Michele Scarponi, lider drużyny Lampre ISD nie podjął jeszcze decyzji dotyczącej startu w którymś z dwóch wyścigów: Giro d’Italia  i  Tour de France . Równocześnie Włoch potwierdza, że nie wyklucza możliwości wystartowania w obu tych Wielkich Tourach.

„Kwestia wyboru pomiędzy Giro a Tourem, nadal jest otwarta”, powiedział dla Gazzetta dello Sport. Cieszę się, że sponsorzy dali mi wolną rękę co do tej sprawy. Mogę jedynie powiedzieć, że na pewno nie przejadę obu wyścigów na sto procent. To zadanie jest zbyt trudne i potwierdził to Alberto Contador w ubiegłym sezonie”, dodaje.

W tej chwili, koncentruję się na pierwszych celach w tym sezonie. Będą to Tirreno Adriatico i Ardeńskie Klasyki”, mówi zawodnik, który w tym roku skończy 33 lata.

Scarponi jest również przekonany do swojej przyszłości w drużynie Lampre-ISDCzuję się dobrze w tej ekipie i mam nadzieję, że w przyszłości będzie to mój pozytywny punkt odniesienia”, kończy.

Drugi kolarz ubiegłorocznego wyścigu Giro d`Italia, potwierdził również, że rozpocznie sezon od wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria, który zaczyna się 11 lutego.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments