Jak powiedział nam dyrektor Tour de Pologne, Czesław Lang przyszłoroczna trasa jest w 100% ustalona. “Na razie nie chcę zdradzać szczegółów, ale miasta startowe i kończące etapy są już znane.”

Wystartujemy z Karpacza, oczywiście nie zabraknie Orlinka, choć jak zawsze kończył, tak w przyszłym roku będzie zaczynał, meta w Jeleniej Górze.

Drugi, najdłuższy etap będzie prowadził z Wałbrzycha, doliną kłodzką, wzdłuż Odry do Opola. Kolejny etap z Kędzierzyna Koźla do Cieszyna, ale tak poprowadzony, że dwukrotnie kolarze podjadą m.in. pod Zameczek. Czwarty odcinek będzie dla sprinterów – Będzin – Katowice.

W piątym dniu pojedziemy z Rabki do Zakopanego, tu pierwszy raz kolarze podjadą po Gliczarów. Szósty etap ze startem i metą w Bukowinie, to kolejny górski etap. Będzie troszkę inaczej poprowadzony niż w tym roku. Mogę powiedzieć, że zapowiada się ciekawie. Ostatni dzień to Kraków – Kraków” – powiedział Czesław Lang podczas wywiadu, którego udzielił dla serwisu naszosie.pl.

Trasa Tour de Pologne 2012:

10.07.2012 (wtorek) Karpacz – Jelenia Góra

11.07.2012 (środa) Wałbrzych – Opole

12.07.2012 (czwartek) Kędzierzyn Koźle – Cieszyn

13.07.2012 (piątek) Będzin – Katowice

14.07.2012 (sobota) Rabka Zdrój – Zakopane

15.07.2012 (niedziela) Bukowina Tatrzańska – Bukowina Tatrzańska

16.07.2012 (poniedziałek) Kraków – Kraków

“Etapy będą ciekawe, staramy się je wydłużyć, rozciągnąć, tak aby były atrakcyjne dla tych, którzy będą przygotowywali się do Igrzysk olimpijskich. Mamy bardzo wiele zgłoszeń. Już dziś mogę powiedzieć, że w przyszłym roku zobaczymy kolarzy ze ścisłej światowej czołówki” – dodał.

Obszerny wywiad z Czesławem Langiem już wkrótce na naszej stronie. Zapraszamy!