Peter Sagan (Liquigas-Cannondale), zadebiutuje dziś podczas pierwszego Wielkiego Touru w karierze. Młody Słowak, pojedzie w Vuelta a Espana by wygrać etap oraz pomóc Vincenzo Nibaliemu w obronie tytułu z przed roku.

“Jest to dla mnie, zupełnie nowe doświadczenie, więc jestem ciekawy, jak mój organizm zniesie trzy tygodnie ścigania”, powiedział Sagan.

“Mimo, że mam już na swoim koncie, przejechane kilka wymagających, mniejszych wyścigów etapowych, to teraz będzie zupełnie inaczej. Muszę utrzymać formę przez cały wyścig. Jeśli chcę dojechać do Madrytu, nie mogę sobie pozwolić na jakieś kryzysy”, kontynuuje zwycięzca Tour de Pologne.

“Mam wszystko ułożone, tak by rywalizować na najwyższym poziomie. Zawdzięczam to dobremu treningowi i przygotowaniom”, mówi Sagan. “Bardzo chciałbym wygrać etap, to oczywiste, ale nie chcą budować wokół siebie zbyt wielu oczekiwań lub niepotrzebnej presji. Staram się zachować zimną krew w wyścigach, odkąd przeszedłem na zawodowstwo. Podczas Vuelty, również chcę się nauczyć czegoś nowego”.

Andrzej