Znamy już ostateczną listę startową rozpoczynającego się w sobotę ostatniego tegorocznego wielkiego touru – Vuelta a Espana. Z numerem jeden Vincenzo Nibali (Liquigas). Na starcie stanie czterech Polaków!

Peleton będzie liczył 198 zawodników. Z numerem 94 pojedzie Przemysław Niemiec, z numerem 166 Rafał Majka, z numerem 167 Jarosław Marycz, a Michał Gołaś na plecach będzie miał numer 213. Polakom życzymy powodzenia!

Szczegółowe mapy poszczególnych etapów Vuelta a Espana 2011 > tutaj

LIQUIGAS-CANNONDALE
1 – NIBALI Vincenzo (ITA19841114)
2 – CAPECCHI Eros (ITA19860613)
3 – CARUSO Damiano (ITA19871012)
4 – DA DALTO Mauro (ITA19810408)
5 – MARANGONI Alan (ITA19840716)
6 – NERZ Dominik (GER19890825)
7 – SAGAN Peter (SVK19900126)
8 – AGNOLI Valerio (ITA19850106)
9 – BELLOTTI Francesco (ITA19790806)

AG2R LA MONDIALE
11 – ROCHE Nicolas (IRL19840703)
12 – BONNAFOND Guillaume (FRA19870623)
13 – CHAMPION Dimitri (FRA19830906)
14 – DESSEL Cyril (FRA19741129)
15 – HOUANARD Steve (FRA19860402)
16 – LE LAY David (FRA19791230)
17 – MONDORY Lloyd (FRA19820426)
18 – MONTAGUTI Matteo (ITA19840106)
19 – PERGET Mathieu (FRA19840918)

ANDALUCIA CAJA GRANADA
21 – BERNABEU ARMENGOL Vicente David (ESP 19750109)
22 – BENITEZ ROMAN Jose Alberto (ESP 19811114)
23 – CABELLO BAENA Antonio (ESP 19900109)
24 – LOBATO DEL VALLE Juan Jose (ESP 19881229)
25 – PALOMARES VILLAPLANA Adrian (ESP 19760218)
26 – PIEDRA PEREZ Antonio (ESP 19851010)
27 – ROLDAN CARMONA Jose Luis (ESP 19851113)
28 – ROSENDO PRADO Jesus (ESP 19820316)
29 – TORIBIO ALCOLEA Jose Vicente (ESP 19851222)

BMC RACING TEAM
31 – FRANK Mathias (SUI19861209)
32 – KOHLER Martin (SUI19850717)
33 – PHINNEY Taylor (USA19900627)
34 – QUINZIATO Manuel (ITA19791030)
35 – SANTAMBROGIO Mauro (ITA19841007)
36 – SANTAROMITA Ivan (ITA19840430)
37 – TSCHOPP Johann (SUI19820701)
38 – VAN AVERMAET Greg (BEL19850517)
39 – KROON Karsten (NED19760129)

COFIDIS, LE CREDIT EN LIGNE
41 – BAGOT Yohan (FRA 19870906)
42 – EDET Nicolas (FRA 19871202)
43 – MATE MARDONES Luis Angel (ESP 19840323)
44 – MONCOUTIE David (FRA 19750430)
45 – SARAMOTINS Aleksejs (LAT 19820408)
46 – SIJMENS Nico (BEL 19780401)
47 – TAARAMAE Rein (EST 19870424)
48 – VOGONDY Nicolas (FRA 19770808)
49 – FOUCHARD Julien (FRA 19860820)

EUSKALTEL-EUSKADI
51 – ANTON HERNANDEZ Igor (ESP19830302)
52 – ISASI FLORES Inaki (ESP19770420)
53 – MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi (ESP19780515)
54 – NIEVE ITURALDE Mikel (ESP19840526)
55 – OROZ UGALDE Juan Jose (ESP19800711)
56 – TXURRUKA Amets (ESP19821110)
57 – VERDUGO MARCOTEGUI Gorka (ESP19781104)
58 – AZANZA SOTO Jorge (ESP19820616)
59 – CAZAUX Pierre (FRA19840607)

GEOX-TMC
61 – COBO ACEBO Juan Jose (ESP 19810211)
62 – BLANCO RODRIGUEZ David (ESP 19750303)
63 – DE LA FUENTE RASILLA David (ESP 19810504)
64 – DUARTE AREVALO Fabio Andres (COL 19860611)
65 – MENCHOV Denis (RUS 19780125)
66 – SASTRE CANDIL Carlos (ESP 19750422)
67 – ARDILA CANO Mauricio (COL 19790521)
68 – BRANDLE Matthias (AUT 19891207)
69 – KOZONTCHUK Dmitry (RUS 19840405)

HTC-HIGHROAD
71 – ALBASINI Michael (SUI19801220)
72 – CAVENDISH Mark (GBR19850521)
73 – DEGENKOLB John (GER19890107)
74 – GOSS Matthew Harley (AUS19861105)
75 – GRABSCH Bert (GER19750619)
76 – HOWARD Leigh (AUS19891018)
77 – MARTIN Tony (GER19850423)
78 – SIVTSOV Kanstantsin (BLR19820809)
79 – VELITS Martin (SVK19850221)

KATUSHA TEAM
81 – RODRIGUEZ OLIVER Joaquin (ESP19790512)
82 – HORRACH RIPPOLL Juan (ESP19740327)
83 – KUSCHYNSKI Aliaksandr (BLR19791027)
84 – LOSADA ALGUACIL Alberto (ESP19820228)
85 – MORENO FERNANDEZ Daniel (ESP19810905)
86 – PAOLINI Luca (ITA19770117)
87 – KARPETS Vladimir (RUS19800920)
88 – TROFIMOV Yury (RUS19840126)
89 – VORGANOV Eduard (RUS19821207)

LAMPRE – ISD
91 – SCARPONI Michele (ITA19790925)
92 – MARZANO Marco (ITA19800610)
93 – MORI Manuele (ITA19800809)
94 – NIEMIEC Przemyslaw (POL19800411)
95 – PEREZ ARRIETA Aitor (ESP19770724)
96 – PETACCHI Alessandro (ITA19740103)
97 – RIGHI Daniele (ITA19760328)
98 – SPEZIALETTI Alessandro (ITA19750114)
99 – GAVAZZI Francesco (ITA19840801)

LEOPARD TREK
101 – BENNATI Daniele (ITA19800924)
102 – CANCELLARA Fabian (SUI19810318)
103 – FUGLSANG Jakob (DEN19850322)
104 – MONFORT Maxime (BEL19830114)
105 – O’GRADY Stuart (AUS19730806)
106 – VIGANO Davide (ITA19840612)
107 – WAGNER Robert (GER19830417)
108 – ZAUGG Oliver (SUI19810509)
109 – ROHREGGER Thomas (AUT19821223)

MOVISTAR TEAM
111 – ERVITI OLLO Imanol (ESP19831115)
112 – GARCIA ACOSTA José Vicente (ESP19720804)
113 – INTXAUSTI ELORRIAGA Benat (ESP19860320)
114 – KONOVALOVAS Ignatas (LTU19851208)
115 – LASTRAS GARCIA Pablo (ESP19760120)
116 – LOPEZ GARCIA David (ESP19810513)
117 – PARDILLA BELLON Sergio (ESP19840116)
118 – BRUSEGHIN Marzio (ITA19740615)
119 – MADRAZO RUIZ Angel (ESP19880730)

OMEGA PHARMA-LOTTO
121 – BAKELANDTS Jan (BEL19860214)
122 – DE GREEF Francis (BEL19850202)
123 – DOCKX Gert (BEL19880704)
124 – HANSEN Adam (AUS19811105)
125 – REYNES MIMO Vicente (ESP19810730)
126 – VAN DE WALLE Jurgen (BEL19770209)
127 – VAN DEN BROECK Jurgen (BEL19830201)
128 – KAISEN Olivier (BEL19830430)
129 – LANG Sebastian (GER19790915)

PRO TEAM ASTANA
131 – KESSIAKOFF Fredrik (SWE19800517)
132 – GASPAROTTO Enrico (ITA19820322)
133 – KANGERT Tanel (EST19870311)
134 – KASHECHKIN Andrey (KAZ19800321)
135 – KISERLOVSKI Robert (CRO19860809)
136 – MIZUROV Andrey (KAZ19730316)
137 – PETROV Evgeny (RUS19780525)
138 – DYACHENKO Alexsandr (KAZ19831017)
139 – JUFRE POU Josep (ESP19750805)

