Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto) został dziś podwójnym mistrzem Belgii. Najlepszy kolarz sezonu, po tym jak w czerwcu został mistrzem swojego kraju w wyścigu ze startu wspólnego, teraz dołożył triumf w wyścigu jazdy na czas!

Wyścigi jazdy indywidualnej na czas w Belgii, rozgrywane są w innym terminie niż w większości krajów. Zawodowcy rywalizowali dziś na 36,5 kilometrowej trasie. Gilbert, który do znakomitych czasowców nie należy, dzięki znakomitej formie i pofałdowanej trasie zgarnął drugie złoto krajowych mistrzostw w tym sezonie.

Srebro przypadło dla Bena Hermansa (Team RadioShack), który do zwycięzcy stracił 10 sekund. Brąz powędrował do Dominique`a Cornu (Topsport Vlaanderen – Mercator) (18 sekund do Gilberta).

Dla Belga to już 16 zwycięstwo w tym sezonie!