Ekipa Movistar, wygrała 3. etap Vuelta a Burgos – drużynową jazdę na czas. Liderem wyścigu pozostał Joaquin Rodriguez (Katusha).

Dystans to 11,6 kilometra, a start zlokalizowany był w Pradoluendo podczas gdy meta w miejscowości Belorado. Movistar, pokonało trasę w czasie 09:54! Co dało przeciętną 66,6 km/h! Druga pozycja dla ekipy lidera wyścigu. Rosyjska Katusha do zwycięzców miała 10 sekund. Trzecia pozycja dla Włochów z Acqua e Sapone, którzy do Hiszpanów mięli 13 sekund.

Na pozycji lidera wyścigu, pozostał Joaquin Rodriguez. „Purito” ma 7 sekund nad Sergio Pardillą Belllón (Movistar Team). Taką samą stratę ma trzeci David Lopez Garcia (Movistar Team).