viscontiw17. etap Giro d`Italia wygrał po raz drugi w tym wyścigu Giovanni Visconti z Movistaru. Jest to trzecie z rzędu zwycięstwo dla hiszpańskiej ekipy. Liderem pozostał Vincenzo Nibali. Przemek Niemiec jest 5., a Rafał Majka 8. 

Start 17 etapu Giro d’Italia był usytuowany w Caravaggio, a po przejechaniu 214 km kolarze mieli finiszować w Vicenzy. 192 km trasy było płaskie jak stół, ale pod koniec organizatorzy przygotowali “niespodziankę”. Zawodnicy mieli do pokonania wzniesienie Crosara, o długości ponad 5 km i średnim nachyleniu 6,8 %. Ten podjazd mógł skutecznie przeszkodzić w walce sprinterom, którzy już dawno nie mieli szansy do pokazania swoich umiejętności.

Po kilku kilometrach rywalizacji na czoło wysforowała się czwórka zawodników: Miguel Angel Rubiano Chavez (Androni – Venezuela), Luke Durbridge (Orica-GreenEDGE), Gert Dockx (Lotto – Belisol)oraz zwycięzca 9 etapu tegorocznego Giro, Maxim Belkov (Katusha). Peleton cały czas kontrolował ucieczkę, nie pozwalając harcownikom na wiele.

Faworyci starali się jechać bardzo czujnie i byli widoczni w czubie peletonu. Pierwszym zawodnikiem z ucieczki, który został złapany był Maxim Belkov.

Ponad minutę na około 15 km przed metą traciła grupa z Markiem Cavendishem (OPQS), z którym jechał m.in. Michał Gołaś. Kolarze Omegi mocno pracowali, aby dowieźć “Cavsa” do grupy liderów, lecz ostatecznie nie zdołali tego dokonać.

Kolejną niezwykle ciekawą akcją popisał się Giovanni Visconti (Movistar), który przez kilkanaście kilometrów w końcówce prowadził wyścig zostawiając za sobą grupę z Vincenzo Nibalim (Astana) – liderem wyścigu. Jego przewaga od około 16 km przed metą utrzymywała się na poziomie 30 sekund. Ta przepiękna akcja zakończyła się powodzeniem i przyniosła Sycylijczykowi drugą wygraną etapową w tegorocznym Giro d`Italia.

Wyniki:

