Amerykański zespół Garmin-Sharp ogłosił, że Alex Rasmussen nie jest już ich zawodnikiem.  Duńczyk stracił miejsce w zespole po tym jak został zdyskwalifikowany na okres 18  miesięcy przez Trybunał  Arbitrażowy  do spraw Sportu (CAS).

Kara obowiązuje  od dnia 1 października 2011, dodatkowo zostały anulowane wszystkie jego wyniki osiągnięte w okresie od 28 kwietnia 2011 do 14 września 2011. Karencja kończy się w dniu 1 marca 2013.

Rasmussen aż trzykrotnie ominął kontrolę antydopingową (dwa razy w 2010 i raz w 2011), a jego ówczesna ekipa HTC Highroad, rozwiązała z nim umowę.  Garmin-Sharp zdecydował się podpisać z nim kontrakt na rok 2012 po tym jak jego rodzima federacja uniewinniła go ze wszelkich zarzutów, ze względu na błędy proceduralne ze strony UCI.

CAS po postępowaniu odwoławczym złożonym prze UCI, wydał  dzisiaj decyzję o nałożeniu na duńskiego zawodnika 18 miesięcznej dyskwalifikacji. Rasmussen po ogłoszeniu wyroku  zapowiedział, że nie zamierza odchodzić na emeryturę i po okresie karencji  powróci do ścigania…

Asia

Poprzedni artykułTour de Pologne 2012: Paweł Cieślik: „Być jednym z głównych aktorów…”
Następny artykułZ Cavendishem wszystko w porządku
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments