Marc McNally (An Post – Sean Kelly) został triumfatorem etapówki Mi-Août en Bretagne (2.2 UCI). Na dziewiątym miejscu, rywalizację zakończył Michał Olejnik (USSA Pavilly Barentin), a jego brat Tomasz, wygrał klasyfikację górską i aktywnych!

Francuska etapówka, składała się z 4 odcinków. Na odcinkach nr. 2 i 3, w ucieczkach szalał młodszy z „Olejów” – Tomasz. 26-letni Polak zapewnił sobie tam ogromną liczbę punktów w klasyfikacji punktowej oraz górskiej, pewnie zdobywając obie koszulki.

Polacy najlepiej pojechali 3. etap. Michał zajął 9. miejsce a Tomasz 11.

Ostatecznie w całym wyścigu, triumfował Brytyjczyk  Mark McNally (An Post – Sean Kelly), który pokonał o lepsze miejsce na ostatnim etapie Norwega Stiana Remme (Joker Merida). 5 sekund do triumfatora stracił Gilles Devillers (Wallonie Bruxelles – Credit Agricole).

Michał stracił do zwycięzcy 1 minutę i 23 sekundy, plasując się ostatecznie na dziewiątej pozycji. Tomasz zajął 23 lokatę.

W wyścigu startowali m.in kolarze takich ekip jak: Rabobank Continental, Bretagne – Schuller, An Post – Sean Kelly, Joker Merida oraz młodzieżowa ekipa Saur-Sojasun.

foto: www.sportbreizh.com

Andrzej

Poprzedni artykułMovistar odsłania karty
Następny artykułFreire o trasie Mistrzostw Świata w Kopenhadze
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments