Piąty dzień ścigania w okolicach duńskiej Kopenhagi to wyścigi ze startu wspólnego juniorów oraz elity kobiet. Tego dnia, w sumie zobaczymy sześcioro zawodników i zawodniczek w biało-czerwonych strojach.

Rano 9 pofałdowanych, 14 kilometrowych rund pokonają juniorzy. Łącznie da to dystans 126 kilometrów . Start odbędzie się o 9:00, meta przewidywana jest na około 12:30. W tym wyścigu pojedzie trójka Polaków, a będą to: Patryk Komisarek (ALKS Stal Grudziądz), Arkadiusz Owsian (TKK Pacyfik Toruń) oraz Paweł Samol (GK Gliwice).

Tytułu z przed roku, bronić będzie z jedynką na plecach Francuz Olivier Le Gac. Kapitan „trójkolorowych”, do pomocy ma aż 7. zawodników w tym aktualnego mistrza Europy w wyścigu ze startu wspólnego, Pierr`a Henri`ego Lecusinier. Groźny będzie Holender Ivan Slik oraz Nowozelandczyk James Oram. Wielu będzie obserwować poczynania nowego nabytku kontynentalnego Rabobanku, syna Erika Zabela, Ricka. Uwaga na Włocha Alberto Bettiola oraz na jak zwykle mocnych w młodszych kategoriach Rosjan.

O 13:30, do rywalizacji przystąpi elita kobiet. Na starcie pojawi się kwiat polskiego kolarstwa kobiecego, czyli: Paulina Brzeźna – Bentkowska (LKS Atom Ogniwo Dzierżoniów), Sylwia Kapusta – Szydlak (Gauss) oraz Małgorzata Jasińska (S.C. Michela Fanini Rox). Liczymy na dobry występ naszych Pań, które w tym roku notują bardzo dobre wyniki.

Kobiety do pokonania mają dziesięć 14 kilometrowych rund. Łącznie daje to dystans 140 kilometrów. Tytułu z przed roku, będzie bronić Włoszka Giorgia Bronzini. 28-letnia zawodniczka, z pewnością może liczyć na najbardziej utytułowaną koleżankę z kadry, Tatianę Guderzo  oraz wschodzącą gwiazdę kobiecego kolarstwa, Elisę Longo Borghini. Deptać im po piętach będą Holenderki z Marianne Vos na czele. Również Niemki i ich dwie największe gwiazdy Trixi Worrack oraz Jutith Arndt, będą miały chrapkę na medal. W barwach Wielkiej Brytanii zobaczymy m.in Nicole Cooke oraz niepocieszoną po czasówce Emmę Pooley. Groźne będą również będące w formie Kanadyjki.

Lista startowa wyścigu elity kobiet

Lista startowa wyścigu juniorów

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments