Rigoberto UranRigoberto Uran (Team Sky) chce odejść z brytyjskiej drużyny, aby móc wystartować w Tour de France 2014 jako lider. Drużyną, która mogłaby spełnić jego oczekiwania wydaje się być Omega Pharma-Quick Step.

Menadżer Kolumbijczyka Giuseppe Acquadro powiedział, że najprawdopodobniej odejdzie on ze Sky: W przeciwieństwie do Henao, który znajduje się w takiej samej sytuacji, Uran nie chce zostać w Sky. Ma ambicje, aby w przyszłym roku wystartować w Tour de France jako lider, ale także w innych Grand Tourach występować w takiej roli. Sky ma Froome`a, Wigginsa i Porte, zatem jest tam zbyt wielu kandydatów do liderów na wieloetapowe wyścigi.

Według francuskiego dziennika L`Equipe najbardziej prawdopodobnym pracodawcą dla Urana jest belgijska Omega Pharma-Quick Step, która ma w składzie wielu znakomitych kolarzy, ale nie posiada lidera na Grand Toury.

Obecnie Rigoberto Uran bierze udział w wyścigu Giro d`Italia, gdzie wygrał etap i zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej tracąc do lidera 2 minuty i 46 sekund.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska