Joaquin Rodriguez jest zadowolony ze zmian, jakie prowadzi nowy szef drużyny Katusha, Hans-Michael Holczer. Hiszpan zdradził również swoje nowe plany startowe.

„Przejęcie szefostwa drużyny przez Holczera przyniosło wiele potrzebnych zmian. Zarówno w organizacji ekipy jak i w jej składzie. Staliśmy się bardziej niemieccy i międzynarodowi”, powiedział Rodriguez. „Mamy wielu zawodników z innych krajów. W zespole panuje teraz większa różnorodność. Przez to, jesteśmy gotowi do walki we wszystkich wyścigach na całym świecie”.

Hiszpan jest zadowolony z transferu swojego rodaka Oscara Freire, który od przyszłego sezonu dołączy do Katushy. „Oprócz zwycięstw, Oscar niesie za sobą niesamowity bagaż doświadczenia. Ja jestem jak najbardziej za jego obecnością w naszym składzie”.

32-latek najprawdopodobniej po raz kolejny odpuści start w Tour de France, aby skoncentrować się na dwóch pozostałych Wielkich Tourach. Wielka Pętla, to duża ilość kilometrów jazdy na czas, co jest piętą achillesową filigranowego zawodnika. „Na pewno mógłbym powalczyć we Francji, ale potrzebna by mi była znakomita forma i masa szczęścia. Górskie profile Giro i Vuelty, to znacznie więcej okazji na zwycięstwa etapowe i podium w całym wyścigu”.

Program startów na pierwszą część sezonu „Purito”, zbliżona jest do jego kalendarza z 2011.r. Sezon 2012 zainauguruje od Challenge de Mallorca by następnie przejechać: Volta ao Algarve, Vuelta a Andalucia oraz Tirreno-Adriatico. Następne w kolejności będzie Volta a Catalunya lub obóz wysokogórski przed wyścigiem dookoła Kraju Basków. Potem czas na klasyki, Amstel Gold Race, Flèche Wallone oraz Liège-Bastogne-Liège.

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments