Cadel Evans rozpocznie sezon 2012 od wyścigów na Majorce. Zwycięzca Tour de France, potwierdził swoją obecność podczas serii klasyków –  Iberostar Mallorca Cycling Challenge, która potrwa od 5. do 9. lutego.

BMC Racing Teamm wysyła na hiszpańskie wyspy liczny skład, który będzie się zmieniał na każdym wyścigu. Znaleźli się w nim: Brent Bookwalter, Marcus Burghardt, Steve Cummings, Yannick Eijssen, Matthias Frank, Amaël Moinard, Steve Morabito, Marco Pinotti, Manuel Quinziato, Mauro Santambrogio, Johann Tschopp, Ivan Sataromita i Tejay Van Garderen.

Evans, to nie jedyne wielkie nazwisko które pojawi się w tych wyścigach. W ubiegłym tygodniu, swoją obecność zapowiedzieli jego rywale z podium Wielkiej Pętli, Andy i Frank Schleck (obaj RadioShack-Nissan-Trek).

Obecność w pięciu wyścigach, zapowiedziało już kilka ekip WorldTour: BMC, RadioShack, Katiusza, Omega Pharma-Quick Step, Lotto-Belisol i Sky Team. Do tej pory, zgłosiły się dwie ekipy pro-kontynentalne: Cofidis i NetApp.

Challenge Mallorca to seria pięciu jednodniowych wyścigów. Każdy z nich ma osobną klasyfikację, jednak na koniec wyłaniany jest zwycięzca klasyfikacji generalnej. Liczone są wtedy punkty, uzyskane za każdy wyścig.

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments