Trzykrotny mistrz świata – Oscar Freire, powiedział że trasa tegorocznego wyścigu w Kopenhadze jest łatwiejsza, niż się spodziewał.

Hiszpan przejechał trasę w ubiegłym tygodniu, podczas Tour of Denmark. “Kiedy zobaczyłem tę trasę podczas wyścigu dookoła Danii, była łatwiejsza niż się spodziewałem. Jest tylko jedna hopka, która ma 600-700 metrów i ciągnie się do mety”, powiedział Freire.

“Tylko wtedy, gdy spadnie deszcz, może być trudny wyścig. Ale być może o tym zadecyduje tempo. To nie jest wymagająca trasa więc walka będzie bardzo zacięta”.

„Jeśli chodzi o faworytów, to nasuwają mi się trzej zawodnicy: Thor Hushovd, Philippe Gilbert i Peter Sagan. Ci trzej kolarze, najlepiej pasują do tej trasy”, opowiada Freire.

„Myślę, że mam szanse. Fakt, że finisz prowadzi lekko pod górę może mi tylko pomóc. To nie będzie łatwe, bo mamy do przejechania 280 kilometrów plus 20 dojazdu. Po 300 kilometrach, finisz nie będzie łatwy dla nikogo”, powiedział 35-latek, aspirujący do czwartego triumfu w światowym czempionacie.

Andrzej