCP +22:39
70 Feritcan SAMLI TRK +22:48
71 Wouter WIPPERT DPC +22:54
72 Ondrej RYBIN ADP +23:31
73 Mohd Zamri SALEH TSG +23:40
74 Scott AMBROSE TNN +23:40
75 Ho San CHIU HKG +23:40
76 Thomas ROSTOLLAN LPM +24:01
77 Federico BUTTO BUR +24:24
78 Hariff SALLEH TSG +24:25
79 Mohd Nor Umardi ROSDI TSG +24:27
80 Alois KANKOVSKY ADP +24:28
81 Alvaro ROBREDO CRESPO BUR +24:28
82 Dmitriy GRUZDEV AST +24:28
83 Yuriy METLUSHENKO UKR +24:48
84 Graeme BROWN BEL +24:52
85 Milan KADLEC ADP +25:22
86 Muhammet ATALAY TRK +25:34
87 Yuriy AGARKOV UKR +25:48
88 Jetse BOL BEL +25:59
89 Christopher WILLIAMS TNN +26:02
90 Ching Ying MOW HKG +26:02
91 Peilun WU TYD +26:02
92 Chun Wing LEUNG HKG +26:40
93 Lok Chun WU HKG +27:03
94 Maxat AYAZBAYEV AST +28:51
95 Xiaoyong DONG TYD +29:30
96 Anwar Azis MUHD SHAIFUL TSG +29:32
97 Jiamin LI YDL +29:33
98 Bo WANG HEN +29:45
99 Zhang ZHENG HEN +29:57
100 Shi Jie YU TYD +30:06
101 Jan KRAUS ADP +30:41
102 Roman FURST ADP +32:32
103 Paulius SISKEVICIUS LPM +34:10
104 Siu Wai KO HKG +35:01
105 Vojtech HACECKY ADP +36:03
106 Yi Hui NI MSS +36:27
107 Fethullah KÖSE TRK +40:22
108 Zhi Hui JIANG MSS +48:17

 

@ArekWaluga77

Foto:Tour of Hainan