1 VISCONTI Giovanni Movistar Team 16 80 5:15:34

2 NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 8 50 0:19

3 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 4 35 ,,

4 POZZATO Filippo Lampre – Merida 2 25 ,,

5 HONDO Danilo RadioShack – Leopard 1 18 ,,

6 PUCCIO Salvatore Sky Procycling 15 ,,

7 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 12 ,,

8 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 10 ,,

9 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 8 ,,

10 EVANS Cadel BMC Racing Team 6 ,,

11 SANTAMBROGIO Mauro Vini Fantini 5 ,,

12 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 4 ,,

13 TROFIMOV Yuri Katusha Team 3 ,,

14 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ 2 ,,

15 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 1 ,,

16 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,

17 AGNOLI Valerio Astana Pro Team ,,

18 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team ,,

19 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team ,,

20 CATALDO Dario Sky Procycling ,,

21 URAN Rigoberto Sky Procycling ,,

22 SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi ,,

23 INTXAUSTI Benat Movistar Team ,,

24 KANGERT Tanel Astana Pro Team ,,

25 GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team ,,

26 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida ,,

27 SCARPONI Michele Lampre – Merida ,,

28 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

29 KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team ,,

30 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard ,,

31 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff ,,

32 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela ,,

33 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,

34 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela ,,

35 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale ,,

36 MORABITO Steve BMC Racing Team ,,

37 KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team ,,

38 ARU Fabio Astana Pro Team ,,

39 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team ,,

40 DI LUCA Danilo Vini Fantini ,,

41 BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 0:50

42 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 1:11

43 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard ,,

44 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,

45 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,

46 HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling ,,

47 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 1:19

48 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 1:37

49 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,

50 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,

51 DE KORT Koen Team Argos – Shimano ,,

52 SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team ,,

53 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step ,,

54 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,

55 CLEMENT Stef Blanco Pro Cycling Team ,,

56 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,

57 GARATE Juan Manuel Blanco Pro Cycling Team ,,

58 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,

59 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team ,,

60 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,

61 PAOLINI Luca Katusha Team ,,

62 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,

63 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE ,,

64 MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team ,,

65 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

66 DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team ,,

67 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,

68 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,

69 SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,

70 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,

71 GATTO Oscar Vini Fantini ,,

72 BRUTT Pavel Katusha Team ,,

73 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

74 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,

75 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi ,,

76 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

77 IGNATENKO Petr Katusha Team ,,

78 GARZELLI Stefano Vini Fantini ,,

79 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida ,,

80 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

81 TIRALONGO Paolo Astana Pro Team ,,

82 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi ,,

83 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

84 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,

85 RODRIGUEZ Jackson Androni – Venezuela ,,

86 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,

87 STORTONI Simone Lampre – Merida 1:46

88 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida ,,

89 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale ,,

90 WEENING Pieter Orica GreenEDGE ,,

91 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

92 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 1:55

93 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 2:00

94 KNEES Christian Sky Procycling ,,

95 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 2:09

96 CARUSO Giampaolo Katusha Team 2:38

97 LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 3:12

98 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team ,,

99 VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,

100 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team ,,

101 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

102 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,

103 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,

104 ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

105 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,

106 GUSEV Vladimir Katusha Team ,,

107 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 0:19

108 PRONI Alessandro Vini Fantini 5:22

109 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 5:53

110 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 6:26

111 STETINA Peter Garmin – Sharp ,,

112 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

113 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 7:28

114 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 8:09

115 FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ ,,

116 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team ,,

117 ZEITS Andrey Astana Pro Team ,,

118 REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team ,,

119 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team ,,

120 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,

121 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

122 RABOTTINI Matteo Vini Fantini ,,

123 BULGAC Brian Lotto Belisol Team ,,

124 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,

125 DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE ,,

126 MEIER Christian Orica GreenEDGE ,,

127 COBO ACEBO Juan Jose Movistar Team ,,

128 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,

129 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,

130 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,

131 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia ,,

132 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 9:33

133 HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,

134 TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,

135 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini ,,

136 DOWSETT Alex Movistar Team ,,

137 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard ,,

138 OSS Daniel BMC Racing Team ,,

139 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,

140 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,,

141 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,

142 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,

143 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team ,,

144 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,

145 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team ,,

146 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia ,,

147 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,

148 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,

149 DURASEK Kristijan Lampre – Merida ,,

150 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team ,,

151 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia ,,

152 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia ,,

153 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

154 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp ,,

155 ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ ,,

156 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff ,,

157 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi ,,

158 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

159 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

160 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

161 FERRARI Roberto Lampre – Merida ,,

162 CAPECCHI Eros Movistar Team ,,

163 LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

164 BLYTHE Adam BMC Racing Team ,,

165 MOURIS Jens Orica GreenEDGE ,,

166 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team ,,

167 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team ,,

168 PATE Danny Sky Procycling ,,

169 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

170 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,

171 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 9:48

172 BELKOV Maxim Katusha Team 11:05

DNS ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard –

Klasyfikacja generalna:

1 (1) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 73:11:29

2 (2) EVANS Cadel BMC Racing Team 1:26

3 (3) URAN Rigoberto Sky Procycling 2:46

4 (4) SCARPONI Michele Lampre – Merida 3:53

5 (5) NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 4:13

6 (6) SANTAMBROGIO Mauro Vini Fantini 4:57

7 (7) BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 5:15

8 (8) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 5:20

9 (9) INTXAUSTI Benat Movistar Team 5:47

10 (10) GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team 7:24

11 (11) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 7:34

12 (12) KANGERT Tanel Astana Pro Team 7:43

13 (13) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 8:15

14 (14) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 8:19

15 (15) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 8:36

16 (16) TROFIMOV Yuri Katusha Team 9:02

17 (17) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 11:18

18 (18) KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team 15:04

19 (19) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 18:26

20 (20) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 21:34

21 (21) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 23:12

22 (23) MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ 26:12

23 (22) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 27:24

24 (24) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 28:18

25 (25) KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team 28:23

26 (27) DI LUCA Danilo Vini Fantini 31:41

27 (26) SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 32:41

28 (29) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 33:34

29 (28) ROSA Diego Androni – Venezuela 35:15

30 (31) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM 42:15

31 (30) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 43:15

32 (32) GARATE Juan Manuel Blanco Pro Cycling Team 43:21

33 (33) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 44:21

34 (34) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 45:49

35 (36) VISCONTI Giovanni Movistar Team 53:29

36 (35) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 55:29

37 (37) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 56:12

38 (38) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 59:31

39 (39) MORABITO Steve BMC Racing Team 59:36

40 (40) CARUSO Giampaolo Katusha Team 1:04:40

41 (41) AGNOLI Valerio Astana Pro Team 1:04:47

42 (42) IGNATENKO Petr Katusha Team 1:06:45

43 (44) WEENING Pieter Orica GreenEDGE 1:08:37

44 (46) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 1:08:39

45 (47) KARPETS Vladimir Movistar Team 1:11:13

46 (43) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 1:14:43

47 (48) ARU Fabio Astana Pro Team 1:15:50

48 (45) PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 1:17:17

49 (49) RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 1:17:46

50 (50) RODRIGUEZ Jackson Androni – Venezuela 1:23:19

51 (52) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 1:25:02

52 (54) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:26:26

53 (56) SELLA Emanuele Androni – Venezuela 1:26:43

54 (51) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 1:28:10

55 (55) STETINA Peter Garmin – Sharp 1:31:07

56 (58) CLEMENT Stef Blanco Pro Cycling Team 1:31:19

57 (59) PAOLINI Luca Katusha Team 1:31:21

58 (60) GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 1:33:15

59 (57) RABOTTINI Matteo Vini Fantini 1:33:32

60 (53) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 1:33:43

61 (61) STORTONI Simone Lampre – Merida 1:35:42

62 (63) VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 1:37:36

63 (65) CATALDO Dario Sky Procycling 1:41:10

64 (62) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 1:42:07

65 (64) KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE 1:48:01

66 (69) LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 1:48:44

67 (72) MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 1:49:32

68 (71) KNEES Christian Sky Procycling 1:49:43

69 (66) DURASEK Kristijan Lampre – Merida 1:50:36

70 (70) GUSEV Vladimir Katusha Team 1:50:43

71 (67) BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 1:51:03

72 (74) PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

73 (68) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:53:10

74 (76) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 1:56:34

75 (78) DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 1:57:00

76 (73) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 1:58:06

77 (79) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 1:58:20

78 (81) MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 1:59:47

79 (80) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 1:59:51

80 (83) DE KORT Koen Team Argos – Shimano 2:03:20

81 (75) CAPECCHI Eros Movistar Team 2:04:08

82 (85) PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 2:04:45

83 (77) ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ 2:04:53

84 (82) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 2:06:54

85 (89) NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 2:07:42

86 (88) WYSS Danilo BMC Racing Team 2:09:03

87 (91) VRECER Robert Euskaltel – Euskadi 2:10:12

88 (84) SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 2:12:33

89 (86) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 2:13:16

90 (95) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 2:13:56

91 (96) GATTO Oscar Vini Fantini 2:15:19

92 (87) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 2:15:36

93 (97) COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 2:16:44

94 (100) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 2:17:23

95 (90) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 2:17:45

96 (92) KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 2:18:32

97 (101) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 2:18:56

98 (98) PRONI Alessandro Vini Fantini 2:20:57

99 (93) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 2:21:01

100 (94) LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 2:21:29

101 (99) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 2:22:03

102 (104) SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 2:23:21

103 (105) HONDO Danilo RadioShack – Leopard 2:23:35

104 (103) DOCKX Gert Lotto Belisol Team 2:24:47

105 (107) TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 2:26:36

106 (102) REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team 2:28:04

107 (109) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 2:30:03

108 (106) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 2:32:52

109 (112) GARZELLI Stefano Vini Fantini 2:33:12

110 (111) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 2:34:05

111 (113) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 2:35:42

112 (118) LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ 2:36:25

113 (108) COBO ACEBO Juan Jose Movistar Team 2:37:13

114 (115) BRUTT Pavel Katusha Team 2:37:19

115 (116) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 2:37:24

116 (114) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 2:37:38

117 (120) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 2:37:57

118 (110) ZEITS Andrey Astana Pro Team 2:38:01

119 (117) VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 2:39:06

120 (122) POZZATO Filippo Lampre – Merida 2:39:11

121 (119) BENNETT George RadioShack – Leopard 2:39:21

122 (123) LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 2:41:20

123 (127) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 2:42:00

124 (125) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 2:42:19

125 (128) MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox ,,

126 (121) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 2:44:42

127 (129) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 2:46:05

128 (124) CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 2:50:07

129 (134) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 2:50:21

130 (126) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 2:50:58

131 (135) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 2:51:05

132 (137) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 2:52:47

133 (136) VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 2:53:29

134 (130) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 2:53:57

135 (132) TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team 2:54:44

136 (133) PATE Danny Sky Procycling ,,

137 (141) BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 2:58:56

138 (142) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 3:00:51

139 (144) ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 3:03:23

140 (138) BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 3:04:38

141 (147) CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 3:05:22

142 (139) OSS Daniel BMC Racing Team 3:06:43

143 (140) MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 3:07:30

144 (154) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 3:10:29

145 (145) MEIER Christian Orica GreenEDGE 3:10:30

146 (143) HUNTER Robert Garmin – Sharp 3:10:36

147 (146) DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 3:11:25

148 (148) BULGAC Brian Lotto Belisol Team 3:12:58

149 (149) FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ 3:13:06

150 (151) DOWSETT Alex Movistar Team 3:15:24

151 (150) BELKOV Maxim Katusha Team 3:16:26

152 (152) GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 3:17:45

153 (153) FERRARI Roberto Lampre – Merida 3:18:01

154 (155) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 3:20:40

155 (156) TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 3:20:48

156 (157) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 3:22:16

157 (162) ERMETI Giairo Androni – Venezuela 3:23:40

158 (158) TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,

159 (159) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 3:25:21

160 (160) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 3:27:37

161 (161) DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 3:30:59

162 (163) MOURIS Jens Orica GreenEDGE 3:33:40

163 (164) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 3:34:31

164 (165) WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM 3:36:07

165 (166) KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 3:36:33

166 (167) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 3:46:00

167 (173) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 3:49:45

168 (168) MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 3:52:01

169 (171) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 3:52:30

170 (169) BLYTHE Adam BMC Racing Team 3:54:08

171 (170) MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi 3:54:53

172 (172) ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 3:56:50

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga, Marta Wiśniewska