Alex RasmussenAlex Rasmussen (Garmin – Sharp) wygrał sprint na pierwszym etapie Bayern-Rundfahrt. Duńczyk pokonał Bena Swifta (Sky) i Juan Jose Lobato del Valle (Euskaltel – Euskadi).

34 edycja Bayern-Rundfahrt rozpoczęła się dziś w Pfaffenhofen, a kolarze po przejechaniu 193,1 km mieli finiszować w Mühldorf. Na starcie stanęło 20 drużyn, na czele z dziewiątką drużyn z WorldTour. Nie wystartował ubiegłoroczny triumfator Michael Rogers, który ma w tym sezonie inny plan startowy. Przed zawodnikami były dziś dwie premie górskie 2. kategorii, a także 3 lotne finisze. Swoich sił w ucieczce na początku etapu spróbowali: Henning Bommel (Rad-Net Rose Team), Grischa Janorschke (Nutrixxion ABUS), Javier Megias Leal (Team Novo Nordisk) i Alexander Grad (Team Heizomat). Już na 30 km trasy mieli oni 10 minut przewagi nad peletonem.

Uciekająca trójka dzieliła między sobą punkty i sekundy na premiach, ale FDJ i Sky pracowało, aby doprowadzić do sprinterskiego pojedynku. Ostatni został złapany Janorschke na 4 km przed metą. Ostatnie kilometry to próby ustawiania się pociągów.

Najszybszy na mecie okazał się Alex Rasmussen (Garmin – Sharp). To pierwsze zwycięstwo Duńczyka, który powrócił do światowego peletonu po zawieszeniu dopingowym. Drugi finiszował Ben Swift (Sky), a trzeci Juan Jose Lobato del Valle (Euskaltel – Euskadi). Rasmussen został pierwszym liderem imprezy.

Wyniki:

1 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 4:34:05

2 Ben Swift (GBr) Sky Procycling

3 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi

4 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka

5 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida

6 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano

7 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura

8 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

9 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida

10 Johannes Weber (Ger) Team Heizomat

11 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

12 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp

13 Arnaud Demare (Fra) FDJ

14 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team

15 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida

16 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp

17 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling

18 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

19 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge

20 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

21 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale

22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale

23 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar

24 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

25 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

26 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

27 Yoann Offredo (Fra) FDJ

28 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida

29 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

30 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

31 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

32 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

33 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

34 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

35 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

36 Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team

37 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

38 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus

39 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

40 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

41 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

42 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

43 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

44 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge

45 Jérémy Roy (Fra) FDJ

46 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling

47 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

48 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat

49 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling

50 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge

51 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team

52 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

53 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

54 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

55 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

56 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

57 Laurent Mangel (Fra) FDJ

58 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

60 Maximilian Werda (Ger) Team Stölting 0:00:16

61 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano

62 Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team

63 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka

64 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

65 Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

66 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

67 Thomas Koep (Ger) Team Stölting

68 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:00:18

69 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus 0:00:19

70 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

71 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling 0:00:22

72 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk

73 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

74 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

75 Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team

76 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

77 Max Merk (Ger) Team Heizomat

78 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

79 Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

80 David Lelay (Fra) Sojasun

81 William Bonnet (Fra) FDJ 0:00:25

82 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:34

83 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

84 Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

85 Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team

86 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:00:36

87 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

88 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

89 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

90 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

91 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

92 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

93 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:00:41

94 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus

95 Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

96 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

97 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

98 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:43

99 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:00:54

100 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp

101 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

102 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

103 Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

104 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat

105 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

106 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:04

107 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge

108 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

109 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano 0:01:30

110 Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:40

111 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team

112 André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi 0:02:33

113 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

114 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp 0:04:10

115 Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus 0:07:02

116 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team

117 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:12:36

118 Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team

119 Maxime Daniel (Fra) Sojasun

120 Luke Roberts (Aus) Team Stölting

121 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk

122 Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

123 Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun

124 Christian Mager (Ger) Team Stölting

125 Brice Feillu (Fra) Sojasun

126 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka

127 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun

128 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

129 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

130 Christophe Kern (Fra) Team Europcar

131 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk

132 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:14:53

133 Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team 0:14:59

134 Manuel Straub (Ger) Team Heizomat 0:15:02

135 Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat

136 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team

137 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team 0:19:53

138 Andrea Ciacchini (Ita) Team Novo Nordisk

139 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:20:02

 

Klasyfikacja generalna:

1 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 4:33:55

2 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:00:04

3 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus

4 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:06

5 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:00:08

6 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 0:00:10

7 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida

8 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano

9 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura

10 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

11 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida

12 Johannes Weber (Ger) Team Heizomat

13 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

14 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp

15 Arnaud Demare (Fra) FDJ

16 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team

17 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp

18 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling

19 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

20 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge

21 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

22 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale

23 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale

24 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar

25 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

26 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

27 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

28 Yoann Offredo (Fra) FDJ

29 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida

30 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

31 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

32 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

33 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

34 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

35 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

36 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

37 Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team

38 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

39 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

40 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

41 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

42 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

43 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

44 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge

45 Jérémy Roy (Fra) FDJ

46 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling

47 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

48 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat

49 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling

50 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge

51 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team

52 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

53 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

54 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

55 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

56 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

57 Laurent Mangel (Fra) FDJ

58 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

59 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

60 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

61 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

62 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka 0:00:25

63 Maximilian Werda (Ger) Team Stölting 0:00:26

64 Georg Preidler (Aut) Team Argos-Shimano

65 Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team

66 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

67 Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

68 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

69 Thomas Koep (Ger) Team Stölting

70 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:00:28

71 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus 0:00:29

72 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

73 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling 0:00:32

74 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk

75 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

76 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

77 Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team

78 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling

79 Max Merk (Ger) Team Heizomat

80 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

81 Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

82 David Lelay (Fra) Sojasun

83 William Bonnet (Fra) FDJ 0:00:35

84 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling 0:00:44

85 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

86 Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

87 Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team

88 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar 0:00:46

89 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

90 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

91 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

92 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

93 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

94 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

95 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk 0:00:50

96 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus 0:00:51

97 Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

98 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

99 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

100 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:53

101 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat 0:01:02

102 Cédric Pineau (Fra) FDJ 0:01:04

103 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp

104 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

105 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

106 Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

107 Thibaut Pinot (Fra) FDJ 0:01:14

108 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge

109 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

110 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano 0:01:40

111 Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:50

112 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team

113 André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi 0:02:43

114 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp 0:04:20

115 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team 0:07:06

116 Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus 0:07:12

117 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:12:46

118 Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team

119 Maxime Daniel (Fra) Sojasun

120 Luke Roberts (Aus) Team Stölting

121 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk

122 Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

123 Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun

124 Christian Mager (Ger) Team Stölting

125 Brice Feillu (Fra) Sojasun

126 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka

127 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun

128 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

129 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

130 Christophe Kern (Fra) Team Europcar

131 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk

132 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:15:03

133 Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team 0:15:09

134 Manuel Straub (Ger) Team Heizomat 0:15:12

135 Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat

136 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team

137 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team 0:20:03

138 Andrea Ciacchini (Ita) Team Novo Nordisk

139 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:20:12

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga