Drugi dzień Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym, które odbywają się w duńskiej Kopenhadze, to wyścigi na czas juniorów oraz elity kobiet.

Rano na dwóch rundach po 13,9 km, które w sumie dają 27,8 km, ścigać się będą juniorzy. Na starcie stanie jeden Polak, 17-letni Wojciech Sykała (GKS Tarnovia Tarnowo Podgórne). Mistrz Polski juniorów w jeździe na czas, pojawi się na rampie startowej o 10:14.

Największym faworytem tego wyścigu wydaje się być mistrz Europy w tej specjalności, Włoch Alberto Bettiol. Warto również zwrócić uwagę na Holendra Ivara Slika, vice mistrza Europy Francuza Alexisa Gougearda oraz Rosjanina, Alexeya Rybakina.

O 14 rozpocznie się wyścig elity kobiet. W tej kategorii, nie zobaczymy niestety żadnej z naszych reprezentantek. Panie do pokonania mają tę samą trasę i dystans co ich młodsi koledzy.

Tytułu z ubiegłego roku, bronić będzie Brytyjka Emma Pooley. Jej najgroźniejszą rywalką, wydaje się być Niemka Judith Arndt. Groźna powinna być tez młodzieżowa mistrzyni Europy, Francuska Mélodie Lesueur oraz Marianne Vos z Holandii.

Lista startowa wyścigu juniorów

Lista startowa wyścigu elity kobiet

Andrzej