Lars Boom w przyszłym sezonie pominie wyścig Tour de France, by wystartować w Tour de Pologne. Kolarz Rabobanku do Polski przyjedzie z myślą o etapowym triumfie i przetarciu przed Igrzyskami Olimpijskimi w Londynie.

„Bardzo chciałbym wystartować w Tourze, ale rozumiem, że ekipa będzie zbudowana pod Roberta Gesinka i innych naszych kolarzy walczących o generalkę”, powiedział.

Boom na trasie Tour de Pologne, będzie szukał etapowych triumfów. „Myślę, że wyścig w Polsce to lepsze przygotowanie do Igrzysk. W drugiej części sezonu, przed mistrzostwami świata, chciałbym przejechać hiszpańską Vueltę”, kończy.

26-letni Holender, to były Mistrz Świata w przełajach. Obecnie specjalizuje się w sprintach i krótkich czasówkach. W poprzednim sezonie wygrywał etapy: Critérium du Dauphiné, Tour of Qatar, Tirreno Adriatico oraz cały wyścig Tour of Britain. Obok Fabiana Cancellary, Boom będzie jedną z większych gwiazd Tour de Pologne 2012.

Andrzej

Poprzedni artykułAleksander Winokurow: „W środowisku kolarskim panuje wielka zazdrość”.
Następny artykułRamunas Navardauskas dla naszosie.pl: „Dam z siebie wszystko”
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments