Alessandro PetacchiDrużyna Neri-Ale nie próżnuje na rynku transferowym. W najbliższym czasie do włoskiej ekipy może dołączyć dwóch znanych kolarzy.

Jak donosi BBC, Luca Scinto w przeciągu kilku dni może zakontraktować dwóch włoskich kolarzy. Pierwszym z nich jest Alessandro Petacchi. 40-latek do tej pory reprezentował barwy Omega Pharma – Quick Step, ale nie przedłużono z nim kontraktu. Jeśli były najlepszy sprinter na świecie znajdzie nową ekipę, to będzie to dla niego dwudziesty sezon w zawodowym peletonie.

Bez umowy na przyszły rok jest także Francesco Gavazzi. 30-latek ostatnio ścigał się w Astanie, a na swoim koncie ma m.in wygrany etap na Vuelta a Espana, dwa etapy na Wyścigu Dookoła Kraju Basków, piąte miejsce w Tour de Pologne i drugie w Tour of Beijing.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

Kolarze z World Touru to mają pecha. Gdyby prezesem UCI został niezwykle doświadczony polski minister Kosiniak – Kamysz, to pewnie przynajmniej raz na kwartał wypuszczałby nowy program na zatrudnienie kolarzy 40+, 50+ a może i dalej? Tylko programy te musiałyby rzeczywiście coś przynosić pozytywnego, a nie tak, jak dla polskich pracowników zbliżających się do upragnionej(?) emerytury.