Jest już przesądzone, że w przyszłym sezonie zawodowa grupa kolarska z Polkowic będzie ścigać się w trzeciej dywizji, pod nazwą CCC Polkowice. Chcemy zobaczyć, jak ta młoda grupa będzie funkcjonowała – mówi Krzysztof Korsak, dyrektor MKS Polkowice, klubu, w ramach którego funkcjonuje zawodowa grupa kolarska.

Sponsorzy grupy zdecydowali, że będzie ona ścigać się w trzeciej dywizji, a w składzie będą dominować kolarze młodzi, których zadaniem będzie zdobywanie kolarskich szlifów pod okiem doświadczonego Tomasza Kiendysia.

– Postanowiliśmy, że stawiamy na młodych zawodników. Przyszły sezon chcemy po prostu przejechać i zobaczyć jak to wszystko będzie funkcjonować. Potem przyjdzie czas na bardziej perspektywiczne plany – zaznacza Korsak.

Poza wspomnianym Kiendysiem w składzie grupy z Polkowic pozostaną: Paweł Charucki, Rafał Ratajczyk, Adrian Honkisz, Sylwester Janiszewski, Mateusz Taciak, Kamil Zieliński i Dariusz Batek. Do tej grupy dołączą Piotr Gawroński, Łukasz Owsian i Grzegorz Stępniak.

Nie zmieni się natomiast sztab ekipy. Na stanowisku dyrektora sportowego pozostanie więc Piotr Wadecki, a Robert Krajewski będzie pełnił funkcję dyrektora koordynatora.

Rezygnacja z walki w drugiej dywizji oznacza, że kolarzy z Polkowic nie zobaczymy na trasie przyszłorocznego Tour de Pologne.

Źródło: www.gazetalubuska.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments