Szwajcarski magazyn Illustrated oskarża Kazacha Aleksandra Winokurowa o zakup zwycięstwa w wyścigu Liege-Bastogne-Liege w 2010 roku!

Kolarz Astany jest oskarżony o zapłacenie 100.000 euro na rzecz Alexandra Kolobneva, z którym uciekał podczas wyścigu. Kolobnev nie stawił oporu na finiszu.

Szwajcarski tygodnik oskarża kolarza na podstawie wymiany maili między Winokurowem i Kolobnevem dzień po wyścigu. Kolobnev podał numer swojego konta bankowego, na które trafiła gotówka od „Wino”.

Przypomnijmy, że kilka dni temu okazało się, że hakerzy włamali się na pocztę Wionourowa.

Zapytany przez Illustrated, Aleksander Winokurow odpiera zarzuty. „W mojej karierze nigdy coś takiego nie miało miejsca. Zawsze walczyłem o każde zwycięstwo”, powiedział.

Zapytany o zapłatę 100.000 euro na konto Kolobneva w kilka tygodni po zwycięstwie, Winokurow powiedział: „To jest moje życie prywatne, nie rozmawiałem z policją. Te oskarżenia są nieprawdziwe (…) Często udzielam kredytów na lewo i prawo.”

Poprzedni artykułBartosz Huzarski: ” Łaskawa jesień, a co nas czeka w zimie?”
Następny artykułKolarski alfabet, czyli sezon 2011 od A do Z
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments