Team Saxo Bank-SunGard, od przyszłego sezonu zmienia nazwę na Team Saxo Bank. Związane jest to z wycofaniem się ze sponsoringu firmy SunGard. Samodzielnym właścicielem duńskiej ekipy, zostanie więc bank. Szef drużyny, Bjarne Riis powiedział, że zmiana nie wpłynęła na budżet zespołu.

Saxo Bank jest sponsorem zespołu Riis`a od 2008 roku. W zeszłym sezonie, dołączyła do nich informatyczna firma SunGard. Zgodnie z oświadczeniem zespołu, „Saxo Bank zdecydował się skorzystać z opcji przejęcia finansowania ekipy na wyłączność. Tym samym, stali się głównym sponsorem tytularnym”.

Właściciel zespołu Bjarne Riis powiedział. „Jestem dumny, że wielka, profesjonalna korporacja jaką jest Saxo Bank, nie tylko nadal chce czerpać korzyści handlowe ze sponsoringu naszego zespołu, ale także pokazuje swoje zaangażowanie i wiarę w naszą pracę. Bez tego, nie zdecydowaliby się zostać naszym sponsorem tytularnym”.

Zadowoleni z obrotu spraw, są również przedstawiciele Saxo Banku. „Saxo Bank chce zostać tytularnym sponsorem drużyny Bjarne Riisa. To oferta, której nie mogliśmy odrzucić. Od samego początku, szczerze wspieramy tę ekipę. Dzięki temu, zyskujemy kolejnych klientów na światowym rynku”.

Andrzej

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments