Zwycięzca Tour de France 2011 – Cadel Evans zapowiedział, że jeszcze co najmniej dwa razy w swojej karierze chce wystartować w Wielkiej Pętli.

W lipcu, Evans został najstarszym zwycięzcą Tour de France. Australijczyk, jako pierwszy kolarz ze swojego kraju, dokonał tego w wieku 34. lat. Podobnie jak Francuz Henri Pelissier w 1923 roku.

Były mistrz świata, już do końca swojej kariery chce poświęcić się wyścigowi dookoła Francji. Zapytany o to, kiedy odejdzie na sportową emeryturę – odpowiedział: „Po dwóch następnych Tourach, udanych Tourach. Myślę, że to minimum dla mojej kariery”, powiedział Evans.

„Cały czas polepszam swoje umiejętności. W sposób fizyczny, nie odczuwam, że się starzeję”, kontynuował. „Jak długo będę mógł walczyć o zwycięstwo w Tourze, tak długo chcę się ścigać”.

Evans rozpocznie sezon 2012 od startów na Majorce. Australijczyk stanie na starcie serii klasyków Iberostar Mallorca Cycling Challenge, która potrwa od 5 do 9 lutego.