QUICKSTEP CYCLING TEAM
141 – BOONEN Tom (BEL19801015)
142 – CATALDO Dario (ITA19850317)
143 – CHAVANEL Sylvain (FRA19790630)
144 – DE MAAR Marc (AHO19840215)
145 – DE WEERT Kevin (BEL19820527)
146 – MAES Nikolas (BEL19860409)
147 – MALACARNE Davide (ITA19870711)
148 – SEELDRAEYERS Kevin (BEL19860912)
149 – VANDEWALLE Kristof (BEL19850405)

RABOBANK CYCLING TEAM
151 – BARREDO LLAMAZALES Carlos (ESP19810605)
152 – BRESCHEL Matti (DEN19840831)
153 – FREIRE GOMEZ Oscar (ESP19760215)
154 – GARATE Juan Manuel (ESP19760424)
155 – KRUIJSWIJK Steven (NED19870607)
156 – MARTENS Paul (GER19831026)
157 – MOLLEMA Bauke (NED19861126)
158 – SANCHEZ GIL Luis Leon (ESP19831124)
159 – SLAGTER Tom Jelte (NED19890701)

SAXO BANK SUNGARD
161 – SÖRENSEN Chris (DEN19840905)
162 – CHRISTENSEN Mads (DEN19840406)
163 – GUSTOV Volodymir (UKR19770215)
164 – HAEDO Juan José (ARG19810126)
165 – JÖRGENSEN Jonas Aaen (DEN19860420)
166 – MAJKA Rafal (POL19890912)
167 – MARYCZ Jaroslaw (POL19870417)
168 – NUYENS Nick (BEL19800505)
169 – SÖRENSEN Nicki (DEN19750514)

SKIL – SHIMANO
171 – GENIEZ Alexandre (FRA 19880416)
172 – DOI Yukihiro (JPN 19830918)
173 – FRÖHLINGER Johannes (GER 19850609)
174 – GESCHKE Simon (GER 19860313)
175 – KITTEL Marcel (GER 19880511)
176 – TIMMER Albert (NED 19850613)
177 – VEELERS Tom (NED 19840914)
178 – CURVERS Roy (NED 19791227)
179 – DE KORT Koen (NED 19820908)

SKY PROCYCLING
181 – ARVESEN Kurt-Asle (NOR19750209)
182 – CIONI Dario David (ITA19741202)
183 – FROOME Christopher (GBR19850520)
184 – LÖVKVIST Thomas (SWE19840404)
185 – POSSONI Morris (ITA19840701)
186 – STANNARD Ian (GBR19870525)
187 – SUTTON Christopher (AUS19840910)
188 – WIGGINS Bradley (GBR19800428)
189 – ZANDIO ECHAIDE Xabier (ESP19770317)

TEAM GARMIN-CERVELO
191 – FARRAR Tyler (USA19840602)
192 – FISCHER Murilo Antonio (BRA19790616)
193 – HAUSSLER Heinrich (AUS19840225)
194 – KLIER Andreas (GER19760115)
195 – LE MEVEL Christophe (FRA19800911)
196 – MARTIN Daniel (IRL19860820)
197 – TALANSKY Andrew (USA19881123)
198 – VAN SUMMEREN Johan (BEL19810204)
199 – VANMARCKE Sep (BEL19880728)

TEAM RADIOSHACK
201 – BRAJKOVIC Janez (SLO19831218)
202 – BUSCHE Matthew (USA19850509)
203 – IRIZAR ARANBURU Markel (ESP19800205)
204 – KLÖDEN Andreas (GER19750622)
205 – LEQUATRE Geoffroy (FRA19810630)
206 – MACHADO Tiago (POR19851018)
207 – OLIVIERA Nelson Filipe (ESP19890306)
208 – PAULINHO Sergio Miguel Moreira (POR19800326)
209 – ZUBELDIA AGIRRE Haimar (ESP19770401)

VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM
211 – CARRARA Matteo (ITA19790325)
212 – DEVOLDER Stijn (BEL19790829)
213 – GOLAS Michal (POL19840429)
214 – KEIZER Martijn (NED19880325)
215 – LAGUTIN Sergey (UZB19810114)
216 – LIGTHART Pim (NED19880616)
217 – POELS Wouter (NED19871001)
218 – ANZA Santo (ITA19801117)
219 – PYDGORNYY Ruslan (UKR19770725)