Międzynarodowa Unia Kolarska odwoła się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w sprawie Alex`a Rasmussen`a, którego duńska federacja uniewinniła za niestawianie się na kontrolach antydopingowych.

Rasmussen trzykrotnie w ciągu 18 miesięcy skutecznie omijał kontrole antydopingowe, bądź też nie podawał swojego aktualnego miejsca pobytu. W związku z tym, został zawieszony przez UCI, a jego drużyna HTC-Highroad zerwała z nim kontrakt.

W połowie listopada, duńska strona odrzuciła oskarżenia, uniewinniając swojego zawodnika. Głównym argumentem, który stał za tą decyzją było to, iż UCI za późno rozpoczęła postępowanie w sprawie Rasmussena.

„Potwierdzam, że UCI złoży odwołanie do CAS w sprawie Rasmussena”, powiedział rzecznik UCI Enrico Carpani.

W obecnej sytuacji Rasmussen może nadal kontynuować swoją karierę. W przyszłym sezonie, reprezentować będzie barwy Garmin-Cervelo

Duńczyk nie jest zaskoczony informacją o takiej decyzji UCI. „Nie jestem bardzo zaskoczony. Wiem, że oni tak działają już z zasady i nic z tym nie zrobię”, powiedział.

„Myślę, że będę uniewinniony, ponieważ stoją za mną przepisy WADA. To dzięki nim, duńska strona mnie uniewinniła. Tak długo jak te przepisy się nie zmienią, wyrok będzie taki sam”, kończy Alex Rasmussen.

Andrzej

Poprzedni artykułMark Cavendish najlepszym sportowcem Wielkiej Brytanii
Następny artykułJohny Hoogerland: „Nie chcę być zapamiętany jako facet od drutu kolczastego”.
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments